Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Ubiquinol

23.03.2012

S koenzymem Q10 neboli ubichinonem se můžeme setkat v řadě přípravků. Nicméně existuje i jeho redukovaná forma - ubiquinol. Zde záleží na počtu elektronů v molekule konezymu Q10. Podle toho se dělí na formu plně oxidovanou - ubichino, částečně redukovanou - semichinon a konečně plně redukovanou - ubiquinol.

Samotný koenzym Q10 je sloučenina, jejíž význam spočívá v tom, že přeměňuje energii, kterou získáváme z potravy do chemické energie označované zkratkou ATP (adenosintrifosfát). Organismus ho kromě vlastní produkce přijímá z potravy. Je přirozeně přítomný v potravě například v hovězím mase, v srdci, játrech, ledvinách, sojovém oleji, sardinkách, makrele a burských oříšcích.

 

Má význam pro řadu dějů v našem organismu - je vhodný pro užívání jako doplněk léčby při srdečním selhávání, infarktu myokardu, prevenci aterosklerózy či snižování hladiny cholesterolu obecně. Jeho užívání má význam i při stárnutí, protože ve stáří hladina koenzymu Q10 klesá. V tomto období má význam i to, že je uváděno jeho pozitivní působení jako doplněk léčby u Parkinsonovy choroby, u neplodnosti mužů či při stárnutí kůže. Hraje také významnou roli při ochraně buněk před toxickými volnými radikály.

 

Nyní se vraťme k ubiquinolu. Nesmíme se nechat poplést názvy, protože standardní koenzym Q10 se označuje jako ubichinon. Ubiquinol je aktivní formou koenzymu Q10, což znamená, že na jeho aktivaci již nejsou potřebné další enzymy. Je označován také jako bioaktivní neoxidovaná (redukovaná) forma koenzymu Q10 na rozdíl od ubiquinonu, které je oxidovanou formou. Ubiquinol je novinka na trhu, ale vědci ho znají stejně dlouhou dobu jako ubichinon, jen se doposud komerčně neuplatnil.

 

Jaké jsou další rozdíly mezi nimi ?

Ubiquinol se lépe vstřebává. Protože se již ubiquinol nemusí v organismu přeměňovat, tělo ho může rychleji a efektivněji využít. Což je důležité s postupujícím věkem, protože schopnost našeho těla účinně přeměnit koenzym Q10 na účinnou formu se snižuje s věkem nebo také v souvislosti se zhoršujícím zdravotním stavem. Zajímavá je informace, že z forem koenzymu Q10 je u zdravého člověka ubiquinol naprosto převládající formou v plazmě a tkáních.

 

Ubiquinol odborníci označují jako jeden z nejsilněji působících antioxidantů, rozpustných v tucích. Účinně chrání buňky před působením škodlivých volných radikálů.

 

Všeobecně se doporučuje pro osoby, které jsou velmi fyzicky či psychicky unaveny, nebo jsou vystaveny negativním vlivům z okolí, které mohou být zdrojem toxických volných radikálů.

 

Závěrem je možné shrnout - ubiquinol je vhodný doplněk celkové léčby pro starší pacienty, pro kuřáky, pro ty, které trpí paradentozou, rekonvalescenty, sportovce, pacienty se srdečním onemocněním, seniory či obecně pro často unavené a vyčerpané osoby.

 

Přínos ubiquinolu pro naše zdraví je nadále předmětem vědeckého výzkumu a jistě se v budoucnosti dočkáme dalších poznatků.

 

Přípravek Fin Ubiquinol megacaps naleznete v naší nabídce.


Související články:
Srdce centrem emocí
Volné radikály a antioxidanty
Koenzym Q10


23.03.2012
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Výživové doplňky


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

320,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS