Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Triphala - detoxikační a regenerační rostlinná směs (komerční sdělení)

07.02.2019
Ajurvéda

Lidi se mne ptají, co bych jim doporučil, a okamžitě a s klidným srdcem mohu říct „Triphalu“. Včera jsem sledoval pořad na ČT2 „Dobrodružství vědy a techniky: Lidé a mikrobi“. Sice mikrobiologie je oficiálně známá pouze 350 let, ale stěžejní část byla o tom, jak gastrointestinální trakt ovlivňuje fungování celého těla, jeho vliv na nemoci, ekzémy, vyrážky atd. Publicistický pořad potvrdil tvrzení ajurvédy o pravidlech týkajících se konzumace jídla dle konstituce člověka, ve správném čase a dle správných pravidel. V podstatě přesně co ajurvéda tvrdí „jste to co trávíte.“ Péče o trávicí systém by měla být pro každého prvotním a klíčovým prvkem.

 

Triphala doslova znamená "tři ovoce", Triphala je tradiční ajurvédská bylinná kombinace tří druhů plodů: Amalaki, Bibhitaki a Haritaki a je to nejoblíbenější ajurvédská směs s množstvím zdravotních výhod pro všechny tři dóši .

 

Výhody rostlinné směsi Triphala

  • Detoxikace

  • Jemně udržuje pravidelnost vyprazdňování

  • Vyživuje a omlazuje tkáně

  • Podporuje zdravé trávení a vstřebávání

  • Obsahuje přírodní antioxidanty

  • Harmonizuje všechny tři dóši

 

Triphala je známá jako nejčastěji používané jemné střevní tonikum, které je užitečné při trávení a podporuje pravidelné pohyby střev. Kombinace těchto tří druhů ovoce má synergický efekt, který podporuje mnoho dalších tělních systémů. Vedle gastrointestinálního traktu používá ajurvéda triphalu k podpoře respiračních, kardiovaskulárních, močových, reprodukčních a nervových systémů.  Triphala je také účinným antioxidantem, který chrání buňky před škodlivými účinky volných radikálů.

 

Tři ovoce, které se podílejí na tvorbě triphaly, jsou také známé pro své individuální účinky:

  • Amalaki Emblika lékařská (Emblica officinalis): Má chladicí účinek, který zklidňje dóšu pitta, podporující přirozené funkce jater a imunitního systému.

  • Bibhitaki Vrcholák tříslovinný (Terminalia belerica): Je zvláště vhodný pro dóšu kapha, který podporuje dýchací systém i nahromadění kapha ve všech systémech.

  • Haritaki Vrcholák myrobalánový (Terminalia chebula): Přestože má hřejivou povahu, je stále dobrý pro všechny tři dávky (vata, pitta a kapha). Je známý svým "škrábaním" účinkem, který odstraňuje toxiny a pomáhá udržovat zdravou hmotnost.

 

Triphala a hubnutí

V podmínkách nadměrné hmotnosti (jiným slovy, když je člověk obézní) může být Triphala použita jako hlavní součást programu hubnutí, který následně zahrnuje zdravou výživu a pravidelné cvičení. Správné trávení a eliminace toxinu jsou velmi důležitými faktory pro dosažení dlouhodobého úspěchu při udržování optimální tělesné hmotnosti. Triphala také podporuje zdravé vstřebávání a přijímání živin.

 

Triphala a její tradiční použití v ajurvédě

V ajurvédě je doporučeno používat Triphalu častěji než jakoukoliv jinou ajurvédskou bylinnou kombinaci. Je oblíbená svou jedinečnou schopnost jemně čistit, detoxikovat, regenerovat systém a současně ho vyživovat. V ajurvédských spisech se říká, že Triphala má příznivý účinek na všechny tři dóši: vata, pitta a kapha. A je nejvíce známá díky svým jemným účinkům na střevo, zlepšení peristaltiky a čištění. Ajurvéda také vidí triphalu jako výživný doplněk, který je známý pro svou schopnost omlazovat zdravé tkáně navíc je v textech Triphala zmiňovaná jako tradiční směs používána jako tonikum pro vlasy a oči.

 

Triphala je vhodná pro lidi s pomalým trávením a se sklonem k vytvářením ámy. Triphala zlepšuje zažívání, pomáhá zlepšit trávení a umožňuje ze stravy získat co nejvíce živin.

 

Moderní výzkum

Studie ukázaly, že Triphala podporuje nejen gastrointestinální systém, ale také posiluje zdravý imunitní a kardiovaskulární systém. Pozitivně ovlivňuje běžné životní cykly buněk a podporuje zdravé hladiny lipidů a cholesterolu. Rovněž bylo prokázáno, že Triphala má silné antioxidační účinky, chránící buňky před poškozením volných radikálů. Předpokládá se, že výsledek je do značné míry příbuzný obsahu vitaminu C, který je ve velké míře obsažen v amla.

 

Antioxidační účinek v souladu s ajurvédskými principy souvisí se synergickými a holistickými účinky všech tří ovocí, které mimo jiné obsahují taniny / polyfenoly.

 

Vedlejší účinky směsi Triphaly

Triphala je směs pro přirozenou detoxikaci organismu. V rámci procesu čištění není neobvyklé, že se toxiny uvolňují i z hlubších tkání a vstupují do krevního řečiště, aby byli vyvedeni z těla. Když se mnoho toxinů uvolní najednou, může vyvolat "hojivou krizi". U některých lidí se to může projevit jako bolest hlavy, vyrážka nebo nevolnost, plynatost nebo průjem. Všechny tyto reakce mohou být vedlejšími produkty čištění. Pokud se váš „zážitek“ z čištění stane příliš intenzivním, můžete přestat užívat přípravek Triphala, dokud příznaky nezmizí. Potom začněte znovu s menším množstvím. Pokud se příznaky opakují, je nejlepší konzultovat s lékařem nebo ajurvédským konzultantem.

 

Kontraindikace

Nejsou známy žádné interakce s léčivými bylinami, které tvoří triphala. Některé studie uvádějí nálezy, které upozorňují na opatrnost u lidí užívajících léky na ředění krve, neboť triphala může ovlivnit funkci krevních destiček.

 

Celková nabídka ajurvédských přípravků od Aimil Pharmaceuticals.

 


07.02.2019
komerční sdělení
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

239,- Kč

349,- Kč

239,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS