Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Těhotenské cukrovce lze předejít změnami v jídelníčku na začátku těhotenství

27.05.2012
V nové studii bylo zjištěno, že je možné zabránit těhotenské cukrovce u nastávající matky jednoduchými změnami v jejím jídelníčku. Studie, která byla provedena na UCSF (University of California - San Francisco) prokázala, že chemická látka zvaná serotonin ovlivňuje vznik těhotenské cukrovky u nastávající matky. Jelikož serotonin je tvořen aminokyselinou tryptofan, kterou lze najít v hojném množství v potravinách bohatých na proteiny, mohou těhotné ženy, které jí tyto potraviny na začátku těhotenství, předejít vzniku těhotenské cukrovky.

 

Těhotenská cukrovka je nemoc, u které inzulinová rezistence (způsobená hormonálními změnami), vede u některých žen k vysoké hladině glukózy v krvi neboli hyperglykemii. V případě, že se tato nemoc neléčí, může to mít vážné následky pro ženu i dítě. Dle výzkumníků, studie „nabízí nové pohledy na možnosti, jak cukrovku zastavit v její počáteční fázi.“

 

Jak lze předejít těhotenské cukrovce pomocí serotoninu?

Těhotenství může způsobit v metabolismu matky několik změn. Energetické požadavky plodu vedou k zvýšené inzulinové rezistenci v těle matky. Jelikož inzulin je hormon, který zásobuje buňky glukózou, inzulinová rezistence způsobuje, že živinami je přednostně zásobován rostoucí plod namísto těla matky. Matčino tělo vyrovnává inzulinovou rezistenci a předchází hyperglykemii zvýšenou produkcí beta buněk (které inzulin produkují).

 

Serotonin, chemická látka, která se vytváří v těle a je známa jako neurotransmiter, je základní látka, která signalizuje stimulaci rozmnožování beta buněk na začátku těhotenství. Jelikož serotonin je tvořen tryptofanem – aminokyselinou, která se nachází v potravinách bohatých na proteiny jako mléko, vajíčka, maso a ryby - zvýšený příjem potravin bohatých na proteiny na začátku těhotenství může vést, dle studie, ke zvýšené produkci serotoninu, což má za následek vyšší hladinu inzulinu.

 

Dle profesora doktora Michaela Germana, který je také hlavním spoluautorem studie, množství tryptofan-hydroxylázy (Tph 1), enzymu, který produkuje serotonin z tryptofanu, se v průběhu těhotenství ztisícinásobí. Výzkumníci zjistili, že zabránění syntézy serotoninu omezením příjmu tryptofanu mělo u těhotné myši za následek blokaci rozmnožování beta buněk, což vedlo ke glukózové intoleranci a těhotenské cukrovce u myši.

 

Výzkum dále ukazuje, že cokoliv, co ovlivňuje produkci serotoninu, jako například drogy, strava nebo genetické předpoklady, může zvýšit riziko vzniku nejenom těhotenské cukrovky ale také cukrovky druhého typu.

 

Serotonin bývá nejčastěji studován jako neurotransmiter v mozku pro jeho účinek na psychiku, především v souvislosti s depresí. Jelikož v těhotenství nepřímo ovlivňuje i produkci inzulinu, mohlo by to vysvětlovat, proč některé pacientky s těhotenskou cukrovkou trpí současně i depresemi.

 

 

V souvislosti s tímto článkem doporučujeme prostudovat i další, týkající se možnosti skutečného uzdravení se z cukrovky druhého typu: Cukrovka - smrtící iluze o této chorobě.

 

Studie  byla publikována 27. 6. 2010.

 

Celková nabídka přípravků pro těhotné ženy.


Související články:
Těhotenská cukrovka
Výživa v těhotenství
Zdravé těhotenství
Riziková těhotenství a poruchy plodnosti
Diabetes - cukrovka druhého typu je vyléčitelná dlouhodobým podáváním omega3
Klid před bouří


27.05.2012
autor: přeložila Viktoria Kopecká
zdroj: přeloženo z naturalnews.com
další články v rubrice: Prevence


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS