Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Rakytníkový olej - zdroj vitaminů a energie (komerční sdělení)

15.06.2010
Olej z rakytníku prý užívali ruští kosmonauti, aby si tak doplnili potřebné vitamíny a ochránili se před kosmickým zářením. Po černobylské havárii jaderného reaktoru se jím léčili ozáření obyvatelé Ukrajiny. Kromě schopnosti absorbovat ultrafialové záření a tedy redukovat riziko ozáření, má zatím u nás málo známý rakytník řešetlákový i množství dalších pozitivních vlastností, které můžeme využít ve svůj prospěch a dobrou tělesnou kondici.

Díky vysokému obsahu vitamínu E, známého vitamínu mládí, který se vyskytuje ve velké míře právě v rostlinných olejích, rakytníkový olej působí jako biogenní stimulátor, který regeneruje poškozenou kůži a sliznice a ovlivňuje růst tkání.Když se řekne beta-karoten, celkem spontánně vám na mysl přijde nejdříve mrkev, jako nejbohatší zdroj vitamínu A. Výzkumy týkající se rakytníku uvádějí, že obsah tohoto karotenoidu v bobulích rakytníku jsou porovnatelné s množstvím naměřeným v mrkvi. A to ještě stále není vše! Přesuňme se od vitamínu k dalšímu zdraví prospěšnému hitu naší doby.Omega-7 mastné kyseliny
Ano, omega-3 a omega-6 mastné kyseliny – tuto nerozlučnou dvojici „dobrých tuků“ již známe. Na rozdíl od „špatných“, například živočišných tuků, jsou užitečné pro naše zdraví hlavně proto, že stejně jako všechny esenciální mastné kyseliny mají antimutagenní účinek. To znamená, že chrání naše buňky před destrukcí a poškozením. Co však víme o skupině omega-7 mastných kyselin, konkrétně o jedné z nich, nazvané palmitolejová kyselina? My, laici, téměř nic, avšak jenom do chvíle, než začneme opět hovořit o rakytníku. Kyselina palmitolejová, která se v ostatních přírodních olejích téměř vůbec nevyskytuje, tvoří v stoprocentním rakytníkovém oleji až 32 - 43 %.A jakou úlohu hraje její přítomnost v lidském těle?
Představte si, že náš trávicí (ale i dýchací a urogenitální) trakt, přesněji jeho vnitřní vrstva, je pokrytá jakýmsi ochranným obalem, odborně řečeno mukózovou membránou, která produkuje hlen a chrání stěny našich útrob před škodlivými vlivy nikotinu, alkoholu, některých léků, stresu, ale například i před nebezpečnou bakterií Helicobakter pylori. Když totiž tito agresoři neustále útočí, membrána už nestačí bránit stěny trávicího traktu, ty se naruší, důsledkem čehož mohou být například žaludeční vředy. Rakytníkový olej omega-7 mastných kyselin, dokáže mukózovou vrstvu před útoky různých stresů ochránit, ba dokonce obnovit její zdevastovanou strukturu. Je to takové pohlazení pro těžce zkoušené stěny našich žaludků, kterých zapálené a podrážděné sliznice tvoří přímou úměru k našim rozervaným, vystresovaným nervům...Rakytník je tedy na řadě při prevenci, ale i léčbě vředových onemocnění trávicího traktu. Jeho hojivé účinky ocení i pacienti, kteří užívali silná antibiotika, dráždící žaludek. Doporučuje se vypít jednu čajovou lžičku oleje deset minut před podáním antibiotik.Domácí lékárnička
Rakytník jako bohatý zdroj vitamínů, oceníte zejména při nachlazení, ale i po dobu namáhavé pracovní či sportovní zátěži. Na co všechno tedy rakytník působí, co léčí, napravuje, chrání a ochraňuje?Trávení: Z mnohých léčivých účinků této rostliny se jako nejúčinnější jeví její blahodárný vliv na zažívání. Rakytníkový olej zabraňuje vývoji žaludečních a dvanácterníkových vředů a hojí je, ulevuje od refluxní ezofagitidy, snižuje kyselost žaludečních šťáv, užívá se též při hypokinézi žaludku a střev.Kůže: Rakytník ovlivňuje růst tkání, urychluje proces hojení ran, které vznikly po popáleninách nebo též omrzlinách, ekzémech (atopický ekzém, lupénka), po různých vyrážkách, kožních vředech, akné nebo proleženinách. Na zlepšení kvality pokožky a vlasů je vhodná i jeho vnitřní (orální užívání), ne jenom lokální (natírání na kůži) aplikace.

 


Přípravek 100% rakytníkový olej 50 tob. + 10 tob. ZDARMA naleznete v naší nabídce.


15.06.2010
komerční sdělení
další články v rubrice: Ostatní


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS