Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Tradice zeleného čaje

30.01.2018
Zelený čaj
Zelený čaj se v poslední době řadí mezi nápoje, které si získávají čím dál tím větší oblibu. K oblíbenosti zeleného čaje přispělo velkou měrou mnoho pozitivních zpráv o jeho léčivých schopnostech. Je jemným lékem, který příjemně chutná, a přesto má značnou sílu.

Ničí viry i bakterie, je prevencí proti arterioskleróze, srdečním chorobám, skvělým antioxidantem. Jako velký pomocník se osvědčil i u akutních potíží jako je rýma, bolesti v krku nebo problémy s trávením. Navíc svými hodnotnými látkami výborně zapadá do širokého povědomí o zdravé výživě. Je i obohacením nabídky horkých nápojů.

 

Historie zeleného čaje

Už od samého začátku platil v Číně za více než jen pouhý nápoj. Čaj tu byl milován, oslavován i veleben. Například císař Chuej Tsung ho ve 12. st. opěvoval jako prostředek, který osvobozuje tělo i mysl od jakékoliv rozmrzelosti a přivádí člověka přímo do stavu blaženosti.

Zelený čaj V dnešní době plné shonu a stresu přišel tento čaj právě včas – umožňuje alespoň na chvíli vypnout a zklidnit se nad šálkem voňavého nápoje, který je symbolem pohody, napomáhá uvolnění a skýtá i příležitost k přátelskému popovídání. Je zásobárnou tepla a síly i podstatou tvůrčí přestávky. Nabídnutý šálek čaje může pomoci navázat kontakt se sousedem nebo přítelem. A když nenalézáme odpověď na nějakou otázku, uvařme si nejdříve čaj a řešení se pak často dostaví samo od sebe.

Navíc přestavuje čaj i jakýsi životní postoj, ba i rys národní identity, jak to dokládá refrén ze Stingovy písně I’m an Englishmann in New York: „I’dont drink coffee, I take tea my dear“ (nepiju kávu, dávám si čaj). Také Mick Jagger, zpěvák skupiny Rolling Stones, v jednom rozhovoru uvedl: „Mám takový zvyk, že ve tři hodiny si vždy dávám šálek čaje“. Je sice pravda, že v Anglii má pití čaje větší tradici než v Čechách, ale příjemné chvíle strávené s kouřícím a voňavým nápojem prožívá každý člověk, ať se nachází kdekoli.

 

Doporučujeme zelené čaje Phoenix Division.

Celková nabídka zeleného čaje.


Související články:
Zelený čaj
Matcha – zelený čaj nejen pro samuraje
Zelený čaj pro zdraví


30.01.2018
další články v rubrice: Bylinky


 
Drtič kamenů… Chanca Piedra
Jak se rychle zbavit hněvu – extrémně jednoduchá japonská technika
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejste špatní, protože jste nemocní!
Priessnitzův obklad
Alfa-lipoová kyselina
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Stresové zatěžování (Tarlovova cysta)
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS