Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Pumpa našeho života - srdce

09.06.2019
srdce

Srdce. Symbol lásky, ale také nezbytně důležitý orgán. Srdce bije bez odpočinku po celý náš život. Stále neúnavně pohání krev v oběhu. Přestože je pro náš život tento orgán nesmírně důležitý, často na něj zapomínáme. Věnujme tedy našemu srdci potřebnou pozornost, zvlášť nyní v létě, kdy je ideální čas k detoxikaci celého srdečního okruhu.

Kardiovaskulárních onemocnění každý rok přibývá a problémy se týkají stále mladších lidí. Dobrou zprávou ale je, že se potížím dá velmi snadno předcházet.


Co tedy prospívá našemu srdci?

Zdravá strava, tedy dostatek zeleniny, ovoce, vlákniny, ideálně také ryby. Naopak je vhodné omezit příjem tuků a potravin s vysokým obsahem cholesterolu. Šetřeme také se solí – její vysoký příjem našemu srdci nesvědčí. Dalším bodem, který v dnešní uspěchané době lidé „nestíhají“, je pohyb. Pozor, nemusí se jednat o hodiny strávené v posilovně, pro rozproudění srdce stačí, když si několikrát týdně dopřejete svižnou procházku na čerstvém vzduchu. Ideální je vyzkoušet aktivitu, do které zapojíte celou rodinu – pěší výlet o víkendu, odpolední cyklistika, zkrátka zařazení přirozeného pohybu do každodenního programu.

 

A co nám nesvědčí?

Alkohol a cigarety našemu srdci rozhodně dobře nedělají. Ale to asi není potřeba rozebírat. Dvě deci vína nám čas od času neuškodí, ale nemělo by se jednat o několik skleniček každý den. U kuřáků je riziko infarktu až dvakrát vyšší než u nekuřáků. Pokud patříte mezi ty první, zvažte, zda by nestálo za to od cigaretového dýmu zcela upustit.

 

Signály, že srdce není v pořádku

  • Zadýchávání se i při menší fyzické zátěži. Že jsme zadýchaní, když vyjdeme pěšky pět pater, na tom není nic divného. Pokud se nám ale namáhavě dýchá i při nízké či žádné zátěži, je to jasný signál, že naše srdce „nestíhá“.

  • Otoky nohou. Pokud celý den nestojíte na nohou, dlouhé hodiny necestujeme či není parné léto, mohou otoky nohou upozorňovat na srdeční potíže.

  • Slabost a únava. To známe asi všichni, ale pokud máme dostatek spánku, tak je neustálé vyčerpání nepřirozené. Naše srdce rozvádí krev do celého těla – pokud není v pořádku, pumpuje krev přednostně do životně důležitých orgánů a tím dochází k menšímu prokrvení svalů. Následně se cítíme malátní a slabí.

  • Bušení srdce. Pokud se nám často rozbuší srdce „jen tak“, může to také znamenat, že je naše srdce přetížené a zrychleně pumpuje krev, která se v těle nahromadila.

  • Rychlé přibírání na váze. Pokud srdce začíná selhávat, hromadí se v těla krev i voda. Díky nim může ve velmi krátkém čase dojít i k výraznému zvýšení váhy.Zdravé srdce ovlivňuje také náš smutek, melancholii a strachy. Na detoxikaci okruhu srdce se doporučují doplňky stravy pro podporu normální činnosti srdce. 

 


Související články:
Chraňte si srdce, máte jen jedno
Srdce a jak ho chránit
Tři porce ovoce a zeleniny snižují riziko nemocí srdce


09.06.2019
autor: Linda Maletínská, Joalis
další články v rubrice: Prevence


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

363,- Kč

363,- Kč

373,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS