Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Reishi je přírodní kouč, trenér a motivátor

07.08.2018
Reishi
Jsme přeci mimo jiné národ houbařů, co nám mohou přinést nějaké asijské houby? Lesklokorka lesklá, neboli Reishi, je opravdu zase další dřevokazná houba, která se bude pokoušet o naší přízeň. Opět si u ní můžeme říci, že jsou o jejím užívání v Číně zmínky už před 4.000 lety. Opět můžeme její věhlas akcentovat faktem, že jí užívali samotní čínští panovníci. A vzhledem k její dřívější vzácnosti už si jí patrně nemohl dopřát nikdo jiný. V čem tedy tkví její hodnota? Proč je označována jako božská houba nesmrtelnosti?

 

Zase ta imunita a zase ty polysacharidy

Opět a zase to budou, stejně jako u ostatních dřevokazných hub, polysacharidy beta-D-glukany, které mají příznivý účinek na udržení si zdraví naší imunity. Polysacharidy s člověkem jsou už tisíce let a jejich účinek na imunitu patrně spočívá v jejich přirozené (přesněji přiměřené) stimulaci našeho imunitního systému.

 

Imunitní systém není obsahovými látkami Lesklokorky nijak poškozován ani vyčerpáván na úkor příštích dní. Přesně naopak, Lesklokorka lesklá předstupuje přes náš imunitní systém jako pomyslný kouč, trenér, který dovede sportovce namotivovat ke hvězdným výkonům. I díky tomu je právě Reishi poselstvím dlouhověkosti.

 

Nemoci, které jsou z imunity?

Alergie, astma, ekzémy, poruchy imunitního systému to vše jsou potíže, kde je dávána do souvislostí špatně fungující imunity. Pokud Reishi připodobníme ke sportovnímu trenérovi, tak dostaneme odpověď, že dovede imunitní systém též tlumit. Stejně jako náš sportovní trenér zvládne přemotivovaného sportovce usměrnit a zacílit jeho elán správným směrem.

 

Protizánětlivě = pro všechny

Obsažené triterpenoidy mají protizánětlivý účinek. Namítnete, že si tedy koupíte jen ty triterpenoidy a máte vystaráno. Přesto Reishi jako taková má vyšší účinek, nežli užívání pouze její jedné složky.

 

Protizánětlivý účinek? Není to málo? Určitě není. Zánět je děj, který doprovází velkou část poruch v našem těle. Kombinace imunitních beta-D-glukanů s protizánětlivými triterpenoidy staví Lesklokorku vysoko mezi přírodními přípravky.

 

 

Reishi

 

Houba pro naše srdce, cévy a cholesterol

V případě účinku Reishi bychom v žádném případě neměli opomenout její příznivý vliv na naší kardiovaskulární, tedy srdečně-cévní soustavu s přesahem až na často skloňovaný cholesterol.

 

V Asii byla i je pro tyto účinky konzumována. Neuklidňuje nicméně pouze srdce, ale stejnou míru uklidnění vnáší i do naší psychiky, kdy zmírňuje vlivy deprese, strachů, úzkostí a nespavosti.

 

Jak dlouho mohu?

Trefná otázka zní: „Jak dlouho mohu Reishi v doporučeném dávkování užívat?“

 

U Reishi můžeme bez zaváhání říci, že je možné jí užívat trvale. Zámožní asijští hodnostáři v dávné minulosti stavěli svou dlouhověkost právě na trvalém užívání této houby. Bylo to jejich jediné tajemství dlouhověkosti, nebo měli ještě jiné přípravky kromě Reishi – božské houby nesmrtelnosti?

 

Doporučujeme Natural Medicaments Reishi Premium.


Související články:
Medicinální houby
Medicinální houby - Syndrom vyhoření
Maitake – jediná houba na choroby moderního světa?


07.08.2018
autor: Mgr. Ondřej Pleskot
další články v rubrice: Bylinky


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

499,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS