Tajemství uzdravování a omlazování organismu – Jak zlepšit zdraví a krásu celého těla metodou “IN”

Představte si situaci, kdy se na televizní obrazovce objeví spoře oděná dívka a s úsměvem na rtech začíná pojídat pečené koleno se zelím, každé sousto zapíjet vychlazenou dvanáctkou a komentář, který nabádá ke konzumaci tučných vepřových jídel s iontovým a minerálním pivem, což může nejlépe odstranit celulitidu a celkově zlepšit pleť.

Zdá se vám tato situace přímo absurdní? Možná jenom na první pohled. Zapněte televizi a nemusíte si představovat zhola nic. Na obrazovce se objeví tatáž spoře oděná dívka a začíná si krémem masírovat stehna. Komentář velmi nevtíravě informuje, že jedině tento krém pomůže odstranit dermatologické defekty na dívčiných nohou. Hned potom následuje jiná modelka, která s úsměvem pojídá nějaký přímo zázračný jogurt, po kterém si jistojistě uzdravíte zažívací trakt a budete v pohodě.

Tak na takové obrázky jsme si již zvykli a dokonce jim začínáme věřit. A tak se z absurdních tvrzení stávají teorie málem vědecké, a naopak z vědecky prokazatelných teorií teorie absurdní. nemusíme se vůbec ponořovat do vědeckého světa poznání, abychom pochopili, že zcela jistě bude mít dalekosáhlejší pozitivní vliv na dívčinu pleť pravidelné zdravé jídlo, a nikoli občasná masáž zázračným krémem. Nemluvě o tom, že vepřové maso dává našemu organismu ty nejlepší bílkoviny a tuky, jaké si jen umíme představit, dále pak “dermatologický” vitamín B12, zelí zase vlákninu, vitamín C a celou řadu minerálů a pivní mok doplňuje celou škálu vitamínů skupiny B a také nepřeberné množství minerálů a stopových prvků. Samozřejmě všeho s mírou.

Vždyť již naše babičky říkávaly, že krása člověka pramení ze zdravého nitra jeho organismu. A od dob našich babiček se nic nezměnilo. Jak nám pomůže zázračný krém, pilulky nebo dokonce potravinový produkt, když nebudeme svému tělu dávat všechny potřebné látky najednou, pravidelně a komplexně? samozřejmě nepomůže.

Zamysleme se proto, jaké místo v našem životě zaujímá právě jídlo. Vliv na naše zdraví má především životní prostředí, které si bohužel většinou nemůžeme vybírat. Dále pak genetický fond, který vlastníme po předcích a podle posledních průzkumu nemá až tak významnou úlohu při formování našeho zdraví a také je nám svým způsobem dán osudem do vínku. Pak je tady způsob vedeného života ve sféře psychické, na který také nemáme zásadní vliv. Ale stravu – “každodenní chleba” – tu si do velké míry můžeme vybírat sami.

Ukázka z knihy Tajemství uzdravování a omlazování organismu.

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.