Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Svaz pacientů: Dětí vážně poškozených po očkování není u nás jen mizivé procento

20.09.2015
Očkování

Svaz pacientů ČR se znovu obrací na žádost rodičů na poslance Parlamentu České republiky, aby při svém rozhodování vzali v potaz medicínské složitosti mnohých děti a dali možnost individuálnímu očkovacímu postupu.

Prohlášení Svazu pacientů ČR k očkování dětí.

Svaz pacientů ČR podpořil rodiče dětí poškozených po očkování k vydání brožury s názvem "Jak zasáhl systém očkování do života některých rodin." Rodiče se rozhodli k vytvoření publikace na základě negativních osobních zkušeností s povinným očkováním dětí.

 

Chtějí tak upozornit na to, že dětí vážně poškozených po očkování není v ČR jen mizivé procento a zároveň požádat poslance o podporu pozměňovacího návrhu k novele zákona o ochraně veřejného zdraví pod číslem sněmovního tisku 270/9, který v červnu schválil Senát. Přijetí návrhu místopředsedkyně Senátu Miluše Horské by umožnilo přístup neúplně očkovaným dětem do předškolních zařízení či účastnit se zotavovacích akcí bez hrozby sankcí pro jejich provozovatele.

 

Brožuru sestavili rodiče doslova během sedmi dní a nocí poté, co senátoři vrátili novelu zákona o ochraně veřejného zdraví s pozměňovacími návrhy zpět poslancům. Z více než 50 došlých příběhů stačili zpracovat 37, které jsou v brožuře zařazeny. Daniela Kutilová Kšírová, jedna ze sestavovatelek brožury k tomu říká: "A dostáváme stále další." A dodává: "Příběhy v brožuře jsou autentickým vyprávěním rodičů, některé příběhy vůbec nebylo jednoduché číst. Mnohem náročnější je ale takové příběhy žít."

 

Dana Sárová je jednou z maminek, která svůj příběh v brožuře publikovala, a vysvětluje svoji motivaci k zapojení se do projektu: "Náš příběh jsem sepsala proto, že jsem chtěla upozornit na fakt, že nežádoucí účinky po očkování nejsou jen krátkodobé horečky a otoky v místě vpichu, ale i dlouhodobé zdravotní problémy. Také bych byla ráda, kdyby se podařilo změnit aktuální situaci, kdy se lékaři obávají uznat zdravotní následky jako důsledek očkování. Vzhledem k přísným kontrolám, které jim hrozí, je také dost komplikována komunikace se samotnými rodiči. Tak jako všechny léky i vakcíny mají své nežádoucí účinky. Otázkou je, proč především u vakcín je lékaři i někteří politici tak bagatelizují."

 

Svaz pacientů ČR upozorňuje zákonodárce na fakt, že každý člověk má právo na základní přístup při poskytované zdravotní péči tak, aby bylo zachováno jeho právo na individuální medicínské řešení i v oblasti očkování dětí.

 

Za Grémium Svazu pacientů ČR Luboš Olejár, prezident


Související články:
Ústavní soud zdůraznil nutnost individuálního přístupu k odmítnutí povinného očkování
Šokující slova lékařky: Děsivá neznalost, zamlčování negativních účinků vakcín, tlak farmaceutických firem...


20.09.2015
zdroj: tisková zpráva Svazu pacientů ČR, www.parlamentnilisty.cz
další články v rubrice: Očkování, farmaceutické lobby


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C

198,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS