Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Tradiční čínská medicína v kostce: Čínský pentagram – znáte ho?

22.04.2016
Bylinky

Jestliže o něčem můžeme mluvit jako o stálici, pak je to čínská medicína, jejíž kořeny jsou staré téměř 5 000 let. Tradiční čínská medicína (TČM), která je nedílnou součástí starodávné čínské filosofie, vnímá člověka jako součást přírody, v níž se střetávají proudy energií.

Teorie Jinu a Jangu je pilířem celého léčebného systému. Tyto pilíře tvoří dva energetické protipóly, které však bez sebe navzájem nemohou existovat. A tak zatímco Jang symbolizuje mužskou energii, projevujícím se stoupáním, rozdělováním a rozpínáním, Jing je vyjádřením ženství, za nímž se skrývá klesání, stálost a souhra.

 

Nemoc z pohledu TČM

Dokud oba tyto typy energií zůstávají v harmonii a navzájem se doplňují, člověk se cítí svěží a plný síly. Vlivem nejrůznějších faktorů, mezi nimiž jsou například toxiny, stres (Joalis Streson), dlouhodobé užívání léků, začíná jedna energie převažovat nad druhou a v organismu se tvoří blokády, šíří patoglogické energie a chaos. Následkem toho vzniká celá řada potíží, od zdánlivě nevinných nachlazení přes stále častější alergie a dýchací obtíže až po nemoci, jejichž dopad na organismus bývá fatální.

 

Čínský pentagram a jeho význam

K tomu, aby se člověk cítil zdráv a vitální, a to jak po stránce tělesné, tak po stránce duševní, stačí udržovat energii, proudící v organismu, ve vyvážené rovině. To, co na první pohled vypadá jednoduše, se však v praxi ukazuje jako nesmírně obtížné. Polde TČM se lidský organismus skládá z pěti základních orgánů – jater (LiHerb), sleziny (VelienHerb), plic (ReHerb), ledvin (UrHerb) a srdce (CorHerb), k němuž se řadí ještě mozek (MiHerb). Tyto orgány stjojí na špicích pomyslného pentagramu a také v čele jednotlivých orgánových okruhů. Jsou-li tyto okruhy ve vzájemné harmonii, ocitá se také člověk ve fyzické i duševní pohodě. Mít však v dnešní uspěchané době základní orgány čisté, se podaří málokomu. Vzduch, který dýcháme, potraviny, které denně konzumujeme, stres, spěch a vysoké nároky – to všechno představuje pro organismus velkou zátěž. Zátěž v podobě toxinů.

 

Čínský pentagram

 

Detoxikace jednotlivých orgánových okruhů je proto na místě, a to nejen ve chvíli, kdy organismus volá o pomoc. Funguje také jako skvělá prevence. Metoda CIC podle MUDr. Josefa Jonáše vychází z tradiční čínské medicíny a šetrně a cíleně detoxikuje orgány, v nichž se uhnízdilo infekční ložisko nebo jsou blokovány jinými druhy toxinů.

 

V seirálu o čínské medicíně se postupně podíváme na všech pět orgánových okruhů, přiblížíme si nejčastější problémy s nimi spojené, emoce, které se k nim váží, a také poradíme, jak je nejlépe detoxikovat.

 

Pro začátek si můžeme říci, jaké jsou úplně nejzákladnější preparáty pro detoxikaci jednotlivých okruhů čínského pentagramu. Začneme-li od vrcholu pentagramu jsou základní detoxikační preparáty tyto: okruh srdce – CorHerb, okruh sleziny – VelienHerb, okruh plic – ReHerb, ledvinový okruh – UrHerb, okruh jater – LiHerb. Všechny tyto preparáty jsou doporučovány jako základ pro očistu daného okruhu. Blíže se k jednotlivým okruhům, projevům jejich zatížení ať už na bázi fyzické nebo psychické, dočtete v dalších článcích tohoto cyklu.

 

Produkty značky Joalis naleznete v naší nabídce.


Související články:
Jarní očista organismu pomocí bylinek
Detoxikační medicína podle MUDr. Josefa Jonáše
Abeceda detoxikace podle MUDr. Josefa Jonáše - 1. část
Okruh jater podle TČM
Domácí jaterní očistná kúra
Okruh plic podle TČM
Umění emocí aneb Elementy čínského pentagramu
Umění emocí: Koncentrace
Umění emocí: Který živel v sobě nosíte?
Čínský pentagram a emoce
Harmonická strava podle JIN a JANG
Detoxikace psychiky? Rozhodně ano!


22.04.2016
zdroj: www.ceff.info
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

363,- Kč

363,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS