Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Tantra: Poruchy plodnosti

20.06.2011
Neschopnost zplodit dítě je stresující situace, která tolik zasahuje do života dvojice, obzvláště rozhodli-li se již oba ono dítě zplodit. Na příčinách neplodnosti se podílí z 35 % pouze žena, 30 % pouze muž, často je více příčin současně.

Toto jsou nejčastější příčiny u ženy
Nejdříve se pohodlně posaďte a představte si živě tento obraz, kterak zpočátku vzniká člověk. Je to proto, abyste přišli snad i svou intuicí na to, kde všude může vzniknout chyba a překážka. Záměrně se zdržuji všech lékařských odborných termínů, i tak je někdy náročné sledovat kontinuitu. Ale vzhůru….Jedenkrát měsíčně, vždy okolo patnáctého dne, dozraje jedno jediné vajíčko na vaječnících, a to je nasáto a doslova zachyceno vejcovody, kde několik dní spokojeně putuje. Toto je jediná doba, kdy se může vítězná spermie dobít až k vajíčku, proniknout všemi jeho ochrannými obaly a spojit svoji genetickou informaci s její genetickou informací. Potom už oplodněné vajíčko putuje až do dělohy, kde se spokojeně uhnízdí a roste vyživováno maminčinou krví.Nyní sledujte se mnou, kde mohou vznikat zádrhele
Nejčastější příčinou je to, že u ženy vůbec nedozraje vajíčko, prostě si jenom roste, ale nikdy nedoroste do potřebného stádia. Nikdy nedozraje ve „zralou ženu“, ale zanikne někde ve svém vývoji. Za to jsou zodpovědné hlavně pohlavní hormony. V těle je špatný poměr pohlavních hormonů a ty nedovolí vůbec vajíčku dozrát. Žena toto ani neví, ani nikterak na sobě nepozoruje. Anebo se stane, že dozraje pouze jedno vajíčko za rok, jedna jediná možnost! Tomuto se říká anovulační cykly a dají se vypozorovat měřením bazální teploty v pochvě ráno po probuzení.Za to nejčastěji mohou: hypotalamus, hypofýza, štítná žláza, nadledvinky, psychické poruchy, extrémní zátěž.Další věc je, že nejsou průchodné vejcovody. Představte si, že je vajíčko vypuzeno do břišní dutiny, kde musí být zachyceno vejcovody a dopraveno jako metrem do dělohy.A ejhle, tady vzniká další problém!

Často se stává, že vejcovody nelze vůbec projít! Prostě jsou zarostlé jako neudržovaný prales. Původce? Zánět!Ani toto žena nemusí vůbec vědět a ani neví, že někdy nějaký zánět prodělala. Říká se tomu hluboký pánevní zánět. Chlamydie a Neisseria jsou dvě bakterie, sestry, které se přenášejí milováním s muži a prostupují nenápadně až hluboko do pánve a zde tropí neplechu, často se také podílejí na potratech!Toto jsou dvě prosté, nejčastější příčiny:

  • anovulační cyklus - 35 %
  • chlamydie - 32 %

 

Další může být to, že žena tvoří bariéry proti mužskému spermatu. Spermie musí překonat mnoho překážek a některé jsou smrtelné! Například musí projít úzkým hrdlem na konci pochvy, cervikálním kanálem.Představte si to jako úzkou soutěsku, kde projde jediný muž na koni. Tady zase číhají nebezpečné baktérie a záněty: zase ta Chlamydie, streptokok, stafylokok nebo je zde tolik hlenu, že prostě spermie neprojde. Zánět se ani tady na padesát procent vůbec neprojeví navenek. Tomu se říká cervikální faktor - 10 %.Nebo žena produkuje přímo protilátky proti spermiím určitého muže. Prostě imunita spermie zabije dřív, než se stačí rozkoukat, protože si myslí, že jsou cizí a nemají v ženě co dělat. Odborně: antiisspermatozoidní protilátky - 3 %.A to zdaleka není všechno, číhá daleko více nebezpečí, to jsme teprve na samém počátku. Tvrdí se, že pouze deset procent všech počátků dojde až do úplného konce, pouze jedno z deseti oplodněných vajíček se stává člověkem, někdo říká, že jen tři procenta.Ale pozor! Věk ženy je nejdůležitější! Délka trvání neplodnosti je také rozhodující, po třech letech neplodnosti klesá šance na oplodnění o dvě procenta každý měsíc.

 

Doporučujeme přirozenou antikoncepci Lady-Comp.Celková nabídka přípravků podporujících plodnost.


Související články:
Potraviny vhodné pro zvýšení plodnosti
Bylinky podporující plodnost
Neplodnost a jak ji řešit
Mužská neplodnost
Ovulace
Tantra-jóga pro ženy: Životní energie a dráha ledvin


20.06.2011
zdroj: www.sugama.cz
další články v rubrice: Nemoci


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS