Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Rok 2018 ve zdraví a štěstí

01.01.2018
Srdce
Nový rok, jako by nám někdo náhle vlil energii do žil a my měli chuť učinit 100 a 1 změn. Onen elán však mnohým vydrží jen několik týdnů, abychom se pak zas a znovu navraceli k starému. Proč? Začátek roku mnohé z nás láka, neboť si s sebou nese čistý bílý list v podobě zbrusu nových 365 dní, po které můžeme učinit změnu. Jakési znovuzrození, prostřednictvím kterého se nám dostává možnosti odhazovat staré, nefunkční vzorce. Ať už se jedná o změnu životosprávy, zatěžující zlozvyky, práci, partnera, koníčky, cokoli.

Mnozí z nás se na nový rok upnou, upřímně si však nemyslím, že 1. ledna je šťastně zvoleným datem, od kterého bychom se měli odrážet. Určitě ne, jedná-li se o výraznou změnu životosprávy a redukčního módu. Podívejme se kolem nás, jen se rozhlédněme, příroda spí, zachumlaná do ledu či sněhu a my stejně tak, máme tendence zpomalit. Šetříme s energií, více se prohříváme, rovněž jsme choulostivější, co se virů a bakterií týká. Navíc, na pultech obchodů je jen málo čerstvého, proto, toužíme-li po změně, vyčkejme na první jarní paprsky slunce, které nám vše o moc více ulehčí. První lednový den tedy odpočívejme a plyňme, nicméně, máme-li chuť, sepišme si vše, co bychom letos rádi dokázali a zvládli. Podstatné maličkosti, jejichž realizace nás povznese. Zaměřme se více na ony nehmatatelné a přeci tolik podstatné věci. Namísto statků, namísto hromadění, materiálna a dalších zbytečných věcí. Uvědomme si, že v každé z těchto komodit je také zároveň náš čas. A mnohdy i zdraví, ošizená rodina, děti, my.

 

Naše sny jsou různé

Když jsem se ptala svých blízkých a známých, co by si pro tento rok s osmičkou na konci přáli, zazněly různé, mnohdy i úsměvné, ale zároveň velmi milé odpovědi. Většina upřednostňuje zdraví, cítit se fit a plni síly, což je dle mého základní cestou k vyplnění snů. Protože kráčíme-li jenom na půl, omráčení bolestí, půjde se nám opravdu ztěžka. Jeden z mých blízkých přátel si pro změnu přeje, aby se letos setkal se všemi, kteří mu pomalu z života jeden po druhém zmizeli, odstěhovali se či se prostě nějak jinak poztráceli. Má plán a osobně se velmi těším, až mi ke konci roku zavolá a povykládá, jak moc to bylo fajn. Život je přeci jedno velké překvapení. Moje kamarádka by zas pro změnu chtěla každý den alespoň chvíli sedět na lavičce, pozorovat svět a sepisovat myšlenky, které jí probleskují duší. Tak to nazvala, probleskují duší. Odejít z práce, postavit se na vlastní nohy, naučit se anglicky, vařit, hrát na kytaru, začít zase závodně plavat, napsat knihu, obeplout svět, smířit se s otcem, to vše jsou přání, která lze, s troškou šikovnosti, ale také času, energie, hravě vyplnit. Navíc, moc se mi líbí, jak je vše čisté a prosté materiálna. Mnohdy nám ke štěstí stačí skutečně méně, než si vůbec myslíme.

 

Jednoduchý základ, ve kterém je síla

Pokud bych směla učinit jednoduchý sumář, můj návod na štěstí by mohl vypadat takto. Jde však o to, abychom se opravdu cítili šťastni, tam v hloubi srdce. Ne proto, že se to od nás očekává, ne proto, že druhý je šťastný díky písmenu c a d, ale právě proto, že něco přijmu, ztotožním se a poplynu. Pokud plyneme, je to dobré znamení. Tak tedy:

 1. probouzet se plný síly
 2. odhodit strach, obestřít se radostí
 3. najíst se tak, aby tělo bylo šťastné a ze stravy profitovalo
 4. dostatečně spát
 5. mít kolem sebe lidi, které milujeme, trávit s nimi čas
 6. milovat a být milován
 7. vykonávat smysluplnou práci
 8. učit se od dětí, dají nám do života hodně krásna
 9. najít si pár hodin týdně na knihy
 10. tvořit
 11. těšit se
 12. čas od času udělat něco hezkého pro sebe i druhé
 13. cvičit
 14. správně dýchat
 15. odpoutat se od všeho, co mne tíží a nedá mi spát
 16. najít vždy sílu správně se rozhodnout
 17. trávit více času v přírodě
 18. uvědomit si, že v penězích je můj čas a přistupovat k nim zodpovědně

 

Jistě bych vymyslela tisíce dalších maličkostí, nicméně, seznam každého se bude různit. Jde o to, jakými barvami je vymalován náš svět. A tak, ať už si zvolíme jakkoli, buďme hlavně zdraví a šťastní, protože jak naladíme sebe, tak poběží i okolní svět. Vykročme správně.


Související články:
Nemusíte být nejlepší – zbavte se zbytečného tlaku a budete mít více energie
Chytejte se každého stébla radosti, nespokojenost je k ničemu
Psychologie tvořivosti: Co udělat pro zrození nového nápadu – 1. část


01.01.2018
autor: Mgr. Zuzana Švédová, Dis.
další články v rubrice: Filosofie zdraví


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Nízký krevní tlak
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS