Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Symbióza a dysbióza

22.02.2007

 


Pokud je mezi mikroorganismy rovnováha a vyvážený stav hovoříme o symbióze. Protože střevo sehrává velmi důležitou roli v mnoha procesech je životně důležité, aby v něm byla symbióza. Rovnováha ve střevu zajišťuje ochranu proti některým infekcím a škodlivým látkám, stejně tak přispívá k optimální funkci střev (peristaltika střev, pomoc při trávení a při tvorbě některých nezbytných látek, mezi které patří vitaminy a aminokyseliny). Střevní mikroflóra napomáhá trávení a vstřebávání důležitých živin nestrávených v tenkém střevě. Složité mnohočetné cukry nestrávené v tenkém střevě slouží jako potrava mikroflóry především v tlustém střevě. Tento proces umožní získání energie obsažené v těchto látkách.

 

Střevní mikroflóra napomáhá při odbourávání nestrávených látek obsahujících dusík a vytváří aminokyseliny, které může tělo hostitele využít. Sehrává také nepřímou roli, v metabolismu cholesterolu a žlučových solí. Některé druhy bakterií jsou schopné rozložit žlučové soli a tím změnit průběh jejich vstřebávání.Bakterie střevní mikroflóry produkují vitaminy, jako například vitamin K (jsou jeho hlavním zdrojem), vitamin B12, kyselina listová (B9), biotin (B8), riboflavin (B2) a kyselina pantotenová (B5). Za určitých podmínek může být tato syntéza pro člověka podstatná (například u vitaminů B12 a K po operaci střeva apod.).


Ochrana proti infekcím a toxickým látkám je jednou z nejdůležitějších úloh střevní mikroflóry. Do zažívacícho traktu totiž každý den vstupují spolu s potravou velká množství mikroorganismů. Jeden z obranných mechanismů chránící hostitele je založen na bariérovém účinku střevní mikroflóry - nebezpečné bakterie mohou být z organismu zcela vyloučeny, nebo zůstávají ve střevě v počtech nižších než jsou množství potřebná pro rozvoj škodlivých mechanismů.

 

Pokud však ve střevní mikroflóře dojde k nerovnováze - dysbióze - vnější (požité) i vnitřní (vlastní) škodlivé bakterie mohou vyvolat rozvoj infekcí.

 

Některé bakterie mohou mít kromě toho škodlivé účinky na zdraví hostitele v důsledku působení různých typů enzymů.
Může například dojít ke zvýšení aktivity beta-glukuronidázy, což vede k uvolňování potenciálně karcinogenních látek.
Totéž platí pro bakterie produkující enzymy působící v oblasti metabolismu dusíku, které mohou například způsobovat odbourávání tryptofanu, indolů, dusičnanů a sekundárních aminů na deriváty s karcinogenním potenciálem.


Střevní mikroflóra ovlivňuje pasáž trávicím traktem prostřednictvím řady přímých a nepřímých mechanismů, mezi které patří tvorba těkavých mastných kyselin, změna pH prostředí a další mechanismy.


Je zřejmé, že střevní mikroflóra může mít na zdraví svého hostitele jak pozitivní, tak negativní účinky, a to v závislosti na svém složení.


Symbi I je zaměřeno právě na střevo. Svými účinky posiluje prospěšné mikroorganismy a naopak vytváří nevhodné podmínky pro škodlivé. Tím chrání obranný systém člověka. Hlavní složkou je magnesium peroxid, který do střeva přenese kyslík, ten se z peroxidu uvolní a způsobuje, že mikroorganismy, které nepotřebují pro svou existenci kyslík odcházejí, protože to není pro ně vhodné prostředí. Tím oslabí jejich pozici. Naopak do takto připraveného terénu přidáváme skupinu lactobacilů, které potřebují být neustále v našem tlustém střevě v hojném počtu. Aby se dostaly do střeva nepoškozené, aby přežily kyselé prostředí žaludku, jsou umístěny do kapslí, která se rozpustí až ve střevu. Výživa lactobacilů je zajištěna monohydrát laktózou a vitaminem C. Další důležitou součástí Symbi je ektrakt z květu heřmánku, který na zánětlivou sliznici působí zklidňujícím účinkem.


Požití Symbi je prvním krokem tam, kde potřebujeme vrátit střevu rovnováhu:

  • po antibiotické léčbě
  • při užívání syntetických léků, minimálně 2x do roka
  • při projevech nedobrého trávení- nadýmání, pocit plnosti,
  • při zpomalené střevní pasáži- zácpě
  • při hormonálních, alergických a imunitních poruchách
  • při projevech nedostatku vitamínů, minerálů, enzymů….
  • úvod redukčních diet, zahájení detoxikace po chemoterapiích
  • úvod k léčbě kvasinkových, plísňových a jiných infekcí

 

Pokud má střevní mikroflóta správnou skladbu, a o to se Symbi I snaží, usnadňuje trávení a vstřebávání živin, zabezpečuje vylučování některých toxických látek, chrání tělo před škodlivými látkami a podporuje správnou funkci střev.Celková nabídka přípravků pro zdravá střeva.


Související články:
Kombucha - uplatnění při přírodní léčbě


22.02.2007
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Toxoplazmóza umí měnit psychiku
Nic nepředpokládej. Domněnky tě zbytečně omezují
Přírodní látky pro pevné kosti
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nízká kvalita imunity
Semínka, ořechy a máslíčka z nich
Acidobazická rovnováha
Jak ulevit nemocným orgánům, rozpustit bolest a pochopit strach – 1. část rozhovoru s Terezou Kramerovou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Zahrady a louky jsou plné bylin, sbírejme!
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS