Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Účinný pomocník při řešení ženských chorob je Gynex

25.03.2008
Co vlastně můžeme od Gynexu očekávat? Bude dobře ovlivňovat chorobné stavy, u kterých je organismus schopen svými autoregulačními mechanismy navodit zpět ztracenou rovnováhu. Ženský organismus je, na rozdíl od mužského, mnohem citlivější na nejrůznější změny zevního prostředí, ale také na emocionální výkyvy, které pak mohou navodit dysbalanci v tvorbě jednotlivých hormonů a posloupnosti hormonálních přeměn. Důsledkem této hormonální dysbalance jsou pak nejčastěji poruchy menstruačního cyklu, vaječníkové cysty, ale i bolestivá menstruace či premenstruační a klimakterický syndrom. Jelikož sexuální hormony a hormony štítné žlázy mají k sobě blízké a vzájemně propletené vztahy, lze Gynex využít i pro příznivé ovlivnění funkčních poruch štítné žlázy.

 

Kdy mají tedy pacientka i její lékař z Gynexu největší užitek?

Je to u poruch menstruačního cyklu u mladých dívek, zvláště pak u stavů nadměrné a časté menstruace, kde klasická hormonální léčba často “přestřeluje” u ještě hodně citlivé a vyvíjející se hormonální osy. Obzvláště problematické se jeví nasazování hormonální antikoncepce při “léčbě” amenorrhoey (chybění menstruace) u adolescentek, kdy tato metoda sice vyvolá pravidelné odkrvácení děložní sliznice, ale tím, že potlačuje tvorbu vaječníkových hormonů, nemá žádný fyziologicky pozitivní účinek na hormonální status, ale jen oddaluje problém do budoucna.

 

Mezi další významné indikace patří:

  • nepravidelný cyklus ve fertilním období ženy,
  • léčba hormonálních a funkčních faktorů neplodnosti - je účinný spolu s dalšími preparáty i při terapii mužské neplodnosti (zlepšuje parametry spermiogramu),
  • podporuje tvorbu mléka u kojících žen,
  • dále je vysoce účinný při výskytu vaječníkových funkčních cyst a prevenci jejich vzniku (tím významně redukuje operační výkony pro tuto indikaci).

 

Významným pomocníkem pak je u nepravidelného krvácení v období kolem přechodu, což má také významný dopad na snížení počtu operativních výkonů, (kyretáž, hysteroskopie, hysterektomie), v tomto období tak častých. Mezi jeho další významné účinky patří i příznivé ovlivnění recidivujících kvasinkových infekcí pochvy a zevního genitálu. Je známo, že tyto infekce jsou závislé na hormonálním stavu ženy, a tedy harmonizací v této oblasti zhoršíme kvasinkám podmínky pro množení. Gynex působí také potlačováním chuti na sladké (konzumace sladkých jídel je dalším významným faktorem u recidivujících mykóz). Významně pozitivně ovlivňuje Gynex bolestivou menstruaci, premenstruační syndrom (nepříjemné tělesné a duševní stavy v období asi 7–10 dnů před menstruací) a lehčí až střední formy klimakterického syndromu (návaly, pocení, bušení srdce, nespavost, psychické rozlady), kde právě v oblasti duševního dyskomfortu má pronikavě dobrý účinek.V neposlední řadě lze užít Gynexu i dle pravidel pěti prvků TČM k vyrovnání energetické rovnováhy jiných orgánů.

 

Ke Gynexu je v systému Regenerace v Pentagramu© přiřazen bioinformační krém Cytovital, který též hojně používán ke zlepšení terapeutické účinnosti s využitím akupunkturních drah a bodů, ale i reflexních zón. Dobře působí u dystrofických změn pochvy (lichensclerosus et atroficus), cyst a bolestivosti prsů (fibrocystická mastopatie), je vhodný jako prevence tvorby strií u těhotných žen a při masáži hráze v posledním trimestru těhotenství (prevence trhlin a nástřihů hráze při porodu). Gynex s Cytovitalem představují významné pomocníky v prevenci a léčbě ženských chorob.

 

Přípravek Gynex naleznete v naší nabídce.


Související články:
Všedobr horský (Imperatoria ostruthium)
Na pomoc přichází „divoká kráska“


25.03.2008
autor: MUDr. Bohdan Haltmar
zdroj: Komerční sdělení
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS