prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Joalis


Rubrika: Psychologie

Obklopit se světlem. Mocný způsob léčení, který zvládne každý
06.05.2016
Obklopit se světlem

Představovat si světlo nebo o něm jenom číst mě odjakživa fascinovalo a nabíjelo. I když současná věda stále více uznává mocný vliv myšlení na naše tělo, přeci jen termín „léčit se světlem“ leží stále za hranicemi oficiální psychologie i medicíny. Proto mě velmi potěšilo, když jsem své „světelné vize“ našel popsány i v řadě knih o léčení. Vizualizovat si například kolem sebe kouli zlatého, jiskřivého světla velmi pomáhá zvýšit vlastní energii, zbavit se deprese a celkově organismus harmonizovat.

Proč je pro nás někdy těžké se vzdát (opustit práci nebo vztah)
29.04.2016
Rozchod

Proč zůstáváme tak dlouho ve vztazích, které nás ničí? Proč potřebné změny ve své kariéře spousta lidí nikdy neudělá? Přitom ústup a změna je pro nás paradoxně i ze zdravotního hlediska často mnohem výhodnější…

Co jsem se naučil v domově důchodců, psychiatrické léčebně; od dětí, slavných osobností i od obyčejných lid aneb 12 způsobů, jak mít hned teď lepší den
22.04.2016
Co jsem se naučil

Jako psycholog jsem se denně setkával s lidským utrpením. Ještě teď se mi vybavují konkrétní příběhy, při nichž bývalo na skupině hrobové ticho: Osudy týraných žen, kterým kdysi někdo zničil sebevědomí. Pacientek, které se léta nemohly vymanit z moci nepříjemných okolností. Lidí, kteří tolik toužili po ocenění a vlídném slovu. A aby se měli aspoň trochu lépe.

Medicinální houby - Syndrom vyhoření
17.04.2016
Medicinální houby
Vyhoření - tak se čím dál více lidí cítí. Syndrom vyhoření se stal civilizační chorobou přinášející utrpení lidem a finančně nesmírně zatěžující celou společnost, neboť zasažené osoby nejsou schopné pracovat celé měsíce, a v některých případech i roky. Je třeba s tím nutně něco udělat a čím dříve, tím lépe.
Tři rychlé otázky na zjištění, jestli jsem ve vztahu s tím pravým
15.04.2016
Jste s tím pravým?

Co kdyby existovaly tři otázky, které když si položím, tak mi pomohou určit, jestli jsem s tím správným člověkem? Mnozí lidé mají seznamy požadavků, co musí jejich potenciální partner splňovat. Na začátku vztahu – nebo kdykoliv v jeho průběhu – může být užitečné, zeptat se i na následující tři otázky.

Kterou barvou můžeme zmírnit bolest a jak posíliti sebe vstupováním do obrazů (harmonizační obraz uvnitř článku)
08.04.2016
Kterou barvou můžeme zmírnit bolest a jak posíliti sebe vstupováním do obrazů

Věděli jste, že pacienti v nemocnicích, kteří jsou po operacích a mohou z oken oddělení pozorovat stromy, se uzdravují mnohem rychleji? Vliv toho, jakým prostředím jsme v průběhu dne obklopeni, se se neskutečným způsobem podceňuje. V našem vlastním zájmu by se mělo věnovat pozornost barvám, které máme například ve svém bytě, maximální pozornost. Apropó, máte doma obraz, o kterém můžete říci, že při delším pohledu na něj vás dobíjí a můžete do něj vstupovat jako do příběhu?

Tom Poutník o cestování v paralelních realitách a do jiných vesmírů: „Náš vesmír je jedna velká bublina. A takových bublin existují tisíce.“ - 2. část rozhovoru
01.04.2016
Tomáš Poutník

Tom Poutník je jeden z mála, kdo ovládá tzv. astrální cestování (OOBE). Zatímco jeho tělo leží v posteli, on svým vědomím cestuje napříč časoprostorem. Tomáš se ve druhé části rozhovoru dělí o své fascinující prožitky – jak vypadá život na jiných planetách, co se děje při vycestování do paralelních realit nebo jak vnímá samotného Boha.

Tom Poutník: „Jsme kulturou vedeni k tomu přehlížet poselství svých snů“. Zabývat se sny je podle něj návrat k přirozenosti - 1. část rozhovoru
25.03.2016
Tomáš Poutník

Přednášky Toma Poutníka o lucidním snění a astrálním cestování viděly na internetu desítky tisíc lidí. Ve velkém rozhovoru pro Celostní medicínu Tomáš přibližuje, proč jsou sny tak důležité a jak můžeme využít jejich léčebný potenciál.

Jak porazit ve snu svoje strachy a zbavit se nočních můr
18.03.2016
Jak porazit ve snu svoje strachy a zbavit se nočních můr

Sny mají úžasný léčebný potenciál. A to zejména pro léčení našich strachů. Až deset procent dospělých mívá měsíčně alespoň jednu noční můru – ukážeme si pokročilou techniku, jak na strachy a noční můry ve snu vyzrát.

Jak se probudit ve snu – účinné techniky pro větší bdělost a svobodu vědomí
11.03.2016
Spánek

Probudit se ve snu (mít tzv. lucidní sen) znamená mít plnou kontrolu nad tím, co se během snu děje – ovládat jeho děj, cestovat a mít možnost zažívat neuvěřitelné, až „nadpřirozené“ věci. Znám ve svém okolí osobu, která se ve snu naučila chvaty do džuda a dokázala do jisté míry modelovat, co se následně v její denní realitě dělo. Lucidní sny jsou trenažérem, kde můžeme trénovat své schopnosti, a místem nesmírné inspirace, kreativity a sebeléčení.

Článků: 331   1 ... 3 4 5 6 7 ... 34
Zapomenutý objev německého držitele Nobelovy ceny
Stravování žen po čtyřicítce
Mocná dvojice minerálů
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Vladimír Kafka: „Nemoc je dluh lásky na sobě. Vlažnost nás pomalu zabíjí.“ – 1. část rozhovoru
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Vladimír Kafka: „Základem vyléčení je vytvořit si jasný obraz toho, kým chci být. Nemoc je reakce.“ – 2. část rozhovoru
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS