Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Syndrom karpálního tunelu z hlediska přírodní medicíny

05.11.2010
Z hlediska přírodní medicíny víme, že velmi důležitou příčinou zánětlivého poškození měkkých tkání karpálního tunelu (kromě jejich mechanické traumatizace) je i jejich intoxikace - nejčastěji metabolického původu. Do postižených tkání se pak ukládají nepřátelské látky, nejčastěji purinové metability (nejznámější z nich je kyselina močová, způsobující záněty všude, kde se její špatně rozpustné krystalky objeví).

Chronické intoxikace organismu (včetně oblasti karpálního tunelu) samozřejmě souvisí i s překyselováním organismu, což je jedna z velmi častých příčin mnoha nemocí, včetně obávané rakoviny. Chronické překyselování se označuje jako "ZABIJÁK ČÍSLO 1", vzhledem k tomu,  že při vzniku rakoviny se uvádí jako její nejvýznamnější vyvolávající příčina. Překyselování vzniká kombinací těchto negativních faktorů: nevhodné stravování, stres a nedostatečné (mělké) dýchání. Mylná je domněnka oficiální medicíny, že zvýšené riziko ukládání kyseliny močové se vždy musí projevit její zvýšenou hodnotou v krvi. Bohužel nemusí, důvodem je patrně to, že kyselina močová je velmi špatně rozpustná.

 


Ještě důležitá poznámka:
Intoxikace purinovými metabolity jsou v populaci "normálně" konzumující maso velmi často zastoupené a mohou se projevit celou řadou často i závažných doživotních onemocnění (z hlediska oficiání medicíny "nevyléčitelných“). Proto v rodině a pokrevním příbuzenstvu snadno uniká společná metabolická podstata těchto zdánlivě nesouvisejících onemocnění.Příklad: Klient má chronicky nemocný karpální tunel a nikdo v rodině toto onemocnění nemá. Běžnému lékaři vůbec nemusí dojít, že z naprosto stejné metabolické zdravotní příčiny má sestra kožní ekzémy nebo rovnou lupénku (chronickou  a "nevyléčitelnou"), bratr má doživotně nevyléčitelného Bechtěreva, tatínek výrůstky na patě, strýček trpí na "nevyléčitelnou" Crohnovu chorobu, babička z otcovy strany měla prsty zkřivené "nevyléčitelnou" revmatickou artritidou ...atd.K výčtu možných postižení patří i různá další onemocnění, která se u vegetariánů (proti ostatní populaci) objevují  jen zcela výjimečně  a nebo vůbec - například obávaná rakovina tlustého střeva.Jediným správným postupem jak v takovýchto případech skutečně uzdravit nemocný karpální tunel (či většinu výše uvedených onemocnění) je zbavit organismus oné vyvolávající chronické intoxikace. Konkrétní postup se může lišit u různých klientů (v závislosti na jejich celkovém zdravotním stavu). Proto by v tomto případě bylo lepší obrátit se s dotazem a s podrobným popisem CELÉ své zdravotní situace na specialisty v naší internetové poradně.


Související články:
Syndrom karpálního tunelu
Fascinující mechanizmus chrupavky
Bowen masáž - kouzelná moc doteku
Je onemocnění karpálního tunelu předzvěstí diabetu?


05.11.2010
autor: MUDr. Ladislav Šafránek
další články v rubrice: Nemoci


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

149,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS