Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Štítná žláza může být příčinnou zvýšeného cholesterolu

01.10.2010
Přibližně 98 milionů dospělých Američanů má zvýšenou hladinu krevního cholesterolu. V podobné situaci by i Váš lékař mohl  trvat na užívání statinů, aby došlo ke snížení zvýšené hladiny. Je však pravděpodobné, že ani Vy ani Váš lékař si nemusíte být vědomi faktu, že hypotyreóza (snížená činnost štítné žlázy) bývá velmi častou příčinnou zvýšeného cholesterolu.

Mayo Cliníc (USA)  se shoduje s jinými zdravotnickými experty, že „hypotyreóza je pravděpodobně spojena se zvýšeným rizikem onemocnění srdce, především kvůli vysoké hladině LDL cholesterolu (tzv. špatného cholesterolu), která se může vyskytnout u lidí s nedostatečně působící štítnou žlázou. Není nic neobvyklého, že vyřešením problému se štítnou žlázou se současně i cholesterol vrátí do normálních hodnot.“

Štítná žláza produkuje hormony, které regulují metabolismus v těle. Hypotyreóza je stav, kdy je příliš málo hormonů štítné žlázy v krvi. Pokud je produkce těchto hormonů nedostatečná, metabolismus těla se zpomaluje, což má mimo jiné přímý dopad na schopnost těla odstraňovat cholesterol z krevního řečiště. Zvyšuje se tím tak riziko, že cholesterol se začne usazovat v tepnách. I v případě, že se nejedná o plně vyjádřenou hypotyreózu, ale jen o lehce sníženou činnost štítné žlázy, může dojít ke zvýšení cholesterolu, spolu se zhoršením schopnosti srdce pumpovat efektivně. Hypotyreóza může způsobit zvětšení srdce či selhání srdce.

Testy z University of Texas-Southwest Medical School (Dallas, USA) také potvrzují, že existuje přímá spojitost mezi hypotyreózou a nadbytkem cholesterolu v krvi. Devadesát procent pacientů se zřetelnou hypotyreózou mělo v krvi zvýšený cholesterol nebo triglycerid. Jakmile byla hypotyreóza zaléčena a hladina tyreotropinu (= TSH, hormon stimulující činnost štítné žlázy, který je produkován v limbického mozku) se vrátila do normálních hodnot, u většiny pacientů došlo ke 20ti až 30ti procentnímu snížení hladiny cholesterolu.

Je samozřejmé, že mohou zůstat jiné příčiny zvýšeného krevního tlaku, jako např. dieta a genetické dispozice. Přesto požádejte svého lékaře, pokud Vám zjistí hypertenzi, aby Vám nechal provést vyšetření krve na tyreotropin (TSH - hormon stimulující činnost štítné žlázy) spolu s testy hormonů štítné žlázy.

----

Pokud u Vás bude diagnostikována hypotyreóza, zde jsou přírodní doplňky k podpoře správné funkce Vaší štítné žlázy:
Jód - můžete zvýšit příjem jódu dietou nebo konzumací chaluh. Chaluhy jsou bohaté na jód. Potraviny obsahující jód jsou např. jogurty, vejce, ryby a další mořské plody, ředkve, petržel, brambory, ovesná mouka a banány.
Selen - u mnoho pacientů s hypotyreózou se přišlo i na nedostatek selenu, který má za následek sníženou aktivitu hormonů štítné žlázy.
Tyrozin - aminokyselina, která je nezbytná k tvorbě hormonů štítné žlázy z jódu. Dostatek je jí v mléčných výrobcích, především v sýrech.
Fucus vesiculosus - Jde o mořskou řasu s vysokým obsahem jódu.


Celková nabídka přípravků pro udržení správné funkce štítné žlázy.


Související články:
Štítná žláza
Jód pro zdravý růst a funkci štítné žlázy
Jód v otázkách a odpovědích
Xantom
Jak vyzrát na cholesterol
Cholesterol a výživová doporučení
Velká cholesterolová lež
Podfuk s cholesterolem
Cholesterol a síla sóji
Chaluha bublinatá (Fucos vesiculosus)
Vysoká hladina cholesterolu (hypercholesterolémie)
Onemocnění štítné žlázy z pohledu klasické a celostní medicíny
Jód a jeho význam v organismu


01.10.2010
zdroj: Volně přeloženo z www.naturalnews.com.
další články v rubrice: Prevence


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS