Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Tajemství uzdravování a omlazování organismu - Jak zlepšit zdraví a krásu celého těla metodou "IN"

29.04.2016
Tajemství uzdravování a omlazování organismu
Představte si situaci, kdy se na televizní obrazovce objeví spoře oděná dívka a s úsměvem na rtech začíná pojídat pečené koleno se zelím, každé sousto zapíjet vychlazenou dvanáctkou a komentář, který nabádá ke konzumaci tučných vepřových jídel s iontovým a minerálním pivem, což může nejlépe odstranit celulitidu a celkově zlepšit pleť.

Zdá se vám tato situace přímo absurdní? Možná jenom na první pohled. Zapněte televizi a nemusíte si představovat zhola nic. Na obrazovce se objeví tatáž spoře oděná dívka a začíná si krémem masírovat stehna. Komentář velmi nevtíravě informuje, že jedině tento krém pomůže odstranit dermatologické defekty na dívčiných nohou. Hned potom následuje jiná modelka, která s úsměvem pojídá nějaký přímo zázračný jogurt, po kterém si jistojistě uzdravíte zažívací trakt a budete v pohodě.

 

Tak na takové obrázky jsme si již zvykli a dokonce jim začínáme věřit. A tak se z absurdních tvrzení stávají teorie málem vědecké, a naopak z vědecky prokazatelných teorií teorie absurdní. nemusíme se vůbec ponořovat do vědeckého světa poznání, abychom pochopili, že zcela jistě bude mít dalekosáhlejší pozitivní vliv na dívčinu pleť pravidelné zdravé jídlo, a nikoli občasná masáž zázračným krémem. Nemluvě o tom, že vepřové maso dává našemu organismu ty nejlepší bílkoviny a tuky, jaké si jen umíme představit, dále pak "dermatologický" vitamín B12, zelí zase vlákninu, vtiamín C a celou řadu minerálů a pivní mok doplňuje celou škálu vitamínů skupiny B a také nepřeberné množství minerálů a stopových prvků. Samozřejmě všeho s mírou.

 

Vždyť již naše babičky říkávaly, že krása člověka pramení ze dzravého nitra jeho organismu. A od dob našich babiček se nic nezměnilo. Jak nám pomůže zázračný krém, pilulky nebo dokonce potravinový produkt, když nebudeme svému tělu dávat všechny potřebné látky najednou, pravidelně a komplexně? samozřejmě nepomůže.

 

Zamysleme se proto, jaké místo v našem životě zaujímá právě jídlo. Vliv na naše zdraví má především životní prostředí, které si bohužel většinou nemůžeme vybírat. Dále pak genetický fond, který vlastníme po předcích a podle posledních průzkumu nemá až tak významnou úlohu při formování našeho zdraví a také je nám svým způsobem dán osudem do vínku. Pak je tady způsob vedeného života ve sféře psychické, na který také nemáme zásadní vliv. Ale stravu - "každodenní chleba" - tu si do velké míry můžeme vybírat sami.

 

Ukázka z knihy Tajemství uzdravování a omlazování organismu.


Související články:
Harmonie zdraví, krásy a vitality
Zdraví díky odkyselení - Nemoci z přemíry škodlivých usazenin jsou civilizační choroby
Odkyselení těla aneb dokonalý pramen mládí a štíhlosti v 10 krocích


29.04.2016
další články v rubrice: Filosofie zdraví


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS