Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Psyllium - zdroj vlákniny (komerční sdělení)

24.11.2004

 

Balastní látky byly pro lidi minulých staletí samozřejmou součástí potravy. Obiloviny se tolik nečistily, ani rýže nebyla zbavována slupek. Čím více se však člověk vzdaluje přírodní a přirozené potravě a využívá moderní technologické postupy tzv. čištění potravin, tím méně se do organismu tyto balastní látky dostávají. Jíme čistou rýži, jemně vymýlanou mouku a jen velmi málo konzumujeme celozrnných potravin. Zato spotřebujeme velké množství masa, uzenin a jiných, často chemicky zpracovaných produktů.

 

Dnes již mnozí odborníci upozorňují, že střevními problémy, zejména zácpou, trpí až 90 % lidí. Chirurgové uvádějí, že až 70 % lidí má hemoroidy díky potížím se zažíváním. Objevit látku, která dokáže bez vlivu na organizmus pomáhat při tak závažných potížích se podařilo díky pozorování skladby potravin různých národů, avšak zejména studiem tradiční medicíny mnoha zemí. Jedna z nich, tzv. Ajurvéda, je tradiční indickou medicínou (ájur - a védy, moudré knihy nejen o uzdravování).Stále více pronikají vědomosti našich předků také k nám. Jako bychom si začali uvědomovat, že je nezbytný návrat k přirozené potravě. Dnešní člověk však nebude pěstovat obilí ani jetel na svých zahrádkách. Je proto třeba využít oblastí neposkvrněných civilizací a z tamějších bylin připravovat prostředky pro moderního člověka. Již mnohokrát se prokázalo, že je to jedna z dobrých cest, jak najít prostředky podporující zdraví a tišící naše potíže.Psyllium je z jitrocele indického a má jako balastní látka nesmírný význam pro trávení. Čistí střeva a zbavuje jeho sliznici škodlivin, neboť při průchodu střevem váže na sebe vše, co na sliznici ulpívá.Představme si, jak by vypadaly ulice našich měst, kdybychom je pravidelně nečistili, nezametali, neprojížděli mechanismy. Zkuste si představit, jak vypadají střeva člověka, denně sedícího u počítače, ve škole, u televize a pravidelně konzumujícího vše, co má rád. Každá sliznice, stejně jako ulice ve městě, potřebuje pročistit, aby řasinky byly schopny zachycovat vše, co se nemá vstřebat do krve.Mnozí lékaři již dávno tvrdí, že celkové zdraví jednotlivce začíná v jeho střevě. Tam začínají alergie, srdeční potíže, vysoký tlak, každá civilizační choroba. Tak důležitý orgán jako střevo není schopen správné reakce, jestliže není čistý.
Proto psyllium jako látka čistící střevní sliznici je dnes pro každého z nás nezbytností.Firma ASP CZECH, která připravuje špičkové produkty v oblasti zdravé výživy, nabízí rovněž PSYLLIUM. Jediné na českém trhu má nejvyšší stupeň čistoty - 98%. Vysoké procento čistoty má pochopitelně lepší vliv na střeva. Tato přírodní rozpustná vláknina má zaručené výsledky a funguje spolehlivě na potíže spojené se zácpou.Kdo chce těmto nepříjemnostem předejít a patří k pravidelným konzumentům masa, měl by alespoň 1-2x týdně užívat Psyllium jako preventivní prostředek pro čistění střeva.Každý jedinec konzumující maso má alespoň jedenkrát za půl roku vyčistit organizmus - tedy zažívací trakt. Pokud to dělá hydrokolonterapií, pak by zcela logicky měl pít po této terapii například sojové mléko a užívat psyllium.
Upozornění: Psyllium je vhodné i pro jedince, kteří nesmějí užívat lepek.

 


Související články:
Jablečná vláknina, lék mnoha benefitů
Vláknina v popředí zájmu


24.11.2004
komerční sdělení
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

119,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS