Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Test na C-reaktivní protein pro domácí použití

16.04.2012
Vrátíme-li se do dob druhé světové války, objev prvního, dosud předepisovaného antibiotika penicilinu, pomohl zachránit velké množství životů při ohrožení bakteriálními infekcemi, před kterými do té doby nebylo ochrany.

 

Po druhé světové válce začal rozmach výroby antibiotik a od té doby vznikaly další nové a nové skupiny antibiotik. Celá desetiletí se zdálo být vše v naprostém pořádku. Nicméně poté se stala v případě některých pacientů věc dříve nevídaná – antibiotika přestala zabírat. V některých případech bylo vystřídáno i několik druhů, než lékaři dostali nemoc pod kontrolu.

 

Vzniklý problém měl jméno – REZISTENCE. Ta vznikla z důvodu nadměrného a zbytečného předepisování antibiotik, což je problém hlavně ve vyspělém, ale i rozvojovém světě. Lékaři předepisovali antibiotika na nemoci, která nepůsobila, ať už kvůli tomu, že nemoc byla virového původu (chřipka, rýma a další nemoci), nebo že byla antibiotika předepisována nesmyslně z preventivních důvodů (to má význam pouze v případě vážných zdravotních komplikací). Současné zdravotnictví musí tento problém řešit, protože lékaři mají u některých nemocí omezený výběr antibiotik. Často jich musí vystřídat více.

 

C-Reaktivní protein

CRP nebo-li C-Reaktivní protein je sloučenina, která má značný význam v diagnostice mnoha nemocí. Je významným indikátorem, který určuje, zda u infekce nasadit či nenasadit antibiotika.

 

Pokud přichází pacient s horečkou do ordinace praktického lékaře, je důležité rozhodnout, zda je mu potřeba předepsat antibiotika. Často se antibiotika u virových infekcí předepisují bezdůvodně, což může být z dlouhodobého hlediska nebezpečné. Bakterie totiž začnou být na zbytečně podávaná antibiotika odolné a antibiotika na ně přestanou účinkovat.

 

Vyšetření CRP je řešením!

A v tom právě spočívá základní význam CRP testu. CRP test byl donedávna k dispozici pouze lékařům, ale nyní je možné si ho zakoupit k domácímu použití. Tento test nám pomáhá určit, zda se jedná opravdu o bakteriální infekci a zda je tedy nutné nasadit antibiotika.

 

Test působí na principu stanovení hladiny C-reaktivního proteinu (CRP) v krvi. Jedná se o protein (bílkovinu), která se stanovuje v séru. Zvýšená hladina CRP nad obvyklou hladinu v séru značí ohrožení organismu infekcí (hladina CRP se normálně pohybuje do 7 mg/ml). Čím je hladina CRP vyšší, tím roste pravděpodobnost ohrožení bakteriální infekcí. Samozřejmě hladinu C-reaktivního proteinu určuje řada faktorů (kouření, alkohol, genetické předpoklady a další) a samotné stanovení CRP má uplatnění u řady nemocí.

 

Použití tohoto testu Vám může pomoci zjistit, zda je tělo opravdu ohroženo bakteriální infekcí. Návštěvu lékaře lze doporučit při vzestupu hodnot nad 10 mg/ml dle výsledku testu. Test je také možné používat v průběhu léčby antibiotiky a sledovat, zda dochází k poklesu C-reaktivního proteinu v séru, a zda je léčba účinná či nikoliv.

 

Jedná se o orientační test, který slouží jako obecný ukazatel infekce a zánětu. V případě potřeby můžete výsledek vašeho domácího testování konzultovat v naší internetové poradně.

 

Při léčbě infekce či jen při vážnějším podezření na jakoukoliv infekci virovou či bakteriální (včetně chlamydií či borelií) se dlouhodobě osvědčuje neprodlené nasazení dvojkombinace Ženšen korejský – alespoň 1 x denně a Premium Echinacea – 2 x denně. Samozřejmě bychom se měli maximálně šetřit.

 

O chlamydiích a boreliích se samostatně zmiňuji proto, že dle mnohaletých zkušeností  klientů z internetové poradny se tyto dvě infekce  i po opakované léčbě pomocí antibiotik občas dostávají do fáze zdánlivé "nevyléčitelnosti" - ovšem pouze z pohledu oficiální medicíny. Výše jmenovaná kombinace, pokud byla takto postiženými klienty užívána minimálně po dobu tří měsíců, je zatím vždy dokázala i těchto "nevyléčitelných" infekcí spolehlivě zbavit.

 

CRP test naleznete v naší nabídce.


Související články:
Antibiotika jsou často užívána zbytečně
Udělejte si test na celiakii sami
Testy na kvasinku
C- reaktivní protein
Fahraeusova-Westergreenova metoda


16.04.2012
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Prevence


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém

249,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS