Stříbrné tonikum – pomocník pro zdravou pleť

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Stříbro jako antibakteriální prostředek k dezinfekci a sterilizaci vody se používá již odedávna (Egypťané, Arabové, Římané). Používalo se také k hojení popálenin, vředů, ran a proleženin. K opětovnému využití stříbra došlo na počátku 60. let 20. století, kdy chirurg Moyer aplikoval dusičnan stříbrný se silnými bavlněnými obvazy, a to s velmi dobrým účinkem proti Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus a Streptococcus spp. Stříbro je jeden z nejsilnějších prostředků proti drobným mikroorganismům, s velmi silným účinkem proti bakteriím a virům.

Hlavní předností stříbra při použití in vitro je výjimečně široké antibakteriální spektrum bez vytváření odolnosti proti jeho působení; stříbro interferuje s transferem elektronů bakterií, narušuje replikaci buněk prostřednictvím vázání na bakteriální DNA, pojí se s buněčnou blánou, a díky tomu narušuje jak tuto blánu, tak receptory na úrovni buněk. Stříbro se pojí se sulfhydridovými skupinami (SH) a zpomaluje bakteriální dýchání.

Koloidní stříbro účinně redukuje počet bakterií v ráně. Díky svému bakteriocidnímu účinku předchází a omezuje kolonizaci a infikování rány a v návaznosti na to urychluje proces hojení. Antibakteriální účinek stříbra je zvláště důležitý v případě vleklé přítomnosti bakterií, které zpomalují proces hojení. Působí také protizánětlivě, antibakteriálně a proti-hnisavě. Sloučeniny stříbra mají silný antibakteriální účinek (antiseptický a dezinfekční), a dále stahující a lehce olupující účinek.

Dermatologické zkoušky s použitím preparátu Koloidní stříbro prokázaly, že je tento preparát bezpečný při zevním použití, protože nevyvolává příznaky subjektivního, stejně jako objektivního podráždění pokožky a je dobře snášen.

Co se týká bezpečnosti, zkoušky prokázaly, že Koloidní stříbro:

  • nevysušuje pokožku,
  • nevyvolává olupování epidermu,
  • nevyvolává svědění pokožky,
  • nevyvolává stahování pokožky,
  • nevyvolává červenání pokožky,
  • nevyvolává pálení pokožky.

Při zkouškách bylo také zjištěno, že Koloidní stříbro – kosmetický přípravek k péči o chodidla, má vhodnou formu podání (90%), konzistenci (85%), barvu (85%),  intenzitu vůně (75%), dobře se roztírá po pokožce (90%) a vstřebává (95%), hydratuje (80%) a vyhlazuje pokožku (85%), zlepšuje pevnost pokožky (80%), změkčuje pokožku (80%), urychluje hojení odřenin (80%), redukuje produkci potu (75%), absorbuje pot (90%), odstraňuje nepříjemný zápach chodidel (90%), přináší úlevu unaveným chodidlům (85%), změkčuje ztvrdlou kůži na patách (80%) a je vydatný (90%).

Ag 100 – kosmetický přípravek na chodidla má vhodnou formu podání a konzistenci. Má pěknou barvu. Dobře se roztírá po pokožce a dobře se vstřebává. Při použití je vydatný. Koloidní stříbro redukuje produkci potu a předchází vzniku nepříjemného zápachu. Chodidla si udržují svoji svěžest. Preparát navíc změkčuje ztvrdlou kůži na patách a urychluje regeneraci drobných poranění pokožky, jako jsou odřeniny.

Výsledky zkoušek potvrzuji, že:
Stříbro normalizuje činnost potních žláz, chrání pokožku před nadměrným pocením, předchází podráždění a ničí bakterie, které způsobují rozklad potu. Díky regulaci produkce potu současně chrání kožní póry před ucpáváním, umožňuje řádné dýchání pokožky a předchází také zánětům a poškození potních žláz. Stříbro stimuluje proces regenerace buněk, chrání pokožku před vlivem škodlivých vnějších faktorů,  rovněž zajišťuje správnou úroveň hydratace pokožky a reguluje tloušťku zrohovatělé vrstvy kůže.

Víte, že v 19. století se koloidní stříbro všeobecně používalo v boji proti mykotickým infekcím pokožky a nehtů. Stříbro v jakékoliv podobě nelze aplikovat u pacientů alergických na stříbro.

Přípravky Koloidní stříbro naleznete v naší nabídce.

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.