prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Joalis


Rubrika: Psychologie

Nejdůležitější vztah je ten, který máš sám se sebou
10.06.2016
Nejdůležitější vztah je ten, který máš sám se sebou

Pro nadpis tohoto článku jsem si vypůjčil myšlenku z mé knihy Sedm poselství. Pokud toužíme po tom, aby se všechny naše vztahy zlepšily, začněme nejprve rozvíjet a budovat vztah k sobě. Protože nejsme-li my sami se sebou a se svým životem spokojení, žádný člověk na světě tuto naši prázdnotu a nespokojenost nezaplní.

Překvapivý způsob, jak se dostat z krize: Staňte se dobrovolníkem!
03.06.2016
Staňte se dobrovolníkem

Za spoustu léčebných a terapeutických metod se většinou draze platí. Existuje jedna, která vás nic nestojí – místo toho darujete potřebným jenom svůj čas a péči. Jen málokdo by tipoval, že právě vykonávání dobrých skutků může každého z nás tolik obohatit. Dokonce zbavit sebevražedných myšlenek. Restartovat život a přivést ho na úplně jinou úroveň. V tomto článku se s vámi podělím o kratičké příběhy lidí, kteří se dobrovolnictvím zabývají.

Šest pilířů dobrého přátelství. Co dělat, aby se přátelství nerozpadlo
27.05.2016
Přátelé

O přátelství se říká, že je někdy mnohem více než láska. Přátele si nejčastěji vybíráme podle společných zájmů a postojů, některá přátelství však vznikají i na bázi prostorové blízkosti (příkladem mohou být spolužáci z vysoké nebo spolubydlící na koleji). Někdy se tak začneme naopak přátelit i s někým, kdo má úplně opačné názory, což bývá velmi obohacující. V tomto článku si připomeneme a popíšeme, na jakých principech dobré přátelství obvykle stojí.

„Kde volně plyne radost a láska, nemůže nastat jiný stav, než pohoda a zdraví,“ říká odborník na čínskou medicínu Bohumír Jehlička. Popisuje, jak se uzdravit
20.05.2016
Bohumír Jehlička

Bohumír Jehlička (51) měl jako jeden z mála Čechů možnost v čínských nemocnicích pozorovat tamější lékaře při práci. Učaroval ho taoismus a čínský přístup k léčení, k člověku, k životu. Čtenářům Celostní medicíny prozradil, co je podle něj pro udržení pevného zdraví nejdůležitější.

Únava, stres, vyhoření. Ve které profesi jste zdravotně nejvíce ohrožení?
13.05.2016
Únava, stres, vyhoření. Ve které profesi jste zdravotně nejvíce ohrožení?

Délka pracovního života se prodlužuje. Pečovat o své zdraví a předcházet ve svém zaměstnání syndromu vyhoření je stále důležitější. Existují profese, ve kterých je pokles pracovní schopnosti obzvláště výrazný. Kdo je tedy nejvíce ohrožen a jak se poklesu zdraví v důsledku stresu v práci nejlépe bránit?

Obklopit se světlem. Mocný způsob léčení, který zvládne každý
06.05.2016
Obklopit se světlem

Představovat si světlo nebo o něm jenom číst mě odjakživa fascinovalo a nabíjelo. I když současná věda stále více uznává mocný vliv myšlení na naše tělo, přeci jen termín „léčit se světlem“ leží stále za hranicemi oficiální psychologie i medicíny. Proto mě velmi potěšilo, když jsem své „světelné vize“ našel popsány i v řadě knih o léčení. Vizualizovat si například kolem sebe kouli zlatého, jiskřivého světla velmi pomáhá zvýšit vlastní energii, zbavit se deprese a celkově organismus harmonizovat.

Proč je pro nás někdy těžké se vzdát (opustit práci nebo vztah)
29.04.2016
Rozchod

Proč zůstáváme tak dlouho ve vztazích, které nás ničí? Proč potřebné změny ve své kariéře spousta lidí nikdy neudělá? Přitom ústup a změna je pro nás paradoxně i ze zdravotního hlediska často mnohem výhodnější…

Co jsem se naučil v domově důchodců, psychiatrické léčebně; od dětí, slavných osobností i od obyčejných lid aneb 12 způsobů, jak mít hned teď lepší den
22.04.2016
Co jsem se naučil

Jako psycholog jsem se denně setkával s lidským utrpením. Ještě teď se mi vybavují konkrétní příběhy, při nichž bývalo na skupině hrobové ticho: Osudy týraných žen, kterým kdysi někdo zničil sebevědomí. Pacientek, které se léta nemohly vymanit z moci nepříjemných okolností. Lidí, kteří tolik toužili po ocenění a vlídném slovu. A aby se měli aspoň trochu lépe.

Medicinální houby - Syndrom vyhoření
17.04.2016
Medicinální houby
Vyhoření - tak se čím dál více lidí cítí. Syndrom vyhoření se stal civilizační chorobou přinášející utrpení lidem a finančně nesmírně zatěžující celou společnost, neboť zasažené osoby nejsou schopné pracovat celé měsíce, a v některých případech i roky. Je třeba s tím nutně něco udělat a čím dříve, tím lépe.
Tři rychlé otázky na zjištění, jestli jsem ve vztahu s tím pravým
15.04.2016
Jste s tím pravým?

Co kdyby existovaly tři otázky, které když si položím, tak mi pomohou určit, jestli jsem s tím správným člověkem? Mnozí lidé mají seznamy požadavků, co musí jejich potenciální partner splňovat. Na začátku vztahu – nebo kdykoliv v jeho průběhu – může být užitečné, zeptat se i na následující tři otázky.

Článků: 336   1 ... 3 4 5 6 7 ... 34
Zapomenutý objev německého držitele Nobelovy ceny
Stravování žen po čtyřicítce
Mocná dvojice minerálů
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Vladimír Kafka: „Nemoc je dluh lásky na sobě. Vlažnost nás pomalu zabíjí.“ – 1. část rozhovoru
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Vladimír Kafka: „Základem vyléčení je vytvořit si jasný obraz toho, kým chci být. Nemoc je reakce.“ – 2. část rozhovoru
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou

1039,- Kč
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS