Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Rakovina - duchovní příčiny nemoci

19.08.2004
Existuje mnoho příčin vyvolávajících rakovinu, ale jen jedna příčina je primární - znečištění a zamoření vnitřního světa. Strach z ní, který je vyvoláván a podporován tzv. ponaučeními o různých "příčinách rakoviny" výrazně tomuto zamoření vnitřního světa napomáhá. Proto příčiny rozebereme stručně a soustředíme se více na nápravu nežádoucího stavu.

Ochranný systém lidského těla neustále ničí "rakovinné" buňky, které se přirozeně vyskytují v lidském těle. Nebezpečí vzniká až v okamžiku, kdy člověk zablokuje svůj ochranný systém. Tato blokáda bývá zapříčiněna duševní zátěží, stresem, alkoholem, drogami, roztrpčením, nenávistí, osamělostí, přílišnou lítostí, ale také špatným stravováním a nedostatečným dýcháním.Lidé se špatným duchovním postojem často tíhnou k sebelítosti, nebo mají tendenci uchovávat v sobě staré nenávisti. Trpí neschopností odpouštět, pečovat o vztahy k ostatním lidem a udržovat je. Chybí jim sebedůvěra, mají pocit, že jsou odstrkováni a nikdo je nechce přijmout. Takoví lidé se rozdávají, protože kladou potřeby ostatních nad potřeby vlastní.Spouštěcím momentem vzniku rakoviny bývá nepřekonaná osobní tragédie, která je spojena s vnitřní izolací v situaci snížené obranyschopnosti. Nejčastěji postižení bývají lidé, kteří potlačují své emoce. Povzbudivé pro nás je to, že pokud odstraníme příčiny, deaktivuje se také rakovina.Co můžeme dělat, abychom rakovinou neonemocněli, případně se z ní vyléčili:

  1. Uvědomit si problém, který nemoc může vyvolat, nebo vyvolal a snažit se ho řešit. Nápomocný při tom může být dialog s psychoterapeutem, kineziologem, regresní terapie, relaxace a meditace a změna životní filozofie.
  2. Učit se nastartovat pozitivní myšlení. Doporučuji tyto knihy: Louise L. Hay - Miluj svůj život, Shakti Gawain - Tvůrčí představivost, Norman Vincent Peale - Síla pozitivního myšlení
  3. Velkou pomocí může být následující imaginační cvičení. Obrazně si představte, jak silné bílé krvinky napadají slabé rakovinné buňky a ničí je. (O. Carl Simonton, Stephanie Simonton - Návrat ke zdraví)
  4. Již mimo duchovní oblast - podporovat imunitu a pročišťovat organismus všemi způsoby (viz. detoxikace, imunita).

 

Postavte se hrdinně na odpor nemoci, ať již je to rakovina nebo něco jiného, a bojujte o přežití. Naplňte svou mysl pozitivními představami. Myslete na to, co budete dělat, až se uzdravíte. Choďte jako zdraví, mluvte jako zdraví, jednejte jako zdraví. Pozitivní myšlení způsobuje vyšší produkci endorfinů a každé nadšení a kladné vzrušení zvyšuje aktivitu imunitního systému.Věřme, že nejlepším lékařem je léčivá síla v člověku samém. Věřme, že naše tělo je dostatečně silné, aby se samo vypořádalo s rakovinou. Věřme, že co se týká prevence rakoviny, je pouze v našich rukou, nikoli v rukou lékaře.

 

Zdroje:

  1. Kurt Tepperwein - Skrytý význam nemocí
  2. Arnold Fox - Barry Fox - Alternativní léčba
  3. Miroslav Hrabica - Co nám tělo říká aneb po stopách nemocí
  4. MUDr. Bernie Siegel - Láska, medicína a zázraky

19.08.2004
autor: Ing. Ilona ROZHOŇOVÁ
další články v rubrice: Filosofie zdraví


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS