Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Svrab

07.10.2010
Svrab je nakažlivé kožní onemocnění způsobované parazitem zákožkou svrabovou, latinsky Sarcoptes Scabei, která pronikne do kůže a naklade tam vajíčka. Samičky se po několika minutovém lezení po kůži do ní zavrtávají a ve spodních vrstvách si razí chodbičky, ve kterých každý den kladou 1 až 2 vajíčka.

Z nich se potom líhnou larvy, které žijí na povrchu těla. Z nich se během 18 až 23 dnů vyvinou nové samičky, které se opět zavrtávají nebo se mohou přenést na dalšího hostitele. Délka života zákožky svrabové je až 5 týdnů a za tu dobu stačí naklást 40 až 50 vajíček. Během několika měsíců se v příznivých podmínkách na lidském těle může vyvinout z jedné zákožky až několik set jedinců. Mimo lidské tělo zákožky vydrží ve vlhkém prostředí jen asi dva dny. Sucho a přímý sluneční svit zákožky ničí, stejně jako teploty pod bodem mrazu. Důležité je si uvědomit, že svrab je nakažlivý pouhým kontaktem. Méně častý zdroj je, pokud se nakazíte z ložního či osobního prádla používaného infikovanou osobou.



Tato nemoc hlavně postihuje dospívající, kojence a děti, ale také dospělé v různých typech ústavní léčby (domovech důchodců, nemocnicích, sociálních ústavech). Místo, kde tento parazit náležící mezi roztoče pronikl do těla, lze pozorovat jako drobné, šedavě zbarvené, šupinaté zduření. Objevuje se obvykle mezi prsty, ale také na zápěstí, genitáliích nebo v podpaždí. Posléze se na končetinách nebo i trupu objevují načervenalé pupínky. Onemocnění se projevuje silným svěděním, zejména v noci. Postižený se často brání intenzivním škrábáním těchto míst, kde pak následkem této činnosti dochází k tvorbě strupů a boláků.



K léčbě patří aplikace insekticidní emulze či mast na všechna postižená místa umístěná níže než hlava. V místě, kde mast není nanesena, mohou zákožky přežívat. Tím dojde obvykle k usmrcení roztočů, ale místa mohou svědit ještě po dobu až dvou týdnů. Velmi důležité je, aby byli současně léčeni i všichni členové domácnosti pacienta i jeho sexuální partneři, i když se u nich neobjeví žádné příznaky onemocnění. Volně prodejné léky již nyní nejsou k dispozici, dostupné léky jsou pouze na předpis lékaře. Zároveň je nutné osobní prádlo, ručníky a ložní prádlo vyprat a vyvařit nebo alespoň důkladně přežehlit žehličkou nastavenou na nejvyšší teplotu.



Věci, které nelze vystavovat vysoké teplotě, uložit do igelitového pytle, vystříkat vhodným insekticidním prostředkem dle pokynů výrobce a pevně na několik hodin uzavřít. Jako prevence je samozřejmost dodržování osobní hygieny, vyhýbání se těsnému kontaktu s postiženými osobami, nepřespávat v cizím ložním prádle a vyhýbat se podezřelým ubytovacím zařízením.



Je doporučováno během léčby vyhnout se smaženým jídlům, živočišným produktům a sladkostem. Jako doplněk léčby jsou používány výtažky z česneku pro své antiparazitární vlastnosti. Na podporu hojení kůže po ukončení hlavní léčby lze užívat pupalkový olej s vitaminem E, chlorellu a zevně přípravky s výtažkem z aloe vera (zde ale zdůrazňuji, po ukončení léčby, na dohojení).



Celková nabídka přípravků proti parazitům.


Související články:
Kožní onemocnění z pohledu TCM
Duhringova choroba
Ekzém – stále vzdoruje uzdravení
Roup dětský (Enterobius vermicularis)
Trichinóza
Tasemnice
Vitiligo – je stále ještě „nevyléčitelnou“ kožní nemocí?
Plavuň vidlačka
Síra


07.10.2010
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Nemoci


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS