Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Reishi - medicinální houba proti stárnutí

14.02.2019
Reishi

Reishi byla ve staré Číně nazývána „božskou houbou nesmrtelnosti“. Už tehdy byly známy její vynikající vlastnosti podporovat zdraví a prodlužovat lidský život. Dnešní vědecké studie to jen potvrzují.

 

Její pozitivní účinky na zdraví byste jen těžko spočítali na prstech jedné ruky. Podle čínských lékařů posiluje tzv. Zheng Qi (neboli vitalitu, životní sílu, odolnost vůči okolnímu prostředí), a proto je velmi širokospektrá.

 

Co ale dělá Reishi tak účinnou? Jsou to látky, které mají obecně antioxidační účinky a jsou schopny zpomalovat proces stárnutí. Polysacharidy (a to hlavně β-(1, 3)-D-glukany), glykoproteiny, triterpeny, steroly a mnohé další.

 

Současná medicína Reishi dlouho přehlížela, ale cca od 60. let 20. století bylo provedeno nespočet pokusů, výzkumů i klinických studií, které potvrdily to, co znali lidé již ve staré Číně. Odhalily její schopnosti modulovat aktivitu imunitního systému, zabíjet rakovinné buňky, působit proti rozvoji civilizačních chorob atd. Stejně jako většina ostatních medicinálních hub dokáže imunitní systém stimulovat, pokud je slabý, ale také ho regulovat, pokud je jeho odpověď nepřiměřená. Toho se využívá u různých autoimunitních či alergických obtíží. Reishi ocení i lidé s cukrovkou, onemocněním jater nebo ledvin, cukrovkou, vysokým krevním tlakem a cholesterolem a u neurodegenerativních onemocnění.

 

Velmi často se Reishi používá jako podpora organismu u onkologických onemocnění. Dokáže stimulovat imunitní systém, aby se aktivněji obracel proti rakovinovým buňkám.  Zvláště pokud člověk podstupuje náročnou (ale často nezbytnou) konvenční léčbu, jakou je chemo či radioterapie. Současné výzkumy potvrzují, že Reishi nejen že pomáhá likvidovat rakovinné buňky, ale pomáhá organismu lépe zvládat konvenční léčbu, kterou obvykle provází mnoho nepříjemných vedlejších příznaků.

 

Podle čínské medicíny má výrazný An Shen účinek - zklidňující účinek harmonizující naši duši. Proto je možné ji použít u různých stavů lehkých depresí, úzkostí, panických atak, neukotvenosti, ale i nespavosti apod. Například taoističtí mniši ji užívali před meditací. Důležité je, že Reishi pomáhá srdci nejen po psychické stránce, ale podle soudobých studií i po stránce fyzické, proto je doporučována u řady  kardiovaskulárních problémů.

 

Je potřeba zmínit, že nejlepšího efektu dosáhnete s houbovými extrakty. Pouhý prášek z rozdrcené houby bohužel nestačí. Pomocí extrakce horkou vodou je nutné prolomit chitinovou bariéru, aby bylo možné vytěžit z houby maximální množství účinných látek. Zatímco v sušeném prášku se vyskytuje pouhých 0,5‒3 % polysacharidů, v extraktech jich je 30‒50 %.

 

Optimální poměr účinných látek pro terapeutické účinky je 30 % polysacharidů. Pokud je obsah vyšší, je to na úkor ostatních účinných látek a dojde k posunu účinků. Pokud je obsah nižší, účinnost je slabší.

 

Doporučujeme Reishi od MycoMedica.


14.02.2019
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

990,- Kč

499,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS