Rostlinné oleje

Rostlinné oleje jsou unikátní přírodní prostředky, které můžeme užívat vnitřně k doplnění výživově hodnotných látek, ale i zevně především v kosmetice k zkrášlení a vyživení pleti. Tyto oleje neobsahují žádné chemické přísady, které by zatěžovaly organismus, jsou vhodné na ošetření pokožky již čerstvě narozených dětí a mohou pomoci k zlepšení stavu různých ekzémů i lupenky (zevně i vnitřně).

ROSTLINNÝ OLEJ Z PŠENIČNÝCH KLÍČKU:
Obsahuje nenasycené mastné kyseliny a vitaminy E, A a karotenoidy. Je vhodný pro vnitřní i zevní použití. V kosmetice je tento olej vhodný jako silně regenerující prostředek pro suchou a stárnoucí pokožku.

ROSTLINNÝ OLEJ MANDLOVÝ:
Obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin, vitaminy A, E a velké množství vápníku. Tento olej je velmi vhodný jako výživový doplněk pro děti a adolescenty, díky vápníku, kterého je obvykle v jídelníčku těchto skupin málo. K zevnímu použití je vhodný na citlivou, dětskou, suchou, popraskanou pokožku. Je to velmi jemný olej.

ROSTLINNÝ OLEJ LNĚNÝ:
Obsahuje hlavně nenasycené mastné kyseliny. Tento olej je velmi cenný hlavně pro vnitřní použití. Chrání a vyživuje srdce a cévy, snižuje riziko rakoviny, pečuje o střevní sliznice. Je to unikátní prostředek při průjmech nebo naopak zácpách. Každý člověk by ho měl pravidelně denně užívat v množství 1 čajové lžičky. V kosmetice je vhodný k ošetřování různých ekzémů a lupenky.

ROSTLINNÝ OLEJ OLIVOVÝ PANENSKÝ:
Obsahuje především nenasycené mastné kyseliny, vitaminy E, A, karoteny a chlorofyl. Tento olej je velmi vhodný pro studenou i teplou kuchyň. Je teplotně stabilní, což znamená, že se i při velkém zahřátí neničí hodnotné látky. Snižuje krevní tlak, chrání a posiluje srdce a cévy, podporuje tvorbu žluči, snižuje hladinu cholesterolu. V kosmetice je olivový olej vhodný k regeneraci zánětlivé, poškozené, popraskané a hrubé pokožky. Je velmi vhodný pro malé děti. Používá se i do různých zábalů na vlasy a pleťových masek.

ROSTLINNÝ OLEJ DÝŇOVÝ:
Obsahuje větší množství nenasycených mastných kyselin, vitaminy skupiny B, lecitin a hlavně zinek. Zinek je velmi důležitým prvkem pro silnou imunitu. S vitaminem A spolehlivě chrání tělo před rakovinou a je důležitý pro léčbu alergií, astmatu a všech druhů kožních potíží. Při vnitřním požívání se pozitivně ovlivňuje žaludek a střevní oblast, dýňový olej je zaručeným prostředkem při problémech s prostatou a u žen zmírňuje obtíže v klimakteriu a dále příznivě povzbuzuje krevní oběh. K zevnímu použití se doporučuje přidávat do léčivého zábalu proti padání vlasů a k potírání nehtových lůžek při jejich velké lámavosti a třepení.

ROSTLINNÝ OLEJ SEZAMOVÝ:
Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, vitaminy A, E, lecitin a velké množství vápníku. Sezamový olej je vhodný k vnitřnímu použití zejména kvůli vápníku. Výborný je i v arabských zemích připravovaný moučník – halva, která je pouze z těchto drcených semen. V kosmetice se tento olej používá k regeneraci a zjemnění namáhané pokožky. Je vhodný jako základ pro přípravu masážních preparátů, pleťových masek či zábalů.

ROSTLINNÝ OLEJ PUPALKOVÝ:
Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, vitaminy A, E. Pupalkový olej při vnitřním podávání působí především při léčbě alergií, ekzémů, snižuje riziko arteriosklerózy, posiluje obranyschopnost organismu, pomáhá při regulaci menstruačního cyklu a je výborný při klimakterických obtížích i při jejich prevenci. V kosmetice je určen pro citlivou, jemnou a podrážděnou pokožku. Působí protizánětlivě a hojivě. Je vhodný do vlasových i pleťových masek a zábalů.

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.