Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Systém Symbi - úvod k seriálu

18.10.2004
Troufám si tvrdit, že 80 % lidí žijících v tomto uspěchaném světě má ve svém střevu nepořádek, který nazýváme střevní dysbiózou. Nebudu zde rozepisovat, co všechno se podílí na tomto stavu, to bude každému asi úplně jasné. Ale spíše chci zdůraznit, že situace ve střevu je úzce spjata s mnoha orgány a systémy těla.

Člověk, který trpí jakoukoliv chronickou nemocí, zcela určitě má potíže i se střevem. Jestliže tedy zaměříme svou pozornost na úpravu střevního prostředí, dáme tak tělu šanci, aby se nastartoval ozdravný proces. Byla vypracována metodologie řízené střevní symbiózy, která je jistě mnohým známá. Existuje mnoho možností, jak se dopracovat k symbióze.Dokonce ani klasická medicína tutu cestu neodmítá a v lékařské literatuře se o tom můžeme dočíst, i když je to stále jen na okraji zájmu. Musím ale podotknout, že tento postup léčení chronických nemocí mnoho lékařů bagatelizuje. V naší ordinaci celostní medicíny vidím jasně jednu věc: Když léčbu začneme od střeva a vytvoříme tam symbiózu, ostatní léčba pak má větší efekt. Léky se lépe vstřebávají, tělo má více energie, imunitní systém lépe reaguje…Systém Symbi vychází z naší 10 leté praxe a prostředky zde použité jsou ověřeny praktickými zkušenostmi. Není to žádný zázrak. Prostředky, které se používají k vytvoření symbiózy, nejsou léky, ale přesto léčí, protože vytvářejí v těle podmínky, aby se tělo mohlo samo léčit.


První krok má za úkol připravit ve střevu podmínky pro správné osídlení ochrannými laktobacily. Nejprve střevo čistí, uvolní se zde kyslík, který se nelíbí bezkyslíkatým - škodlivým mikroorganizmům, zklidní zánět nebo podrážděnou střevní sliznici.


I.Produkt, který se jmenuje Symbi-probiotikum, dáváme 3 x 2 kapsle půl hodiny po jídle I balení = 10 dní. Po možném počátečním průjmu se upravuje zažívací rytmus, dojde ke správnému osídlení střevní mikroflóry, tedy vytvoříme základ pro trávicí a vstřebávací pochody, aby tenké střevo mohlo kvalitně vstřebávat minerály a stopové prvky, a zlepší se lymfatický odtok, jde vlastně o posílení imunity - hovoříme o probiotické léčbě ! Ne o antibiotické, ale o probiotické.


II. Po využití Symbi-probiotikum přidáme Symbi-laktobacily. Nyní jde o vlastní osídlení správnými mikroorganizmy. První týden můžeme dávat větší dávku - 2 x 1tbl. pak ji upravíme na udržovací dávku1 x 1 tbl. za den. Platí pravidlo: Když se dobře daří laktobacilům - špatně se daří škodlivým mikroorganizmům a dobře se daří tělu jako celku a obráceně. V jakém stavu je tato sliznice, v takovém stavu jsou i ty ostatní. Můžeme tedy hovořit o detoxikaci, regeneraci, přirozené imunomodulaci.


Pokud by se při úvodní terapii Symbi - probiotikum objevil průjem, pak užívejte jen 3 x 1 tbl. asi 10 dnů a dost. Obvykle po Symbi - laktobacily se průjem upraví. Současně se Symbi produkty doporučuji přidávat sladkovodní řasu chlorellu, která má pro symbiózu střevní několik dobrých vlastností. Vychytává toxíny, obsahuje chlorofyl- má tedy dezinfekční účinek, obsahuje betakaroten - je to tedy antioxidant, dále růstový faktor, který potřebuje pro svůj rozvoj lactobacil, a jako celek je chlorella zásadotvorná, což je nesmírně důležité, protože když je v těle kyselé prostředí, pak se tam daří plísni, kvasince a obecně zánětům.


III. Třetí krok systému Symbi se týká vylučování toxinů, což je důležité při alergii, ekzému nebo u lidí, kteří musí užívat spoustu syntetických léků, pohybují se ve znečištěném prostředí apod.


A po tomto úvodu nastává to nejdůležitější a nejsložitější - totiž udržet symbiózu. Jde většinou o záležitost několika měsíců:
+ zásadotvorná dieta bez sladkostí a moučných výrobků, kávy, alkoholu....
+ bez užívání syntetických prostředků, antibiotik, hormonální antikoncepce u žen...
+ dodržování dobrého pitného režimu
+ dostatek pohybu


Celková nabídka přípravků pro zdravá střeva.


Související články:
Systém Symbi - Osídlení střeva - díl druhý
Systém Symbi - díl třetí - faktory ovlivňující složení střevní mikroflóry
Systém Symbi - díl čtvrtý - v jakém stavu střevo, v takovém stavu zdraví
Systém Symbi v praxi - díl pátý
Prebiotika, probiotika, symbiotika…
Mikrovlákniny ve službách střeva
Pečujte o svá střeva - vaše střeva budou pečovat o vás...
Germanium


18.10.2004
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Bílá není vždy nevinná aneb pozor na vyšší glykemický index u některých sacharidů!
Syndrom zlomeného srdce
Co pomáhá na vyčerpanost a jak pomoci sám sobě při chronické nemoci – 2. část rozhovoru s Terezou Kramerovou
Priessnitzův obklad
Zuby a duše
Tři kratičké inspirace, jak se zbavit strachu ze smrti
Aby nás luštěniny nenadýmaly
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Jak ulevit nemocným orgánům, rozpustit bolest a pochopit strach – 1. část rozhovoru s Terezou Kramerovou
Oříškové semifreddo
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS