Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Řešení neplodnosti bez stresu

21.11.2011
Neplodnost může být pro mnohé páry velmi vážným problémem, ale to neznamená, že se vždy jedná o závažné onemocnění vyžadující celou řadu specialistů, zatěžujících vyšetření a léků s mnoha vedlejšími účinky. Neplodnost může mít mnoho příčin a více než jedna třetina případů je z lékařského pohledu řazena do kategorie těch nevysvětlitelných. Podle posledních statistik dnes potíže s otěhotněním ve vyspělých zemích řeší už každý sedmý pár a až 25 % žen má problémy s ovulací. Odborníci stále více poukazují na to, že potíže s otěhotněním jsou velmi často doprovázeny zvýšeným stresem. Stres může být příčinou neplodnosti a dlouhodobá neschopnost otěhotnět vede ke stresu. Pár se ocitá v bludném kruhu, kdy veškeré úsilí situaci dále zhoršuje. Nepřirozená vyšetření, či dokonce užívání léků a pracné sledování cyklu často ohrožují přirozený sexuální život, stejně jako vztah mezi partnery.

 

Proto by logicky prvním krokem při řešení neplodnosti vždy mělo být šetrné, pro ženu co nejméně   zatěžující  sledování a diagnostika ovulačního cyklu. Žena může stanovovat ovulaci tak, že si denně bude měřit bazální teplotu, kreslit a vyhodnocovat grafy anebo zjišťovat stav pomocí lékařských vyšetření a odběrů. Nejpřesněji a nejsnáze beze stresu lze však ovulační cyklus sledovat s pomocí přístroje Baby-Comp.

 

Baby-Comp je minipočítač, který na základě raního měření bazální teploty sondou v ústech a prostřednictvím programu postaveného na statisících teplotních křivek s vysokou přesností (99,3 %) určuje plodné a neplodné dny v každém cyklu. Přístroj ukazuje optimální den pro početí v průběhu každého cyklu, přesně určuje ovulaci, každý den vedle aktuální plodnosti ukazuje i předpověď plodnosti pro následujících šest dnů, potvrzuje těhotenství 15 dnů po početí. V přístroji je uložen celkový počet měřených cyklů, průměrná délka jednoho cyklu, průměrné navýšení teploty v cyklu, průměrný počet dnů se zvýšenou teplotou, počet anovulačních cyklů, rozsah ovulace v plus minus dnech. Tato data je možné si prohlížet přímo v přístroji anebo požádat výrobce o jejich vytištění.

 

Grafy bazálních teplot z počítače lze navíc použít jako spolehlivého faktoru pro retrospektivní identifikaci předovulačního období a jejich vyhodnocení se běžně používá při zjišťování příčin neplodnosti. V případě stanovené nerovnováhy cyklu je nejlepší upravit tuto disbalanci pomocí přirozených možností od dietoterapie, terapie stresu až po tradiční čínskou medicínu včetně akupunktury.

 

 

Je tedy nezbytné a zdravotně prospěšné neplodnost vždy řešit léky?

Jak z uvedených informací vyplývá, určitě ne. Přirozené plánování početí může být podstatně méně stresující a už jen takto zvyšovat šanci na úspěšné oplodnění. Jako naprosto nejvhodnější bych všem párům řešícím neplodnost doporučila co nejdříve začít v klidu domova sledovat ovulační cyklus ženy a v případě používání minipočítače konzultaci několikaměsíčního výtisku cyklů u svého lékaře.

 

Doporučujeme přípravek Be Parents na podporu početí.

 

Přečtěte si knihu Velmi osobní kniha o zdraví od Margit Slimákové, která je v naší nabídce.


Související články:
Neplodnost a výživa
Neplodnost a jak ji řešit
Maca podivuhodná potravina proti podvýživě, neplodnosti a mnoha dalších problémech
Děti oplodněné ve zkumavce mají vyšší výskyt vrozených vad
Neplodnost, funkční sterilita ženy
Rdesno mnohokvěté
Jak bojovat s mužskou neplodností?
Bylinky pro lepší plodnost
Be Parents - cesta k početí


21.11.2011
autor: Mgr. Margit Slimáková, Ph.D.
zdroj: www.naturalway.eu
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

299,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS