Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Ranhojič

01.06.2009
Je „ten, který dává kosti na místo“. V Anglii se říká „Bonesetter“. V botanice máme rostlinu z čeledi složnokvětých s názvem eupatorium perfoliatum. V homeopatii vyvolal pokus stav schvácenosti a kostních bolestí zcela srovnatelných s těmi, se kterými se setkáváme při chřipce. To je hlavní indikace homeopatického podání - hlavně v těch případech, kde se setkáme s jeho charakteristickými příznaky - třeba při chřipce, která vykazuje typické kostní bolesti a pocit celkové bolestivé schvácenosti.

Pak k léčbě podáme Eupathorium 9 CH 5 globulí každou hodinu nebo každou druhou hodinu. Ale ranhojič se přidává i do směsí, kde je kašel, bolestivý kašel, také rýma, kýchání s pocitem rozlámanosti kostí obličeje a každé zakašlání vyvolává píchání v oblasti průdušek. Charakteristické je, že se pacient bojí pohybu, protože mu jeho stav zhoršuje. A také odpovídá nočnímu astmatu. Lze shrnout, že eupatorium působí na dýchací systém, na kosti, svaly a játra, na rýmy, chřipky, pneumonie, vracející se nebo přerušované horečky. Do receptury na zlepšení kašle přidáme k eupatoriu květy nebo listy divizny (verbascum).Květ se používá zejména při zánětlivých chorobách průdušek spojených s kašlem a při bronchiálním astmatu (usnadňuje odkašlávání). Sliz vytváří na sliznici horních cest dýchacích ochranný povlak a chrání ji tak před drážděním a vysycháním, saponiny a flavonoidy zvyšují bronchiální sekreci a napomáhají tím rozpouštění hlenů. Lze přidat bazalku, yzop, lípu, bez, sléz nebo tymián.

 

V moderní medicíně máme RESPIRALL - pro rychlé hojení zánětů dýchacích cest. Kromě výše uvedeného je přidán křen, protože pomáhá při odkašlávání a uvolňování hlenu, a stejně tak fenykl obecný, který uvolňuje stažené průduškové svaly a přispívá také k odkašlávání.Dříve jsme museli dělat odvary, výluhy, čaje a dodržovat přesné složení poměru bylin a také rozlišovat, zda si připravíme květ, list, plod či stonek apod. V jednodušším případě se vařila celá bylina, což nemuselo přinést onen očekávaný efekt. Dnes nám moderní technologie proces usnadňuje a všechny účinné dávky jen z těch potřebných částí rostlin míchá do jedné kapsle. Můžeme si kontrolovaně prostředek dávkovat. Hotový recept je v jedné kapsli respiralu. Vezmeme 2 kapsle každé dvě až 4 hodiny podle potřeby, dokud se kašel uspokojivě neuklidní. Rozhodně nelze tento prostředek nazývat lékem proti kašli. Ostatně to by bylo zcela proti filozofii celostní medicíny, kde nechceme potlačovat projev léčivého procesu organizmu, ale chceme tělo podporovat synergickým účinkem bylin, aby se samo dokázalo s kašlem vypořádat.

 

 


01.06.2009
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Bylinky


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

380,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS