prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Rubrika: Psychologie

Mentální anorexie z pohledu psychosomatiky
23.05.2018
Anorexie Poruchy příjmu potravy bývají strašákem v hlavách rodičů dospívajících dívek. Tlakem na dokonalost, ať už od svého okolí, společnosti, deformací estetického vnímání komerčními časopisy a médii se dostávají tato onemocnění čím dál silněji ke slovu.
Nic nepředpokládej. Domněnky tě zbytečně omezují
18.05.2018
Domněnky

Jednoduchá, ale výjimečně dobrá rada zní: „NEPŘEDPOKLÁDEJ!“ My, lidé, máme neuvěřitelnou schopnost vytvářet si o budoucností různé představy, které se nikdy nestanou. Podle výzkumů se až 95% našich obav neuskuteční. Jsou to jen domněnky v naší hlavě. Velmi často také chybujeme v odhadech druhých lidí. Co si druhý člověk asi myslí a jak na něho působíme, je opět jedna naše velká domněnka. Ochuzujeme se tím o neuvěřitelné množství příležitostí…

Začíná Týden pro rodinu. Ředitelka CPR Lucie Ambrozková: „Každé manželství může být šťastné“
11.05.2018
Lucie Ambrozková

Mezinárodní den rodin připadá na 15. květen. Již tuto sobotu začíná každoroční Týden pro rodinu, jehož letošním mottem je „Čas být spolu.“ S ředitelkou hodonínského Centra pro rodinu, paní Lucií Ambrozkovou, si u této příležitosti povídám o tom, proč je rodina v dnešní době v krizi a co dělat pro to, aby naše manželství byla zdravá a naplněná.

„Omezení si tvoříme sami,“ říká psycholog Patrik Procházka. Stěžovat si na bolest znamená podle něj znevažovat život
04.05.2018
Patrik Procházka

Díky nepředvídatelným komplikacím po porodu s sebou má všude vlastní židli. Ačkoli to řada lidí považuje za nevýhodu, on v tom shledává řadu výhod, která podle něj stojí za to. Je přesvědčený, že každý z nás je něčím výjimečný a že je potřeba výjimečnost v nás hledat a podporovat namísto toho, abychom řešili, co nám nejde a co neumíme. Sám má úžasný dar nacházet cesty k řešení složitých životních situací. Před lety přemýšlel, zda má vůbec cenu žít. Pak se dostal na pražské výběrové gymnázium a získal stipendium, aby mohl psychologii vystudovat v USA na Floridě. Nyní objíždí školy a firmy s hlavním poselstvím: „Vše v životě má svůj úžasný smysl, vše je možné, pokud vytrváme.“ Patrik Procházka vystupuje na konferencích, diváci ho mohli vidět také na DVTV a přijal pozvání k rozhovoru i pro Celostní medicínu.

Proč vznikne psychosomatické onemocnění?
03.05.2018
Tereza Hodycová
Každý jsme jiný a jinak reagujeme na větší či menší těžkosti ve svém životě. Záleží na mnoha faktorech, zda bude spíše náchylnější k onemocnění naše tělo nebo naše psychika – či v nejčastějším případě kombinace obojího.
Jak lépe spát a mít lucidní sny (rozhovor s Veronikou Jelínkovou)
27.04.2018
Veronika Jelínková

Dobrý spánek je základ. Lucidní sny nadstavba, díky níž můžeme doslova létat. S Veronikou Jelínkovou si dnes povídám o tom, jak úplně vypnout a v noci dobře spát. Veronika vám prozradí také svou vlastní vychytávku na lucidní sny. Prolínání realit znázorněné ve filmu Počátek zažívá sama velmi často. Jakmile totiž začneme rozvíjet svou všímavost, bdělost se zákonitě přenese i do našich snů…

Nadváha a obezita z pohledu psychosomatiky
23.04.2018
Hubnutí
Je jaro a hubnutí do plavek bude zanedlouho vrcholit. Zástupy žen (i mnohých mužů), urputně se snažících zredukovat větší či menší špíčky různými způsoby. Někdo volí cesty více či méně drastických diet, jiný zvýšením sportovních aktivit, někdo volí různé formy detoxů, někdo tzv. rozumné stravování s počítáním kalorií a spousty dalších postupů.
„Wim Hofova metoda zlepšuje funkci imunitního systému a pomáhá bojovat proti zánětům,“ říká její propagátorka Veronika Jelínková
20.04.2018
Veronika Jelínková

Léčivá síla chladu je dnes vědecky zdokumentovaná. Wim Hof je držitelem 26 světových rekordů, v ledové koupeli vydržel 1 hodinu, 53 minut a 12 sekund. „Wim Hofova metoda ale není jen o otužování. Její síla spočívá v kombinaci specifické dýchací techniky, meditace a nakonec pobytu v ledové vaně,“ vysvětluje Veronika Jelínková, která na Wim Hofovu metodu nedá dopustit. Protože se jí díky ní výrazně zlepšilo zdraví a zamilovala si ji, uvádí do Wim Hofovy nadšence na svých víkendových prožitkových kurzech.

S Veronikou Jelínkovou o tom, jak zpomalit a užít si více jídlo i život: „SÍLA SEDĚT V KLIDU A JEN TAK ČUMĚT“
13.04.2018
Veronika Jelínková

Propagátorka Wim Hofovy metody, milovnice půstů, vědomého způsobu života a autorka knihy Hoř pomalu Veronika Jelínková poskytla Celostní medicíně rozhovor o schopnosti v dnešní době možná nejdůležitější – o umění zpomalit. Řeč bude i o její technice „Pomalé žrádlíčko“, z čehož si lze už teď odvodit, že to rozhodně nebude nuda :-)

Dělejte věci úplně jinak, než se očekává a jste zvyklí
06.04.2018
Dvě tváře

„A proč jako? “ nabízí se zákonitě otázka. Takže proč? Protože vám to v některých případech může i zachránit život. Protože se můžete zbavit závislostí. A protože se někdy může hodit i to, že se nezapomenutelným způsobem zapíšete do myslí i srdcí druhých lidí. Možná je pobavíte nebo jim zpříjemníte den. A hlavně: vás samotné to uvolní – vnese to do života více energie, nadšení, svobody…

Článků: 444   1 ... 3 4 5 6 7 ... 45
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS