Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Tinitus

06.05.2014
Ucho Tinitus je lékařský termín pro šelest v uších, které může být silnější či slabší a může se měnit v různých intervalech. Toto onemocnění je vzhledem ke svému charakteru velmi náročné na psychiku nemocného. Je to vlastně zvuková halucinace. Je nervové příčiny, protože se jedná o podráždění některého stupně sluchové dráhy. Toto vzniká podrážděním či dokonce odumřením jediné vláskové buňky v uchu. Tato buňka vysílá signál, který je sluchovým centrem vyhodnocen jako čistý tón frekvence odpovídající umístění buňky, která tento signál vysílá. To se projevuje charakteristickým hučením či pískáním v uších.

 

U starších pacientů to vede k tomu, že nejprve přestanou slyšet vysoké tóny a později ohluchnou. Nejen stáří je příčinou, další příčinou může být degenerativní postavení krční páteře. Jinou příčinou je onemocnění cév, které je zapříčiněno aterosklerózou nebo hypertenzí. Z tohoto důvodu lékaři měří u pískání v uších krevní tlak a hodnotí stav cév. Z ostatních příčin lze uvést mozkové nádory, ale taková příčina je vzácná. Pro léčbu neexistuje zatím spolehlivá metoda, je ovšem možné tinnitus mnoha způsoby zmírnit.

 

Nemocnému se dá pomoci zlepšením cirkulace v cévách a zásobováním hlemýždě kyslíkem.

Toho se dá dosáhnout i s vdechováním stoprocentního kyslíku přes masku, což by mělo vést opět k lepšímu zásobování vnitřního ucha kyslíkem a tím i k povzbuzení regenerace smyslových buněk. Další metoda - zkratkou označovaná jako TRT - je založená na tom, že sluchové vjemy je třeba přeprogramovat, čili jde o léčbu tinitu změnou návyku.

 

V případě špatné cirkulace je možné jako doplněk léčby užívat přípravky s ginkgo bilobou, které pomáhají zlepšit prokrvení cév. Z dalších léčebných metod je to magnetoterapie. Příčinou může být i nadměrné množství ušního mazu, středního ucha, porucha funkce Eustachovy trubice, Meniérova nemoc, nebo i úrazy v oblasti spánkové kosti.

 

Jinak při pískání v uších v našem webu lze doporučit Audiron (někdy v kombinaci z některým dalších přípravků: Korolen, Renol nebo King Kong). Pokud by příčinou byla nadměrná tvorba ušního mazu, dají se doporučit Aurecon ušní svíčky Plus. Ušní šelest není slyšen nikým jiným než pacientem, který jím trpí. Objektivně, z pohledu jiných osob, totiž žádné zvukové vjemy a vlny neexistují. Pískání v uších přitom může být trvalé, nebo se objevovat jen občas po určitou dobu. Lidé postižení tinitem si v důsledku toho stěžují na zhoršenou kvalitu odpočinku, spánku, ale také soustředění, strádají psychicky i fyzicky. Často jsou podráždění a kvůli obtížím trpí pocity dyskomfortu, což vztahy s jejich okolím narušuje ještě víc. Mohou mít závažné psychické problémy.

 

Doprovodným tělesným příznakem je často i nedoslýchavost. K preventivním opatřením patří vyhýbání se poslechu hlasité hudby, hlučnému prostředí v práci, střelbě, pyrotechnice a podobně.


Související články:
Přírodní přípravky pro ušní hygienu
Zánětlivá ušní onemocnění
Ménierova porucha


06.05.2014
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Nemoci


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C

114,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS