Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Sexy účinek s černou macou

16.01.2019
Maca černá Také jste slyšeli o pozoruhodných účincích macy (řeřichy peruánské) na lidský organizmus? Mnoho z nás řadí macu mezi nejčastěji konzumované superpotraviny.
A zkoušeli jste už macu černou, která je považována za nejsilnější ryze přírodní prostředek pro kondici pohlavních orgánů u mužů i žen?
 

 

Maca nebo jiné přírodní látky?

Patrně váháte mezi kotvičníkem, ženšenem, maralem, ašvagandou (vitánií), eleuterokokem, schizandrou (klanopraškou) a máte ve svém hledáčku i macu. Jak se rozhodnout? „Jsem klasický chlap, který se ani ve vyšším věku nechtěl zahanbit před novou partnerkou. Za drahý ženšen jsem utrácet nechtěl. Maca mě v tomto ohledu ukázkově podržela. U macy nedejte na rady, že stačí užívat 2 týdny. To spíše 2 měsíce. Jinak perfektní.“ uvádí Pavel K. A co ke stimulaci libida? „2 balení macy jsem dostala od kamarádky, jako žertovný dárek na zlepšení partnerských večerů. Asi o měsíc později mého užívány macy nám přestala fungovat TV v ložnici. A najednou se začali doma dít, jak z mé strany, tak i od partnera, divy. Macu už dnes užíváme oba, bez sebemenšího studu.“ zmiňuje Adéla M. A zlepšení plodnosti? „Macu jsme užívali oba na doporučení bylinkářky. Zbytek už má na svědomí dvoutýdenní dovolená. Dnes máme dvě děti a superpotraviny přírodního původu patří do našeho života.“ raduje se Eva S. Potřebujete-li podporu zdraví u pohlavních orgánů, jistě vás povzbudí zkušenost Marie T.: „V rekonvalescenci po operaci pohlavních orgánů jsem si naordinovala macu a každodenní plavání. I lékař by udiven, jak rychle se vše zhojilo a já byla po operaci zase fit. Plavat chodím dál několikrát týdně a maca kúru si dávám 3-4x do roka jako prevenci.“

 

Macu nebo?

Různé ženšeny, eleuterokok, ašvaganda i schizandra jsou především adaptogeny, tedy látky, které u našeho organizmu zlepšují zvládání každodenních stresů. Maral a kotvičník častěji volí pánové, ale sáhnout po nich mohou i dámy. Od těchto bylin očekávejme spíše pohlavně stimulační účinek. Maca je v účinku na náš reprodukční systém odlišná. Její působení tkví především v podpoře zdravé kondice pohlavních orgánů. V tomto kontextu můžeme macu užívat samotnou, nebo společně s uvedenými ženšeny, eleuterokoky, kotvičníky, maraly a ostatními adaptogeny a stimulanty pohlavních funkcí.

 

Maca černá

 

A jak je na tom konkrétně maca černá?

V rámci jednotlivých druhů macy (žlutá, červená, černá a další) je u macy černé popisován nejvyšší účinek na sexualitu a rozmnožovací funkce. U macy černé je též vyzdvihováno působení na koncentraci, paměť a psychickou odolnost. Jak je možné, že je maca takový „boom“ především pro naše reprodukční orgány? Od vědeckých kapacit se dozvíme o úctyhodném obsahu vitamínů skupiny B i důležitém vitamínu C a E. Skoro bychom zapomněli vyzdvihnout obsah vápníku, železa, hořčíku a především zinku. Přítomné vitamíny i minerální látky a stopové prvky přispívají k účinku macy. Ale klíčové pro macu jsou jiné přírodní složky charakteristické pro tuto bylinu.

 

Účinné látky macy?

Maca je bohatá především na glukosinoláty, isothiokyanáty, které najdeme obecně v brukvovité zelenině. Tyto sloučeniny jsou zkoumány pro své detoxikační a protirakovinné účinky. V mace se podílejí na hormonálním účinku. V hledáčku našeho účinku na reprodukční funkce nicméně skončí především alkaloidní makaliny, makamidy tukové povahy a specifické BCAA aminokyseliny, které si naše tělo samo nedovede vytvářet. Součet všech uvedených přírodních složek tak doslova vykresluje široký účinek macy na ženské i mužské pohlavní ústrojí.

 

V dávkování si zvolte raději dlouhodobé užívání s vysazením například 2 dny v týdnu, než-li byste si slibovavali zázraky po jednom měsíci užívání. Kouzlo macy totiž spočívá v delším každodenním užívání.

 

Kdo by se měl vyhnout užívání macy?

Užívat macu pro její silný účinek na pohlavní ústrojí by neměly těhotné a kojící ženy, ani děti.

 

Doporučujeme přípravek Maca černá od Natural Medicaments.


Související články:
Maca - podivuhodné afrodisiakum


16.01.2019
autor: Mgr. Ondřej Pleskot
další články v rubrice: Výživové doplňky


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

399,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS