Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Toxiny v nově koupeném oblečení

21.08.2013
Nákupy Mějte se na pozoru před skrytými toxickými zdroji v novém oblečení – vždycky ho vyperte, než jej začnete nosit. Oblečení přiléhá k naší kůži, našemu největšímu orgánu. Během jeho výroby se nadměrně používají toxické chemikálie. Nejvíce oblečení a textilií se vyrábí v Asii a v zemích třetího světa. Jenomže toto oblečení, z regionů bez jakékoliv regulace, se prodává jako americké nebo jiné mezinárodní značkové zboží s vysokými výnosy založenými na levné výrobě.

 

Co se nachází ve vašem novém značkovém oblečení?

Nové oblečení je často pokryté formaldehydem, který zabraňuje krčení nebo zplesnivění, než se dostane na místo určení. Formaldehyd, který se jako konzervační prostředek přidává také do vakcín a přispívá tak k jejich toxicitě.

 

Bylo již zaznamenáno několik vážných alergických reakcí na formaldehyd. Není divu. V oblečení přepravovaném z továren v Číně a jihovýchodní Asii do značkových obchodů se nachází někdy až 500 násobek povoleného bezpečného množství formaldehydu.

 

Další, v oblečení běžně používanou chemikálií, jsou nonylfenol ethoxyláty. Jejich používání je ve většině regionů, kde se prodává značkové zboží, zakázáno. Jenomže v Číně a jihovýchodní Asii, kde se toto oblečení vyrábí, žádný takový zákaz neexistuje. 14 známých značek vyrábí své oblečení v továrnách, které nonylfenol ethoxyláty používají.

 

Také nemačkavé oblečení by pro vás mělo být výstrahou, obsahuje totiž karcinogenní perfluorované sloučeniny. Teflonové pánve jsou z nich také vyrobeny. V asijských závodech na výrobu textilií se používají petrochemická barviva, která také ve velké míře znečisťují přilehlé vodní toky.

 

Černé oblečení a barviva určená na barvení kůže často obsahují p-fenylendiamin, který může vyvolávat alergické reakce. Látky zpomalující hoření se můžou vyskytovat v ložním prádle a pyžamech. V textilním průmyslu se dále také používají těkavé organické sloučeniny a bělící prostředky produkující dioxiny. Tyto toxiny se nacházejí například v atletické obuvi.

 

Jak se chránit

Čtěte visačky a snažte se, co nejvíce můžete, vyhnout syntetickým materiálům, jako je například umělé hedvábí, nylon, polyester, akryl, acetát nebo triacetát. Taktéž se vyhněte nemačkavému nebo předsráženému oblečení.

 

A kdykoliv to možné je, nové oblečení vyperte a vysušte třikrát, než jej poprvé obléknete. Používejte pouze bezpečné, organické prací prostředky nakoupené v obchodech se zdravou výživou.

 

Dokonce i použité oblečení koupené v bazarech může být nasprejováno nějakou hroznou chemikálií, než se vystaví na prodej. Proto jej musíte před použitím alespoň jednou vyprat. A také se vyhněte čistírnám, které používají perchloretylen. Jsou i takové, které ho nepoužívají.


Související články:
Toxický domov
Toxické kovy a jejich působení na naše zdraví
7 toxických jídel, nápojů a přísad, které byste měli nadobro odstranit z vaší stravy
Jak podpořit vylučování toxinů?


21.08.2013
autor: přeložila Viktoria Kopecká
zdroj: www.naturalnews.com
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

484,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS