Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Těhotenský test

15.07.2011
S použitím těhotenského testu se v životě setkala téměř každá žena, ale jejich velké množství na trhu vyvolává otázku, jak se v nich orientovat a jak se od sebe vlastně mohou odlišovat. Současné, moderní testy jsou založeny na důkazu hormonu HCG, který se objevuje v moči těhotné ženy. HCG je zkratka pro hormon produkovaný základem placenty, odborně choriogonadotropin.

Placenta ho produkuje v období těhotenství spolu ještě s dalšími hormony. Je podobný luteinizačnímu hormonu, který produkuje hypofýza. Tvoří se již několik dní po oplodnění budoucím základem placenty a je vyloučen močí. Jeho vytváření začíná až po úplném zahnízdění embrya v děložní sliznici, což je přibližně 6. až 8. den po oplodnění. Jeho hladina se pohybuje od 10 do 30 mU na mililitr moči. Ve druhém týdnu těhotenství se zvýší až na 200 000 mU.Čím se jednotlivé testy liší?
Prvním kritériem je doba testování – zda je potřeba použít ranní moč či zda je možné ho udělat kdykoliv ze vzorku moči získaného kdykoliv během dne. Dále komfortem provedení. Někdy je třeba použít vzorek moči v lahvičce, některé je možné použít přímo do proudu moče. Některé obsahují speciální sterilní nádobku.Dalším kritériem je rychlost. Záleží na tom, jak dlouho musí žena počkat, než test proběhne (v průměru je 5 minut). Testy se také liší tím, za jak dlouho je lze použít po očekávaném datu oplodnění, většinou se to pohybuje v rozmezí mezi 8. a 10. dnem po oplodnění. Tyto testy nemohou ovšem být garantem jistoty těhotenství, ve všech případech. Může se jednat o mimoděložní těhotenství, může jít také o některou chorobu, kdy je zvýšená hladina choriogonadotropinu.Svoji roli hraje i lidská chyba při provedení testu. Někdy je možné, že žena udělá test předčasně, někdy ho provede nepřesně, někdy i může být na vině kvalita testu v případě levnějších výrobků. Občas je důvodem i to, že u žen, které se snaží velmi otěhotnět, dojde ke zkreslení výsledků tím, že v důsledku obav a stresu dojde k opožděnému nástupu menstruace a tím k domněnce, že jsou těhotné.Výsledky těhotenských testů mohou ovlivnit i léky, které obsahují hCG hormon. Alkohol ani drogy samy o sobě účinek neovlivňují, ale je jasné, že žena, která chce otěhotnět, by neměla užívat ani jedno z toho.Těhotenství v každém případě musí potvrdit vyšetření u gynekologa, který v případě nejistoty stanoví hladinu choriogonadotropinu v krevním séru.Celková nabídka těhotenských testů.


Související články:
Ovulace
Jsem těhotná? Aneb průvodní znaky těhotenství
Problémy s otěhotněním a nástrahy v jeho průběhu
Těhotenství - těhotenské obtíže I.
Těhotenství - těhotenské obtíže II.


15.07.2011
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Ostatní


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS