Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Sluneční alergie překvapením

20.08.2013

Slunce

Nevíte, co je sluneční alergie, a domníváte se, že máte dobrý fototyp kůže, a proto ji nemůžete dostat? Zde je několik tipů, jak můžete přezkoumat připravenost pokožky odolávat slunečnímu záření.

Nevídané léto

Tolik klidných slunečných dní, jako přineslo léto 2013, jsem snad dosud neregistrovala. Je přes půl prázdnin pryč a teplé, dokonce tropické počasí s plným sluncem, jasnou oblohou takřka bez mráčku i teplými nocemi trvá, takže se člověk ani nevydává za sluncem do dalekých jižních zemí...

 

Stačí se prohánět po cyklostezkách, sem tam zaplavat cestou v jezeře nebo řece a na zastávkách se nasytit dobrůtkami z grilu a orosených sklenic. Potom doma navečer stačí, když se osprchujete na zahradě hadicí s prohřátou vodou nebo se ponoříte do bazénku.

 

A o tom se nyní krátce zmíním.

Ve vedrech se jistě člověk nedrží stále venku a sluní se po chvilkách skoro každý den v pozdním odpoledni nebo zapadajícím sluníčku na lavičce. Také jste se už přestali mazat opalovacími krémy, když jste přece už „docela chytili barvu“? To pak člověk poleví a může nastat nemilá změna...

 

Sama jsem se mezi plaváním asi podvakrát navečer snad 5, nanejvýš 10 minut opájela zapadajícím sluncem, ale také odrazem slunečních paprsků od vodní hladiny.

 

Nepřehlédnutelné pupínky

Další večer jsem však zpozorovala jakousi neznámou „vyrážku“ a zkoumala, po čem asi přišla. Uvědomila jsem si, že se mi dva tři pupínky objevily na dekoltu už předešlý den, ale nevěnovala jsem jim dostatečnou pozornost. Ty „dnešní“ už volaly po „rozboru situace“ a rychlé změně směru v mém počínání.

 

Náprava

Jasné bylo, že odnynějška slunci nevystavím ty části těla, které bývají po třičtvrtě roku zakryty oděvem, kam právě postižený dekolt patří. A budu se spíše schovávat ve stínu. Zaplavat mohu, ale i ve vodě budu natřená dobrým opalovacím olejem. Dekolt však ponechám volně na vzduchu a po osušení jej přikryji šátkem. Prima. A léto může pokračovat.

 

Potravní doplňky

Užívat potravní doplňky a dodržovat pitný režim je pro mne běžnou věcí. Např. vitamín C 1000 jednu tabletu ráno a půlku večer a různé fytominerály si beru denně. Na co jsem ale letos pozapomněla, byl BETAKAROTEN – to byla ta mezera v jindy zažitém letním programu. Byť vytvářím k hlavním jídlům coby přílohu různé zeleninové saláty, kde je kromě zeleného barviva (chlorofylu) i barva oranžová, žlutá a červenofialová a přítomné flavonoidy...

 

A tak si přeji, aby tato moje letní zkušenost někomu posloužila, aby místo dovolenkové nálady nezakoušel svá první letní příkoří..., třeba až po půlce šťastně prožitého léta.

 

Celková nabídka přípravků chránícím proti slunečnímu záření.


Související články:
Spáleniny od slunce
První ostré slunce může alergiky pěkně potrápit
Alergie - jak na ně


20.08.2013
autor: PhDr. Pavla ŠÁCHOVÁ
další články v rubrice: Nemoci


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C

379,- Kč

154,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS