Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Tajemství Beauty Energy se odkrývá (komerční sdělení)

29.03.2016
Tajemství Beauty Energy se odkrývá

Kromě bylinných extraktů a třetihorní termální vody, známých z tělových krémů Pentagramu, tvoří podstatnou část nových kosmetických krémů RENOVE z řady Beauty Energy přírodní rostlinné oleje. Společně s kosmetičkou Marií Bílkovou si proto nyní o nich budeme více povídat.

Co přesně je „přírodní rostlinný olej“?

Přírodní, tak zvané panenské rostlinné oleje získáváme lisováním ze semen a ořechů různých druhů rostlin. Jejich kvalitu ovlivňuje v první řadě to, kde má dostatek sluníčka a živin z půdy, má jinou sílu a energii, než když je „uměle“ (cíleně) pěstována a třeba i hnojena. Potom přichází na řadu technologie zpracování, výroby. Nejkvalitnější jsou oleje lisované pouze mechanicky za studena. Jsou dražší, protože samotným lisováním není možné získat velké množství oleje, na rozdíl od rafinace nebo použití rozpouštědel. Výhodou panenských olejů je jejich živost, bohatost složení a také čistota. Nabízejí opravdové bohatství vitamínů, fytosterolů, nenasycených mastných kyselin, lecitinu a dalších složek…

 

Některé panenské oleje mají specifickou vůni, proto je třeba volit ne pouze podle jejich účinků a vlastností, ale zohlednit i příjemný pocit při jejich používání na pleť.

 

Jak můžeme využít oleje v péči o pleť a jaké jsou jejich účinky?

Nejznámější používání olejů v péči o pokožku je při masážích, kde zaručují hlavně skluznost. Méně už se ví, že oleje jsou základní pěstící složkou většiny krémů a také nosičem esencí, které nelze vždy aplikovat přímo na kůži. Mají za úkol pleť zvláčňovat, ošetřovat, vyživovat a také chránit před povětrnostními podmínkami, nečistotami ve vzduchu či ztrátou vlhkosti. Navíc jsou zdrojem vícenenasycených mastných kyselin, které si tělo nedokáže samo vyrobit. Doplnit je můžeme konzumací panenských olejů, nebo použitím kvalitních olejů při péči o tělo.

 

kosmetika RENOVE

 

Rostlinných olejů používaných v kosmetice se vyrábí dlouhá řada. Pro Beauty Energy byly vybrány oleje vzácné, vysoce kvalitní, cenné…

Ano, vybírali jsme z nejkvalitnějších olejů, které jsou k dispozici. Základním a velice cenným olejem je olej arganový, který je obsažený ve všech produktech Beauty Energy včetně séra. Další rostlinné oleje jsou zvolené podle toho, co má který krém „umět“. To znamená, že v každém jednotlivém krému je namíchaný unikátní koktejl 3 nebo 4 různých olejů. Použili jsme černuchový, mandlový, jojobový, pupalkový, makový, konopný, makadamový a ricinový.

 

Podle čeho a jak byla skladba olejů sestavena?

Chtěli jsme, aby se v krémech RENOVE snoubil vodní bylinný extrakt a olejová vyživující složka. Bylo proto nutné připravit základ, který pojme obě tyto komponenty. Do něj se volily jednotlivé oleje i jejich vzájemný poměr tak, aby odpovídaly danému typu krému. Favoritem pro nás byl rozhodně zmíněný arganový olej. Dále jsme vybírali asi z 10 různých olejů, které běžně používáme při kosmetickém ošetření klientek. S kolegyní Věrkou Proseckou jsme si každá za sebe sestavily jejich pořadí, shodly jsme se v 95 %! Vybrané oleje jsme smíchaly s krémovým základem a přišlo na řadu testování. Výsledek naší práce máte před sebou v podobě pětice pentagramových krémů RENOVE.

 

Kosmetiku řady Beauty Energy naleznete v naší nabídce.


29.03.2016
komerční sdělení
autor: Marie Bílková
zdroj: magazín Vitae 03/2016
další články v rubrice: Ostatní


 
Drtič kamenů… Chanca Piedra
Jak se rychle zbavit hněvu – extrémně jednoduchá japonská technika
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejste špatní, protože jste nemocní!
Priessnitzův obklad
Alfa-lipoová kyselina
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Stresové zatěžování (Tarlovova cysta)
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS