Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Srdce centrem emocí

22.11.2004
Lidské srdce je svým způsobem fascinujícím orgánem. Jeho pravidelný tlukot nám dává jistotu klidného života, je to neúnavná pumpa, která pracuje i v okamžicích, kdy ostatní orgány odpočívají. Jak je tedy možné, že tomuto cennému orgánu mnohdy tak krutě ubližujeme? Stresem, stravou, kouřením, chemikáliemi… Srdce zpočátku vše zvládá bezchybně. Za nějaký čas se ale unaví, začne bít nepravidelně a pak nám diktuje, co dělat můžeme a co již ne. S přibývajícími roky je pak těch zakázaných věcí a činností více. A i když je lidské tělo mnohdy schopno samo se opravit, tak na generální opravu srdce bývá často již pozdě, srdce i cévy přestávají být pružné a nám nezbývá, než se přizpůsobit okolnostem.

 

Srdeční sval se za den stáhne a uvolní více než 100 000x a přečerpá tak hezkých pár hektolitrů té nejcennější tekutiny – krve. Aby všechno toto zatížení zvládlo, potřebuje množství energie a výživných látek. Jakmile mu něco z toho chybí nebo přebývá, dá nám to hezky najevo. Jednou buší jako zběsilé, jindy tepe sotva znatelně. A ve všech těchto případech nám ukazuje zvednutý prst - pozor, něco se děje!Pomoc hledejte včas
Ta pomoc se jmenuje prevence. Stále více lidí se zajímá o to, jak si zkvalitnit život a snaží se podpořit svoje zdraví ještě v době, kdy se cítí dobře a svěží. Naši finští výrobci si to uvědomují také a díky jejich iniciativě můžeme na našem trhu přivítat nový přípravek s názvem srozumitelným na celém světě - Fin Karditabs. Ke vzniku Fin Karditabsu je vedla nemilá skutečnost - v našich zemích je úmrtnost na onemocnění srdce a cév na prvním místě a tvoří více než 50 % všech úmrtí!Testy a výzkumy trvaly roky
Složení Fin Karditabsu je překvapivě jednoduché: hořčík, kyselina listová a vitaminy B6 a B12. Ovšem určit, proč jsou to právě tyto komponenty a pak stanovit jejich ideální poměry, již tak snadné nebylo, za tím stojí léta výzkumů a klinických testů. Společným jmenovatelem boje proti srdečním a cévním chorobám byla v tomto případě zvýšená hladina látky, která se jmenuje homocystein. Homocystein je v lidském těle za fyziologických podmínek neškodný a přirozený produkt buněčné látkové výměny. Zvýší-li se ovšem jeho hladina vlivem nepříznivých okolností (strava, stres, kouření, alkohol) nad určitou hodnotu, může představovat vážné zdravotní varování. Zpravidla dochází ke sklerotizaci (kornatění) stěn cév a ztrátě jejich pružnosti. V cévách reaguje homocystein s kyslíkem a výsledkem jsou volné radikály. Vytvářejí se usazeniny z tukových krevních látek (zejména LDL cholesterol) na stěnách cév, zvyšuje se krevní tlak a na práci srdce jsou kladeny vyšší nároky. Přímé ohrožení na životě pak nastává, když dojde k úplnému uzávěru cévy. Srdce i mozek jsou životně závislé na přístupu kyslíku a jsou-li od něho odstřiženy a není k dispozici okamžitá lékařská pomoc, pak bývají následky tragické.Proč je Fin Karditabs součástí prevence?
Všechny tyto změny se ale nedějí ze dne na den. Dlouhodobě se nám prohlodávají naším zdravím a pak najednou udeří. Také hladina homocysteinu a vzniklých volných radikálů se zvyšuje pozvolna. Díky nim se pak mohou rozvinout nejen srdeční či cévní choroby, ale i revmatické onemocnění kloubů, vředy žaludku a dvanáctníku, záněty střev, lupénka, neplodnost, deprese, osteoporóza a další.Důležitou součástí prevence by se proto mělo stát podávání Fin Karditabsu. Obsahuje vyvážené množství látek potřebných k tomu, aby se hladina zvýšeného homocysteinu postupně normalizovala. Nejdůležitější roli zde hrají kyselina listová, vitaminy B6 a B12, které můžeme právem považovat za vitaminy „kritické“. O nutnosti přívodu hořčíku pro správnou funkci oběhového aparátu již bylo ve Finclubu popsáno mnoho stran, proto jen konstatuji, že i hořčík má v tomto přípravku svou důležitou úlohu.Např. kyselina listová je nezbytná pro zdravý vývoj plodu v těhotenství, pravidelný přísun vitaminů B6 a B12 dokáže určitým způsobem předejít třeba srdečnímu infarktu nebo mozkové mrtvici. Získat ale dostatečné množství těchto živin z běžné stravy vyžaduje znalosti z oblasti složení potravin a také cit pro jejich co nejšetrnější kuchyňskou přípravu. A protože jen málo lidí u nás toto zvládá, pak těm ostatním svitla naděje právě v podobě produktu Fin Karditabs. Říká se, že srdce je centrem emocí, včetně lásky. Tak ať nám všem ještě dlouho vydrží zdravé.Celková nabídka přípravků pro zdravé srdce.


Související články:
Ubiquinol
Arytmie z pohledu celostní medicíny


22.11.2004
autor: Ing. Richard Sklář
další články v rubrice: Nemoci


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

154,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS