prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Rubrika: Psychologie

Umění být sám sebou: Upřímnost neznamená neomalenost
01.07.2016
Umění být sám sebou

Opravdovost. Schopnost být sám sebou. Někteří lidé se snaží být upřímní, ale příliš jim to nejde. Častěji tak můžeme vidět snahu o upřímnost, než upřímnost samu. Jak tedy ve vztahu s druhým člověkem nejlépe vyjádřit svou vnitřní pravdu?

Petr Gogolín: „Esence běhu? Člověk je sám se sebou, odpočine si, vyčistí hlavu. Běh je zážitek sám o sobě,“ – 2. část tipů pro zdravé běhání
24.06.2016
Petr Gogolín

Maratónský běžec Petr Gogolín přibližuje tentokrát čtenářům Celostní medicíny další běžecké „vychytávky“. Na svém příkladu ukazuje, jak je možné s během začít a popisuje, co je k tomu potřeba. Řeč bude o intenzitě tréninku, běžeckém oblečení, výživě před, během a po výkonu, pitném režimu a dalších aspektech.

„Kdo pravidelně běhá, tomu se výrazně sníží klidová tepová frekvence,“ říká maratónský běžec Petr Gogolín – 1. část tipů pro zdravé běhání
17.06.2016
Petr Gogolín

Petr Gogolín má za sebou několik maratónů, týdně uběhne 80 – 100 km. Správnou techniku běhu školil dokonce i zaměstnance bank. V tomto článku dává praktické tipy i pro úplné začátečníky. Jak běhat správně, co je při běhu důležité a na co si dát pozor, abychom předešli zraněním. „Běh je pro člověka jeden z nejpřirozenějších pohybů. Je to jednoduchý, dostupný sport,“ inspiruje Gogolín k tomu s běháním začít.

ŠŤASTNÉ VZTAHY – pozvánka na seminář s dárkem pro čtenáře Celostní medicíny
16.06.2016
Jiří Hamerský

Ve svém okolí a ve své psychologické praxi se setkávám s jedinci i páry velmi šťastnými; a také s těmi, kdo opakovaně ve svých vztazích zažívají neúspěch. Nejuznávanější odborník na dlouhodobé partnerské vztahy na světě, profesor Gottman, hovoří v této souvislosti o tzv. vztahové inteligenci. Někdo ji má přirozeně vysokou, jiný naopak dělá pořád dokola tytéž chyby. Pokud nejste z jakýchkoliv důvodů ve svých vztazích spokojeni, je pro vás připraven seminář „ŠŤASTNÉ VZTAHY – Jak být v souladu se sebou i s druhými“.

Nejdůležitější vztah je ten, který máš sám se sebou
10.06.2016
Nejdůležitější vztah je ten, který máš sám se sebou

Pro nadpis tohoto článku jsem si vypůjčil myšlenku z mé knihy Sedm poselství. Pokud toužíme po tom, aby se všechny naše vztahy zlepšily, začněme nejprve rozvíjet a budovat vztah k sobě. Protože nejsme-li my sami se sebou a se svým životem spokojení, žádný člověk na světě tuto naši prázdnotu a nespokojenost nezaplní.

Překvapivý způsob, jak se dostat z krize: Staňte se dobrovolníkem!
03.06.2016
Staňte se dobrovolníkem

Za spoustu léčebných a terapeutických metod se většinou draze platí. Existuje jedna, která vás nic nestojí – místo toho darujete potřebným jenom svůj čas a péči. Jen málokdo by tipoval, že právě vykonávání dobrých skutků může každého z nás tolik obohatit. Dokonce zbavit sebevražedných myšlenek. Restartovat život a přivést ho na úplně jinou úroveň. V tomto článku se s vámi podělím o kratičké příběhy lidí, kteří se dobrovolnictvím zabývají.

Šest pilířů dobrého přátelství. Co dělat, aby se přátelství nerozpadlo
27.05.2016
Přátelé

O přátelství se říká, že je někdy mnohem více než láska. Přátele si nejčastěji vybíráme podle společných zájmů a postojů, některá přátelství však vznikají i na bázi prostorové blízkosti (příkladem mohou být spolužáci z vysoké nebo spolubydlící na koleji). Někdy se tak začneme naopak přátelit i s někým, kdo má úplně opačné názory, což bývá velmi obohacující. V tomto článku si připomeneme a popíšeme, na jakých principech dobré přátelství obvykle stojí.

„Kde volně plyne radost a láska, nemůže nastat jiný stav, než pohoda a zdraví,“ říká odborník na čínskou medicínu Bohumír Jehlička. Popisuje, jak se uzdravit
20.05.2016
Bohumír Jehlička

Bohumír Jehlička (51) měl jako jeden z mála Čechů možnost v čínských nemocnicích pozorovat tamější lékaře při práci. Učaroval ho taoismus a čínský přístup k léčení, k člověku, k životu. Čtenářům Celostní medicíny prozradil, co je podle něj pro udržení pevného zdraví nejdůležitější.

Únava, stres, vyhoření. Ve které profesi jste zdravotně nejvíce ohrožení?
13.05.2016
Únava, stres, vyhoření. Ve které profesi jste zdravotně nejvíce ohrožení?

Délka pracovního života se prodlužuje. Pečovat o své zdraví a předcházet ve svém zaměstnání syndromu vyhoření je stále důležitější. Existují profese, ve kterých je pokles pracovní schopnosti obzvláště výrazný. Kdo je tedy nejvíce ohrožen a jak se poklesu zdraví v důsledku stresu v práci nejlépe bránit?

Obklopit se světlem. Mocný způsob léčení, který zvládne každý
06.05.2016
Obklopit se světlem

Představovat si světlo nebo o něm jenom číst mě odjakživa fascinovalo a nabíjelo. I když současná věda stále více uznává mocný vliv myšlení na naše tělo, přeci jen termín „léčit se světlem“ leží stále za hranicemi oficiální psychologie i medicíny. Proto mě velmi potěšilo, když jsem své „světelné vize“ našel popsány i v řadě knih o léčení. Vizualizovat si například kolem sebe kouli zlatého, jiskřivého světla velmi pomáhá zvýšit vlastní energii, zbavit se deprese a celkově organismus harmonizovat.

Článků: 340   1 ... 3 4 5 6 7 ... 34
Zapomenutý objev německého držitele Nobelovy ceny
Stravování žen po čtyřicítce
Mocná dvojice minerálů
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Vladimír Kafka: „Nemoc je dluh lásky na sobě. Vlažnost nás pomalu zabíjí.“ – 1. část rozhovoru
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Vladimír Kafka: „Základem vyléčení je vytvořit si jasný obraz toho, kým chci být. Nemoc je reakce.“ – 2. část rozhovoru
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS