Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Řekněme “ne” antibiotikům u respiračních viróz

15.03.2014
Nemocné dítě
Velice častým problémem dětí jak předškolního, tak školního věku jsou opakované infekce horních cest dýchacích. Ve většině případů jsou způsobeny virovou infekcí a cestou přenosu je kapénková infekce. Antibiotika jsou určena k léčbě bakteriálních nákaz, jejich použití by tedy v tomto případě bylo chybné a medicínsky nesprávné, i když je rodiče často vyžadují.

Nadbytečné používání antibiotik vede ke vzniku rezistence mikroorganismů a zvyšování jejich odolnosti vůči léčbě. Navíc se podobně jako u jiných léků mohou objevit nežádoucí účinky. Nejčastěji se setkáváme se zažívacími potížemi, kožními alergickými reakcemi nebo průjmy, způsobenými narušením přirozené střevní mikroflóry.

 

Imunitní systém člověka je jeden z nejdokonalejších, ale i nejsložitějších systémů lidského organismu. Chrání nás před choroboplodnými zárodky, toxiny a alergeny. Jeho hlavním úkolem je rozpoznat, co je organismu vlastní a co je cizí, čeho se musí zbavit. Nejvhodnější a nejpřirozenější cestou, jak posílit imunitní systém, je využití bylin a přírodních prostředků s tzv. imunomodulačním efektem.

 

Jaké přípravky zvolit?

Mezi osvědčené produkty patří Vironal a Grepofit. Vironal je koncentrát výtažků z rostlin, které podporují imunitní systém a obranyschopnost organismu. Slouží k prevenci i zmírnění příznaků nemocí z nachlazení, jako jsou rýma, chřipka, kašel, záněty průdušek, bolesti v krku a další. Výborné zkušenosti s ním jsou také u malých pacientů se sklonem k opakovaným zánětům středního ucha. V těchto případech Vironal doplníme ušními kapkami Audiron. Ty budeme kapat do obou uší již při prvních příznacích nachlazení. Preventivně lze podávat Vironal po celé období zvýšeného výskytu infekcí dýchacích cest. Při dávkování u dětí je nejlépe vycházet z věku a hmotnosti dítěte. U dospělých se podává 1x denně 7 kapek. Při prvních projevech onemocnění dávku zvýšíme na 3x denně 7 kapek. Dodržujeme týdenní přestávky po 3 týdnech užívání.

 

Grepofit kapsle je kombinovaný produkt, který obsahuje účinné extrakty z bylin jako Echinacea purpurea (třapatka nachová), šalvěj lékařská a ibišek súdánský. Základní substancí produktu je extrakt z grepového jadérka (Citrus paradisi) známý a oblíbený pro svoje protizánětlivé účinky a podporu imunity. Vědeckým výzkumem bylo prokázáno jeho silné působení proti virům, bakteriím, plísním i parazitům.

 

Zatímco Vironal je vhodnější užívat spíše pro prevenci onemocnění, Grepofit má své pevné místo při začátcích nebo propuknutí nemoci. Pro dětského pacienta se doporučuje dávka 2–3x denně 1 kapsle po jídle, dospělým 2–2–1. V akutním případě lze užívat každou hodinu 1 kapsli, max. 9 denně. Oba produkty lze při akutním onemocnění podávat současně. Svým složením a působením se výborně doplňují, dochází k zesílení jejich účinku a rychlejšímu uzdravení.

 

K lokální léčbě bolestí v krku virového původu slouží Grepofit spray. Jedná se o přípravek s účinnou kombinací extraktu z grepového jadérka, česneku, propolisu a mentolu. Zmírňuje bolesti při zánětech nosohltanu, zánětech dásní a sliznic dutiny ústní. Produkt využijeme i při oparech, aftech a zápachu z úst. Aplikujeme 3x denně 3 vstřiky na levou i pravou polovinu hrdla, nebo přímo na postižené místo.

 

K dezinfekci domácího nebo pracovního prostředí, pro zlepšení dýchání a proti kašli nám poslouží sprej Spiron. Zajímavou kombinaci rostlinných silic lze aplikovat do ovzduší, na šátek, nebo na přímo na polštář.

 

Nedílnou součástí léčby nemocí z nachlazení je klid na lůžku, pestrá strava s dostatkem ovoce a zeleniny a řádným pitným režimem. Na teplotu nelze pohlížet jako na nepřítele, ale jako na zcela přirozenou obrannou reakci těla. Hodnoty do 38 °C se nesnažíme ihned tlumit léky, ale ponecháme proběhnout jako součást léčebného režimu.

 

Doporučujeme CRP test pro rozlišení virové a bakteriální infekce.

Doporučujeme produkt Echinacea s vitamínem C.


Související články:
Přibalte do kufru Grepofit spray!
Viry bez šancí
Děti předškolního věku a imunitní systém
Toten (Krvavec toten neboli Toten lékařský), Sanguisorba officinalis
Žlutodřev peprný (Zanthoxylum piperitum)
Dýchejte volně!
Pátá nemoc


15.03.2014
autor: MUDr. Jiří Hanzel
zdroj: magazín Vitae 02/2014
další články v rubrice: Výživové doplňky


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS