Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Rakovina prostaty a I3C (komerční sdělení)

15.04.2009
Podle vědeckých údajů dochází v současném období u mužů ke zvýšenému výskytu nádorových onemocnění měkkých tkání, jako jsou prostata, varlata, žaludek, tlusté střevo a plíce. Onemocnění prostaty patří ke stále častěji se vyskytujícím zdravotním problémů mužů. Rakovina prostaty je podle statistických údajů třetím nejčastějším nádorovým onemocněním na Slovensku, hned po karcinomu plic a po karcinomu tlustého střeva. Přesná příčina rakoviny prostaty není známa. Prostatické potíže snižují kvalitu života hlavně mužům středního a vyššího věku. Histologické změny v smyslu onemocnění prostaty nepostihují muže mladší 30ti let, ale jsou přítomné už u 10 % 40letých mužů.


Podcenění prvotních příznaků ze strany muže může vést k závažným poškozením močového ústroje, nevyjímaje ani selhání ledvin. Velkou úlohu v tom, zda člověk dostane rakovinu prostaty, hraje strava. Studie potvrdila, že I3C (indol-3-carbinol), jeden z prospěšných faktorů obsažený v křížokvěté zelenině, může snižovat riziko rakoviny prostaty o 40 %. I3C má několik různých účinků, které pomáhají předcházet a zastavit rakovinu prostaty. Je dobře znám pro svoje hormonálně modulační efekty. Studie ukazují, že I3C ovlivňuje nejen metabolismus estrogenu, ale také testosteronu a androsteronu.Testosteron je hormon odpovědný za vývoj mužských pohlavních orgánů a druhotných mužských pohlavních znaků, jako jsou vousy, ochlupení, obličejové rysy, stavba těla. Má důležitou úlohu v udržovaní zdraví, síly a energie, podporuje růst svalů, funkci štítné žlázy, emoční vyrovnanost a libido, pomáhá udržovat integritu kostí a snižuje nadměrné srážení krve. Hormon se tvoří hlavně ve varlatech, ale také v nadledvinkách. Testosteron se může v těle měnit na vysoce aktivní dihydrotestosteron (DHT), který u mužů způsobuje zvětšení prostaty. Působením enzymu aromatázy se může testosteron měnit na estradiol a estron, což jsou ženské pohlavní hormony. Enzym aromatáza se vyskytuje také v tukové tkáni, starší muži a ženy by si proto měli dávat pozor na nadváhu. Indol-3-karbinol potlačuje tvorbu tzv. nebezpečných metabolitů estrogenu. Tím se u mužů snižuje nebezpečí vzniku rakoviny varlat a zvětšení prostaty.Výtažek z plodů Saw palmetta, bohatý na mastné kyseliny a fytosteroly, je nejpoužívanějším přírodním produktem při benigní hyperplazii prostaty v Americe a v Evropě. Výtažek ze Saw palmetta výrazně snižuje hladinu dihydrotestosteronu (DHT) v těle u mužů a také u žen. Množství DHT v prostatě se zvyšuje s věkem a způsobuje růst buněk prostaty, čímž způsobuje její zvětšování a může vést také ke vzniku benigní hyperplazie prostaty. Dále pomáhá také při poruchách močení, menstruačních bolestech, při bolestech a zánětech vaječníků, má anabolické účinky a působí také jako afrodisiakum. Tento přírodní produkt nemá žádné vedlejší účinky. V případech nezhoubného zduření prostaty existuje více možností terapeutických postupů. Ve fytoterapii se využívají hojivé účinky rostlinných výtažků, které pomáhají nejen při symptomech zvětšené prostaty, ale co je důležité, tyto výtažky pomáhají také při udržování zdravé prostaty. Mluvíme o aktivní prevenci onemocnění prostaty. Terapie závisí na rozsahu nádoru, na rozšíření metastáz do organismu a na celkovém stavu pacienta.

 

Zdroje:

  1. Young TB, Wolf DA. Case-control study of proximal and distal colon cancer and diet in Wisconsin. Int J Cancer 1988;42(2):167-75.
  2. McDanell R, et al. Chemical and biological properties of indole glucosinolates (glucobrassicins): a review. Food Chem Toxicol 1988;26(1):59-70.
  3. Balk JL. Indole-3-carbinol for cancer prevention. Alt Med Alert. 2000, 3:105-107
  4. Cohen JH, et al. 2000. Fruit and vegetable intakes and prostate cancer risk. J Natl Cancer Inst 92:61-8.
  5. Chinni SR, et al. 2001. Indole-3-carbinol (I3C) induced cell growth inhibition, G1 cell cycle arrest and apoptosis in prostate cancer cells. Oncogene 20:2927-36.
  6. www.lef.org/magazine/mag2002/may2002_report_prostate_01.html

15.04.2009
komerční sdělení
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

289,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS