Řekněme “ne” antibiotikům u respiračních viróz

Velice častým problémem dětí jak předškolního, tak školního věku jsou opakované infekce horních cest dýchacích. Ve většině případů jsou způsobeny virovou infekcí a cestou přenosu je kapénková infekce. Antibiotika jsou určena k léčbě bakteriálních nákaz, jejich použití by tedy v tomto případě bylo chybné a medicínsky nesprávné, i když je rodiče často vyžadují.

Nadbytečné používání antibiotik vede ke vzniku rezistence mikroorganismů a zvyšování jejich odolnosti vůči léčbě. Navíc se podobně jako u jiných léků mohou objevit nežádoucí účinky. Nejčastěji se setkáváme se zažívacími potížemi, kožními alergickými reakcemi nebo průjmy, způsobenými narušením přirozené střevní mikroflóry.

Imunitní systém člověka je jeden z nejdokonalejších, ale i nejsložitějších systémů lidského organismu. Chrání nás před choroboplodnými zárodky, toxiny a alergeny. Jeho hlavním úkolem je rozpoznat, co je organismu vlastní a co je cizí, čeho se musí zbavit. Nejvhodnější a nejpřirozenější cestou, jak posílit imunitní systém, je využití bylin a přírodních prostředků s tzv. imunomodulačním efektem.

Jaké přípravky zvolit?

Mezi osvědčené produkty patří koncentrát výtažků z rostlin, které podporují imunitní systém a obranyschopnost organismu. Slouží k prevenci i zmírnění příznaků nemocí z nachlazení, jako jsou rýma, chřipka, kašel, záněty průdušek, bolesti v krku a další. Výborné zkušenosti s ním jsou také u malých pacientů se sklonem k opakovaným zánětům středního ucha. V těchto případech doplníme ušními kapkami Audiron. Ty budeme kapat do obou uší již při prvních příznacích nachlazení. Preventivně lze podávat po celé období zvýšeného výskytu infekcí dýchacích cest. Při dávkování u dětí je nejlépe vycházet z věku a hmotnosti dítěte. U dospělých se podává 1x denně 7 kapek. Při prvních projevech onemocnění dávku zvýšíme na 3x denně 7 kapek. Dodržujeme týdenní přestávky po 3 týdnech užívání.

K lokální léčbě bolestí v krku virového původu slouží Grepofit spray. Jedná se o přípravek s účinnou kombinací extraktu z grepového jadérka, česneku, propolisu a mentolu. Zmírňuje bolesti při zánětech nosohltanu, zánětech dásní a sliznic dutiny ústní. Produkt využijeme i při oparech, aftech a zápachu z úst. Aplikujeme 3x denně 3 vstřiky na levou i pravou polovinu hrdla, nebo přímo na postižené místo.

K dezinfekci domácího nebo pracovního prostředí, pro zlepšení dýchání a proti kašli nám poslouží sprej Spiron. Zajímavou kombinaci rostlinných silic lze aplikovat do ovzduší, na šátek, nebo na přímo na polštář.

Nedílnou součástí léčby nemocí z nachlazení je klid na lůžku, pestrá strava s dostatkem ovoce a zeleniny a řádným pitným režimem. Na teplotu nelze pohlížet jako na nepřítele, ale jako na zcela přirozenou obrannou reakci těla. Hodnoty do 38 °C se nesnažíme ihned tlumit léky, ale ponecháme proběhnout jako součást léčebného režimu.

Doporučujeme CRP test pro rozlišení virové a bakteriální infekce.

 

Zpět nahoru

CHCETE SE PŘIHLÁSIT K ODBĚRU MAGAZÍNU CELOSTNÍ MEDICÍNY?

Přihlaste se k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.