Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Střeva – sídlo imunity i psychické (ne)pohody!

25.02.2018
Trávení Centrum citů se nachází v srdci, ale také třeba v mozku. Za hlavu se chytáme, když si uvědomíme vlastní chybu, a za srdce se držíme, když cítíme dojetí, lásku nebo tíseň. Těmito dvěma orgány však výčet záhadných sídel zdaleka nekončí. Víte, kde se ukrývá třeba psychická (ne)pohoda?

V žaludku a střevech. Překvapuje vás to? Zkuste zapátrat v paměti a vybavit si, jak úzce jsou tyto orgány spojeny s tím, co právě prožíváte. Příjemné šimrání kolem žaludku, těžký kámen v něm, pocit sevření, nenadálý průjem vyvolaný nadměrným stresem,… To všechno jsou projevy jednoho z nejsilnějších center naší psychiky, sídla našeho instinktu.

 

Většinu lidí, které trápí duševní problémy – ať už jsou to úzkosti, deprese nebo jen nadměrná, nezvladatelná starostlivost o všechno a o všechny – mívají nějakou potíž právě v oblasti žaludku a střev. Může se jednat o rozkolísané zažívání, žaludeční a střevní záněty, ale i závažnější autoimunitní poruchy.

 

Špatné trávení? Nestresujte se!

Celá řada nemocí má svůj základ v emocích – vlastně bychom mohli říct, že každá. O jakékoli změně, závadě nebo výstraze informuje mozek náš organismus, to proto, aby mohl začít jednat, bojovat. Jenže ne vždy to naše tělo, zvláště pak to stresované, dokáže. Jedním z velice častých důsledků celkové disharmonie v organismu je narušení střevní rovnováhy. Tím pádem dochází také k poruchám vstřebávání minerálů, vitaminů, celkovému oslabení imunity, snížení „dobrých“ bakterií, a naopak rapidní navýšení těch špatných, které mohou přímo souviset s celou řadou zdravotních problémů: od dráždivého tračníku přes neurologické potíže po duševní kolaps.

  • Se stresem se pojí vznik žlučníkových kamenů, žaludečních vředů, rozvoj syndromu dráždivého tračníku… Na nadmíru stresu ale trávení většinou zareaguje okamžitě, i když třeba méně výrazně: zkrátka se dostaví potíže s trávením, třeba i nepravidelně.

 

Na raněnou duši je třeba jít „od podlahy“

Náš emocionální stav se z dlouhodobého hlediska odráží na kvalitě našeho zdraví. Nepříjemné stažení, tlaky a blokace v oblasti žaludku a střev naznačují duševní nerovnováhu, kterou je třeba řešit. Dlouhotrvající a neřešený stres vede k oslabení imunity, narušení střevní mikroflóry a nadměrnému množení patogenů právě v oblasti střev a žaludku. Chceme-li se tedy dostat zpět do duševní pohody, bývá zpravidla nutné řešit nejen hlavu, ale také tyto orgány a jejich okolí.

 

Co můžete udělat sami?

  • Vsaďte na probiotika a prebioitka! Získáte je ze stravy, bohaté na kysané zelí, kefíry a acidofilní mléka, tempeh, nakládané okurky. Bohatým zdrojem probiotik je pak cibule, česnek, banány, čekanka, obiloviny, šalotka nebo pórek. Vybírat můžete i ze široké škály doplňků stravy, ovšem pozor, zde je dobré zaměřit se na výsledky testů kvality! Vynikající volbou je v tomto případě Joalis Activ-Col, revoluční spojení probiotik a prebiotik, které má blahodárný vliv na střeva i celkovou detoxikaci organismu.
  • Pijte hodně čisté, pramenité vody, která mimo jiné napomáhá k udržení zásadotvorného prostředí. Je velice důležité sledovat míru překyselení v organismu (k tomu báječně slouží jednoduché testy, které si můžete dělat denně v pohodlí domova) a regulovat ji, například za pomoci oblíbeného přípravku Joalis Activ-Acid, tablety napěchované křemíkem, inulinem a mořskými minerály.
  • Hýbejte se, nejlépe na čerstvém vzduchu a tak, jak je vám to nejpohodlnější. Ideálními sporty jsou chůze a běh, k duševní pohodě přispějí ale také sporty, jako jsou jóga, pilates a meditace.
  • Nechte si za pomoci krevních testů zjistit stav minerálních látek a vitaminů a zaměřte se především na doplnění zinku, jódu, vitaminu D3 a  magnézia – všechny chrání nervovou soustavu a podporují dobrou náladu. Najdete je například ve slaďoučkých sirupech z řady Joalis: Minemax, Vitavite, Vitatone.

 

Detoxikace 2x ročně?

Správná odpověď je: kdykoli cítíte, že je to třeba. Detoxikaci nejlépe podpoříte zejména na jaře a v zimě (například za pomoci domácích očistných kúr), nicméně pokud vás trápí problém, na který se cítíte být krátcí, ignorujte roční období a pusťte se do detoxikace ihned. S vhodným postupem vám nejlépe poradí zkušený terapeut, který dokáže zjistit, které tkáně v organismu jsou stresované nebo jakkoli poškozené a čím přesně trpí. Uvidíte, že žádný problém není tak zlý, jak se na první pohled může zdát…


Související články:
Hlavní nepřítel: imunita
Ženy, chraňte si játra!
Detoxikace střev lněným semínkem: funguje!


25.02.2018
autor: Mgr. Alena Polakovičová
zdroj: www.ceff.info
další články v rubrice: Bylinky


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

479,- Kč

363,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS