Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Aktivně proti rakovině - Rakovina prsu

25.06.2013
Aktivně proti rakovině
Každým rokem je v Německu kolem 58 000 žen a jejich rodin konfrontováno se znepokojující diagnózu „rakovina prsu“. Po překonání prvního šoku stojí postižení před horou otevřených otázek, neboť právě při rakovině prsu je podle individuální diagnózy a životní situace celá řada různých možností terapie. Je třeba pacientce podrobně vysvětlit možnosti lékařské léčby a ty potom vztáhnout na její život a její přání.

K tomu pomáhají směrnice odborných lékařských společností, které doporučují léčebné postupy považované za optimální pro konkrétní případ. Kromě toho jsou v prsním centru Klinik Essen-Mitte u každé jednotlivé pacientky soustředěny důležité a nejnovější vědecké údaje, analyzované systémem SenoExpert a zdokumentované v databance. Výsledkem je naprosto individuálně doporučená terapie na bázi zdůvodněných a reprodukovaných dat, která se následně poskytují i ošetřujícím lékařům na klinice nebo v ordinaci.

 

Co zní tak jednoduše a přesvědčivě, ovšem v praxi zdaleka ještě není standardem. Sice se na takzvaných nádorových konferencích interdisciplinárně vyměňují názory, avšak dokonce již pouhý nedostatek času nezřídka vede k tomu, že chybí precizní zdůvodnění postupu a argumentuje se „zkušenostmi“ nebo „praxí“, aniž by byly podloženy aktuálními údaji. Jelikož se množství poznatků o rakovině prsu každé dva roky zdvojnásobuje, má i nejangažovanější lékař co dělat, aby byl průběžně informovaný a sledoval veškerý vývoj.

 

Ještě složitější je, když se má obsáhnout i aktuální výzkum přírodního léčitelství. Na Klinikách Essen-Mitte proto máme v rámci integrativní onkologie dvě lékařská místa: jedno gynekologicko-onkologické a jedno internisticko-přírodněléčitelské, která se zabývají jen vědeckými otázkami a archivováním a vyhodnocováním dat.

 

Postup při integrativní onkologické léčbě

Pacientce s rakovinou prsu, která přijde do ordinace integrativní onkologie, se tam společně věnují operující prsní expert a internistka specializovaná na přírodní léčitelství. V „první přírodně-léčitelské anamnéze“, která trvá asi hodinu, se vedle klasické anamnézy zjišťuje mnoho dalších osobních a lékařských údajů. Poté lékaři přírodního léčitelství a senolog vypracují s pacientkou individuální strategii léčby.

 

Podle anamnézy, tělesné a duševní konstituce, ale i mnoha detailních otázek, jako například na přírodní a jiné léky, které užívá, nebo podle situace v rodině či na pracovišti se díky sběru a analýze informací rýsuje terapeutický postup přesně ušitý na míru potřebám této ženy. V úvahu se bere samozřejmě množství lékařských otázek, například zda se jedná o obzvláště agresivní nádor či zda je nádor hormonálně dependentní, nebo zda a jakým způsobem se mají odstranit lymfatické uzliny a zda se při operaci má zachovat prso.

 

Rozhodnutí u starší pacientky

Například data o více než 400 000 pacientek s rakovinou prsu pomáhají k objasnění otázky, zda 72letá žena skutečně má lepší šance na přežití, jestliže dostane chemoterapii, nebo zda je tato výhoda zmařena zvýšeným rizikem srdečních a oběhových komplikací. Nebo se má v první řadě reagovat na metastázy, protože jsou častější příčinou smrti než srdeční a oběhová onemocnění? Mají se očekávat závažné vedlejší účinky, například neutropenie?


25.06.2013
autor: Prof. Dr. G. Dobos, Dr. S. Kummel
další články v rubrice: Nemoci


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

342,- Kč

261,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS