Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Síla ajurvédy

31.01.2019
Arjuna Máte někdy pochybnosti o výkonosti svého srdce? Asi ne, že? Srdce je známé jako velmi mocný a neúnavný sval a je stejně důležité jako mozek. Srdeční sval hraje důležitou roli v našem fyzickém zdraví; bez něj bychom nepřežili. Vážíme si ho a oceňujeme nejen pro jeho fyzickou funkci. Metafory našeho jazyka mluví jasně: to je od vás srdečné, srdečně děkuji, spadl mi kámen ze srdce, to je od srdce, mám z toho těžké srdce, má srdce lva, …, metafory ukazují, že naše kultura spojuje srdce i s psychickým, emocionálním, a dokonce i duchovním významem.

 

Srdce je také považováno za „chrám“ lásky. V dnešní době jsou stresory ve velkém nadbytku, žijeme v pohodlí a zpracované potraviny jsou základem stravovacích návyků řady lidí a naše srdce tedy vyžadují větší péči, aby se udržela v kondici. Ajurvéda nás učí, že zdraví srdce závisí na řadě holistických postupů, které vyvažují mysl, tělo a ducha. Bylinní spojenci nám pomáhají podporovat tyto praktiky a Arjuna (Terminalia arjuna) může být vaším rostlinným srdečním hrdinou.

 

Arjuna v krajině

Doslovný smysl sanskrtského termínu "arjuna" znamená "jasný", "bílý" nebo "zářící" v sanskrtu, kůra arjuna je zářivě jasná a až reflexní. Stále zelený listnatý strom může dosahovat výšky až 100 metrů. Tento majestátní strom je po celé generace ceněn pro léčebné vlastnosti dřeva. Tyto stromy rostou ve vlhkých, bažinatých, sub-himálajských oblastech Indie a Srí Lanky a produkují hluboké, bílé nebo žluté květy uprostřed listů ve tvaru kužele. Hustá bílá až růžovo šedá kůra stromu Arjuna jednou za rok přirozeně opadává a je sklizena.

 

K „srdci“ věci

Jak jsme uvedli, arjuna je jednou z klíčových ajurvédských rostlin pro srdce; je vynikající pro všechny srdeční nevyváženosti a neduhy. Posiluje a tonizuje oběhový systém, omlazuje a regeneruje měkké tkáně a podporuje správnou funkci srdečního svalu. Tyto vlastnosti podporují udržení zdravé hladiny cholesterolu, hodnoty krevního tlaku a správnou srážlivost krve. Na emocionální úrovni je arjuna tradičně používána pro podporu emoční rovnováhy při starostech, smutku a při stesku. Říká se, že Arjuna dodává odvahu, posiluje vůli a posiluje srdce pomáhá k dosažení našich cílů. Dále arjuna energizuje srdeční čakru. Je snadné pochopit, proč je arjuna po tisíce let přední ajurvédskou omlazovací rostlinou pro srdce a proč její tradiční použití inspirovalo vědecké týmy k potvrzení její historické hodnoty.

 

Kromě vlastností, které posilují srdce, má arjuna chladicí vliv na fyziologii a pomáhá tak harmonizovat dóši pitta a kapha, ale i aktivovat dóšu vata. Ajurvédští lékaři doporučují arjunu při trávicí nerovnováze a ke zlepšení funkce žlučníku a jater, dále je vhodná k odstranění lokální pittických zánětu kůže. A dokonce je arjuna tradičně používána k posílení kostí a podpoře zdravé hustoty kostí. Není divu, že s takovým výčtem přínosů je arjuna tak vysoko uctívanou rostlinou a skutečným hrdinou.

 

Jak používat Arjunu

Arjuna je tradičně užívá v práškové formě, protože chuť hraje důležitou roli v trávení, nebo v kapslích, ale může být také použita k vytvoření medikovaného ghí, medikovaného oleje, přidána do vody s medem pro výrobu čaje nebo v kombinaci s mlékem.

 

Navzdory obrovskému výčtu forem a použití arjuny doporučujeme konzultovat používání u vašeho lékaře nebo ajurvédského konzultanta, zejména pokud jste těhotná nebo kojící, užíváte-li nějaké léky nebo máte-li zdravotní potíže. Ale neztrácejte srdce ... arjuna může být právě to, co potřebujete k podpoře vaší cesty ke zdraví a štěstí.

 

Doporučujeme přípravek Arjuna od ARJUNA 60 kapslí.


31.01.2019
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

239,- Kč

239,- Kč

239,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS