Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Rakovina – přírodní produkt odstraňuje pozdní následky chemoterapie

27.08.2012
Léky z oficiální medicíny dost často nepomáhají ženám, které se vyléčily z rakoviny, zlepšit kvalitu jejich života a s tím související problémy přetrvávající několik let po chemoterapii a ozařování. Ale výsledky studie, které byly prezentovány na setkání American Society of Clinical Oncology (ASCO) v Chicagu ukázaly, že přírodní kombinace živin a přírodních látek byla prospěšná pro ženy vyléčené z rakoviny, avšak stále trpící různými vedlejšími problémy, které vznikly následkem této léčby.

 

Vědci ze zdravotního centra Wake Forest Baptist Medical Center hledali způsob, jak pomoci ženám vyléčeným z rakoviny, které důsledkem chemoterapie a ostatních léčebných metod trpěly sexuálními problémy. Výzkumníci tedy testovali přírodní vyživovací doplněk stravy (který se prodává poslední desetiletí na podporu celkového zdraví a vyrovnání hladiny hormonů); tento doplněk stravy již byl prezentován v menší studii uskutečněné na Stanford University, dle které zlepšuje sexuální funkci.

 

Výzkumný team z Wake Forest Baptist Medical Center uskutečnil experiment, u kterého ani klienti ani experimentátoři nevěděli složení zkoumaných produktů (tzv. dvojitý slepý test). V jeho průběhu část pacientů dostala placebo a druhá část léčebné doplňky stravy. U testu bylo zjištěno, že ne všechny přírodní doplňky stravy měřitelně zlepšily sexuální funkci u pacientů s rakovinou. Ale představte si překvapení vědců poté, co analyzovali výsledky. Našli bylino-vitamínovou směs mající neuvěřitelné výsledky v jiných oblastech života žen – došlo u nich totiž ke zmírňování bolestí, odstranění nespavosti a pocitu na zvracení, zvýšení energie - tedy něco, na co studie původně vůbec nebyla zaměřena.

 

Ve výzkumu centra Wake Forest, který byl financován „Národním Onkologickým Institutem“ (the National Cancer Institute) byl použit doplněk stravy prodávaný jako ArginMax pro ženy. Některé z jeho přírodních ingrediencí jsou již dávno používány v tradiční medicíně za účelem zvýšení energie a cirkulace a optimalizace hormonální rovnováhy.

 

Studie se zúčastnilo 186 žen, které se vyléčily z rakoviny a poslední léčbu jakéhokoliv typu zhoubného nádoru podstoupily před více než šesti měsíci. Experiment byl přísně kontrolován, takže ani subjekty výzkumu ani experimentátoři nevěděli, kdo dostával doplněk stravy a komu dávali placebo.

 

Všechny zúčastněné ženy měly za úkol vyplnit (na začátku studie a pak po čtyřech, osmi a dvanácti týdnech požívání doplňku stravy nebo placeba) dva standardizované dotazníky týkající se jejich sexuální funkce a kvality života. Šlo o takzvaný FACT-G dotazník, prostřednictvím kterého je měřená celková kvalita života a byl již použit ve výzkumech týkajících se všech typů rakoviny za účelem vyhodnocení fyzické, emoční, sociální a funkční pohody.

 

Překvapivě bylo zjištěno, že u každé jedné ženy, která brala bylino-vitamínový doplněk stravy, došlo k pozitivním změnám ve všech měřených oblastech kvality života.

 

“U skupiny, která brala doplňky stravy, bylo zaznamenáno celkové významné zlepšení kvality života, obzvlášť v oblasti fyzické pohody.“ Řekla médiím doktorka Kathryn M. Greven, onkoložka v centru Wake Forest Baptist a vedoucí experimentátorka v této studii.

 

“Nepříjemné symptomy, jako například nedostatek energie, bolest, pocity na zvracení a nespavost, byly zlepšeny stejně jako míra funkční pohody, například schopnost vykonávat běžné činnosti doma a v práci. Zkrátka, ženy zaznamenaly větší radost ze života bez jakýchkoliv dodatečných vedlejších účinků.”

 

Doktor Edward G. Shaw, onkolog a také poradce a hlavní experimentátor výzkumného programu klinické onkologie (Wake Forest Baptist's Community Clinical Oncology Program Research Base) se také podílel na této studii. Tisku řekl, že lidé vyléčení z rakoviny obvykle ještě léta po chemoterapii, ozařování a ostatních léčebných metodách, které pacienti obvykle v onkologických centrech podstoupí, trpí trvalým zánětem (také nazývaným chronický oxidační stres). Pozůstatkem léčby může být také přetrvávající únava, která značně snižuje kvalitu života. Dr. Shaw předpokládá, že bylinné a vitamínové ingredience, které doplněk stravy použitý v studii obsahuje, tento nežádoucí stav odstraňuje.

 

„Tento výzkum je pro lidi, kteří se vyléčili z rakoviny velkým přínosem,” řekl. “Je to velice vzrušující, že jsme našli něco, co může ovlivnit a zlepšit kvalitu života u žen, které překonaly rakovinu.”


27.08.2012
autor: přeložila Viktoria Kopecká
zdroj: Přeloženo z www.naturalnews.com
další články v rubrice: Nemoci


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

99,- Kč

339,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS