Revmatoidní zánět z hlediska přírodní medicíny

Nejčastěji se projevuje jako zánět kloubů, nebo-li revmatoidní artritis – dále jen RA. Jak vzniká revmatoidní zánět? Oficiální medicína stále tvrdí, že příčiny jsou neznámé. Jak se na toto onemocnění můžeme dívat z hlediska přírodní medicíny?

Osobně stojím na straně zastánců názoru, že skutečnou vyvolávající příčinou je v prvním fázi je chronické překyselení organismu a další intoxikace s tím související = to obojí dohromady vyvolá primární “chemický” zánět v postižených tkáních.

Tělo pak zkomplikuje tuto nepříznivou situaci nepatřičnou a sebezničující autoimunitní reakcí – za její odstartování s největší pravděpodobností může nerovnováha v neurovegetativní činnosti mozku.

RA bývá dost často dědičné onemocnění kromě překyselení má zřejmě i souvislost s dědičnou neschopností dokonale trávit maso. Tím vznikají špatně rozpustné purinové metabolity, které se ukládají do různých tkání a poškodí je. Poškozené tkáně mohou být následně napadeny vlastním imunitním aparátem nositele této dispozice. Jen naprosto vzácně může revmatoidní artriditu způsobovat také jiná příčina intoxikace = v literatuře jsem kdysi zachytil případ jednoho Londýňana, u něhož byla prokázána souvislost revmatoidní artritidy s konzumací brambor.

Bohužel oficiální testy na potravinové intolerance až příliš často přináší falešně pozitivní či falešně negativní výsledky a tak jediné, na co je možné se opravdu spolehnout, je vlastní dlouhodobé pozorování reakcí těla na potraviny. Podrobnější informace najdete zde:

Eliminační diety a nesnášenlivost některých potravin

Karmická medicína 6 – Interoreceptory

Oficiální medicína si těchto metabolických souvislostí nevšímá a na místo toho, aby Vám vysvětlili nutnost vegetariánství + odkyselení a detoxikace organismu + nezbytnou harmonizaci neurovegetativní soustavy, budou Vám raději nabízet silné chemikálie s řadou nežádoucích účinků, potlačující jen vnější příznaky choroby – která se jimi jen zpomalí a nikoliv vyléčí a navíc k ní postupně přibudou nemoci sekundární = vlivem lékových intoxikací = viz například článek:

Uzdravení revmatu stojí stejně jako řešení komplikací z léků na revma

= navíc i tento název článku ČTK je zavádějící a nepravdivý. Při léčbě revmatické artritidy pomocí oficiálních chemických antirevmatik jde o dočasné potlačování příznaků nemoci, ani náhodou nedochází jejich vlivem k uzdravení z této nemoci, jak by rád nadpis oznamoval.

Postup přírodní medicíny vychází z nutnosti

  1. detoxikace organismu = především zbavit se NATRVALO dalšího chronického překysel-ování organismu a intoxikací s tím souvisejících.
    Doporučuji měřit si pH moči opakovaně v průběhu dne a hodnoty si zapisovat (třeba do tabulky v Excelu). Výsledné hodnoty mi pak můžete poslat.
    Podrobnosti najdete v tomto článku: Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
  2. posílení a regenerace postižené tkáně
  3. harmonizace organismu jako celku = protože i pro lidské tělo jen s mírnou nadsázkou platí, že VŠECHNO SOUVISÍ SE VŠÍM.

Jaké přírodní produkty mohou pomoci?

K rychlejší detoxikaci nejraději doporučuji tyto produkty:

vojtěška- při potížích až 6 tbl denně

šťáva z aloe

= oba produkty lze užívat současně (účinnost kombinací přírodních produktů bývá podstatně vyšší než podávání jednotlivého produktu)

Na závěr znovu připomínám, že pro vznik revmatoidní artritidy je z psychosomatického hlediska velmi významná i nerovnováha neurovegetativní řídící soustavy – viz článek:

Karmická medicína 9 – Nerovnováha neurovegetativního systému = příčina většiny nemocí

= u nemocí z ukládání purinových metabolitů právě tato nerovnováha a stav limbického mozku rozhoduje o tom, zda tělo spustí autoimunitní reakci, která vyvolává vlastní devastující a silně bolestivý zánět. Je tedy onou “poslední kapkou, kterou pohár přetéká” a odstartuje toto velmi bolestivé onemocnění.

V ostatních případech totiž tělo na stejné překyselení a znečistění organismu reaguje daleko mírněji, například “jen” artrózami, kalcifikacemi v oblasti toxických uloženin (tím vznikají různé kostní výrůstky). Tyto změny bez doprovodné autoimunitní reakce však nastupují o mnoho let později než RA a nemusí být po dlouhé roky zdaleka tak zničující, jako mnohem agresivnější revmatoidní zánět.

Takže i v případě revmatoidní artritidy platí zcela univerzální pravidlo, že TĚLO JE OBRAZEM DUŠE.

 

Zpět nahoru