Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Sedm tipů, jak druhým zpříjemnit den

21.09.2018
Radost

Paradoxně jeden z nejmocnějších postupů, jak zapomenout na své trápení nebo svou nemoc, je začít dělat něco pro druhé. Velmi spokojení a zdraví lidé se naopak často o svou energii přirozeně a rádi s ostatními dělí.  Tak či tak, otázka „Jak právě dnes mohu někoho udělat šťastným?,“ je jednou z těch nejlepších, které si ráno můžeme položit.

Dodnes si vzpomínám, jak jednou mé Škole smíchu na mou otázku „Jaká je vaše největší životní vášeň?“ odpověděl jeden starší muž, že to, co ho nejvíce naplňuje, je udělat každý den tři dobré skutky.

 

Zpříjemňovat druhým dnem může být vášeň!

Výzva.

Něco velmi smysluplného.

 

V tomto článku najdete 7 tipů. Máte-li další, napište nám je, prosím, do komentářů pod článek. Ještě dodám, že není snad nic horšího, než „egoisticky vnucované dobro“ – takže to berte zlehka, na pohodu, žádná křeč, nadměrné úsilí nebo snaha. Jen si to užívejte :-) A nečekejte od druhých nic nazpět.

 

Tip. č. 1: ÚSMĚV

První věc, kterou můžeme druhému darovat, je úsměv (to pravila kdysi samotná Matka Tereza). Zkuste si představit, že by někdo neznámý nečekaně věnoval úsměv vám. Nebývá to až tak běžné – ve většině případů by vás to pravděpodobně potěšilo… Proč tedy nebýt člověkem, který tento vzácný dar začne rozdávat sám?

 

Tip č. 2: KONKRÉTNÍ POCHVALA

Všímejte si, co je na druhých hodné obdivu a ocenění. A řekněte jim to. Žádné laciné lichotky, ale konkrétní, osobní věci. To je potěší. Obzvláště, když se to týká něčeho, na čem si dali hodně záležet nebo, čeho si obvykle jiní nevšimnou.

 

Tip č. 3: ENERGETICKÝ DÁREK

Všichni známe billboardy s nápisem: „Kéž jsou všechny bytosti šťastné.“ Možná, že to nejvíc, co můžeme pro druhé udělat, je přát jim v duchu to nejlepší. Představovat si je jako zdravé, šťastné, naplněné (bohaté...). Ruský mág Vadim Zéland říká, že je to jako dát druhému energetický dárek. Já, spolu se Zélandem, věřím, že druzí tento dárek na nějaké úrovni „ucítí“ a budou z něj mít reálný prospěch.

 

Tip č. 4: NEZIŠTNÝ HMOTNÝ DÁREK

Kdysi jeden americký bestsellerový autor psal, jak miluje, když na ulici pohazuje mince a představuje si, že je pak někdo najde – tu jejich radost, a překvapení…

Můžete (si) vymyslet různé variace: Věnovat někomu „anonymní“ dar tak, že nepůjde poznat, že je od Vás. Vyrobit kartičku s povzbuzující nebo děkovnou myšlenkou a zařídit, aby ji někdo neočekávaně někde našel. Může to být opravdu cokoliv!

 

Tip č. 5.: PŘEKVAPENÍ – ŠOK

Šokujte! Udělejte něco (pozitivního), na co druhý nikdy nezapomene. Zbavte den jeho šedin a vytvořte hluboký, pestrobarevný zážitek! Ať je plný emocí. Ať si ten, koho máte rádi, vaše překvapení opravdově užije!

 

Tip. č. 6: HUMOR

Některé vtipy si pamatuji dodnes. Moje vděčnost, k lidem, kteří je tehdy vyprávěli, byla a je dodnes bezhraničná. Každý se může vyprávět nějaký vtip naučit. Nevěříte? Na dnes už jednou zmiňované Škole smíchu, kdysi jedna pětiletá holčička excelovala s vtipem, který měl dohromady sedm slov a který snad nebude pro nikoho problém si zapamatovat: „Plave kapr v medu a říká: „Hustý!“ 

 

Tip č. 7:  PODPORA DRUHÝCH V JEJICH SNECH

Všichni občas potřebujeme, aby v nás někdo věřil.

 

Když druhému pomůžete na začátku jeho cesty – minimálně svou důvěrou v něj vloženou – když ho podpoříte v těžkých chvílích a ukážete, že jeho sen stojí za to, aby o něj dál bojoval, tak mu možná dokonce ani tak nezpříjemníte den, jako zachráníte celý život.

 


Související články:
„Klíčem ke všemu je být na sebe hodný,“ říká Anie Songe. Bestsellerová autorka věří na víly, skřítky, duchy i anděly
Dělejte věci úplně jinak, než se očekává a jste zvyklí
Umění emocí: Voda hasí oheň aneb Když cítíte víc radosti, než byste měli
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak


21.09.2018
autor: Mgr. Jiří Hamerský
další články v rubrice: Psychologie


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

234,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS