Účinný pomocník při řešení ženských chorob jsou bioinformační fytohormony

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Co vlastně můžeme od bioinformační fytohormony očekávat? Bude dobře ovlivňovat chorobné stavy, u kterých je organismus schopen svými autoregulačními mechanismy navodit zpět ztracenou rovnováhu. Ženský organismus je, na rozdíl od mužského, mnohem citlivější na nejrůznější změny zevního prostředí, ale také na emocionální výkyvy, které pak mohou navodit dysbalanci v tvorbě jednotlivých hormonů a posloupnosti hormonálních přeměn. Důsledkem této hormonální dysbalance jsou pak nejčastěji poruchy menstruačního cyklu, vaječníkové cysty, ale i bolestivá menstruace či premenstruační a klimakterický syndrom. Jelikož sexuální hormony a hormony štítné žlázy mají k sobě blízké a vzájemně propletené vztahy, lze bioinformační fytohormony využít i pro příznivé ovlivnění funkčních poruch štítné žlázy.

Kdy mají tedy pacientka i její lékař z bioinformačních fytohormonů největší užitek?

Je to u poruch menstruačního cyklu u mladých dívek, zvláště pak u stavů nadměrné a časté menstruace, kde klasická hormonální léčba často “přestřeluje” u ještě hodně citlivé a vyvíjející se hormonální osy. Obzvláště problematické se jeví nasazování hormonální antikoncepce při “léčbě” amenorrhoey (chybění menstruace) u adolescentek, kdy tato metoda sice vyvolá pravidelné odkrvácení děložní sliznice, ale tím, že potlačuje tvorbu vaječníkových hormonů, nemá žádný fyziologicky pozitivní účinek na hormonální status, ale jen oddaluje problém do budoucna.

Mezi další významné indikace patří:

  • nepravidelný cyklus ve fertilním období ženy,
  • léčba hormonálních a funkčních faktorů neplodnosti – je účinný spolu s dalšími preparáty i při terapii mužské neplodnosti (zlepšuje parametry spermiogramu),
  • podporuje tvorbu mléka u kojících žen,
  • dále je vysoce účinný při výskytu vaječníkových funkčních cyst a prevenci jejich vzniku (tím významně redukuje operační výkony pro tuto indikaci).

Významným pomocníkem pak je u nepravidelného krvácení v období kolem přechodu, což má také významný dopad na snížení počtu operativních výkonů, (kyretáž, hysteroskopie, hysterektomie), v tomto období tak častých. Mezi jeho další významné účinky patří i příznivé ovlivnění recidivujících kvasinkových infekcí pochvy a zevního genitálu. Je známo, že tyto infekce jsou závislé na hormonálním stavu ženy, a tedy harmonizací v této oblasti zhoršíme kvasinkám podmínky pro množení. Bioinformační fytohormony působí také potlačováním chuti na sladké (konzumace sladkých jídel je dalším významným faktorem u recidivujících mykóz). Významně pozitivně ovlivňují bioinformační fytohormony bolestivou menstruaci, premenstruační syndrom (nepříjemné tělesné a duševní stavy v období asi 7–10 dnů před menstruací) a lehčí až střední formy klimakterického syndromu (návaly, pocení, bušení srdce, nespavost, psychické rozlady), kde právě v oblasti duševního dyskomfortu má pronikavě dobrý účinek.V neposlední řadě lze užít bioinformační fytohormony i dle pravidel pěti prvků TČM k vyrovnání energetické rovnováhy jiných orgánů.

K bioinformačních fytohormonů je v systému Regenerace v Pentagramu© přiřazen bioinformační krém Cytovital, který je hojně používán ke zlepšení terapeutické účinnosti s využitím akupunkturních drah a bodů, ale i reflexních zón. Dobře působí u dystrofických změn pochvy (lichensclerosus et atroficus), cyst a bolestivosti prsů (fibrocystická mastopatie), je vhodný jako prevence tvorby strií u těhotných žen a při masáži hráze v posledním trimestru těhotenství (prevence trhlin a nástřihů hráze při porodu). Bioinformační fytohormony s Cytovitalem představují významné pomocníky v prevenci a léčbě ženských chorob.