prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Rubrika: Psychologie

Psychologie barev
22.12.2008
Anglický vědec Sir Isaac Newton ve svém zkoumání v roce 1666 objevil fenomén, ve kterém když světlo projde přes skleněný hranol, tento pouhý bezbarvý paprsek, který jinak nevidíme, se rozdělí do všech nám známých viditelných barev. Další experimenty pak ukázaly, že tyto světelné efekty a barvy se můžou vzájemně kombinovat. Například červené světlo dohromady se žlutým vytváří oranžový odstín.
Když jsme smutní, prší ...
03.12.2008
Smutek nás může překvapit doslova kdykoli a kdekoli. Avšak život bez pociťování i negativních emocí, jako je ku příkladu nespokojenost, smutek či nepohoda, by se stal mnohem obtížnější. Tak jako není světlo bez tmy, den bez noci, jak existují ztráty a nálezy, bez jejich protějšků bychom si neuměli doopravdy představit či vychutnat všechno pozitivní. Nespokojenost je navíc zdrojem kreativity, změny a snahy se posunout dál. Dává nám sílu a smysl situaci, ve které nejsme spokojeni uniknout, zdolat jí a dosáhnout cíle, které si stanovíme. Právě prožíváním negativních pocitů, smutku, nespokojenosti či rozladěnosti máme tendenci se aktivizovat ve smyslu nového směru, cíle, který nás opět naladí do těch správných kolejí.
Dítě a hra
24.11.2008
Hra má pro dítě i dospělého neuvěřitelně harmonizující vliv. Pracuje se v ní s představivostí a realitou, individualizací a socializací, humorem a vážností, rozumem a citem, prožíváním a konkrétní činností. Dospělí by se měli učit žít v harmonickém vztahu s dětmi a užívat si rodičovství plnými doušky, protože nechávat se očarovat dětským smíchem, je ten nejlepší lék na stres a deprese dnešní uspěchané doby. V radostném prožitku se hry pocítí každý člověk úlevu, relaxaci a obrovské uspokojení.
Věkový rozdíl – potíže ve vztahu?
10.10.2008
Existuje několik rčení ohledně vztahů, typu „láska hory přenáší“ nebo „láska nezná hranice“. Ať už myslíme těmi hranicemi cokoli, třeba barvu pleti, vyznání, ale také věk či pohlaví, názory na ně se liší. Na jedné straně stojí konzervativní představa „normální dvojice“, na straně druhé se s přirozeným kulturně-historickým vývojem přesazuje esprit pokrokovosti, přizpůsobení se měnícím se podmínkám společnosti, a tedy i nových paradigmat ve vztazích.
Dítě a mladší školní věk
12.09.2008
Školní věk můžeme rozdělit na tři kratší časové úseky. Mladší, ten trvá přibližně první dva roky školní docházky. Střední, přibližně od osmi do dvanácti let. A starší, který se kryje s obdobím tzv. puberty a stýká se tedy s věkem mladistvým, jemuž je vyhrazena doba přibližně od patnácti do dvaceti let. V dnešním článku se budeme věnovat tomu mladšími školnímu věku.
Time management
08.09.2008
Cítíte často, že máte udělat spoustu věcí, avšak nemáte čas, aby jste to všechno zvládli? Umění vědět skloubit jak pracovní povinnosti, tak i domácnost je záležitostí efektivního time managementu, čili schopnosti přiměřeně si plánovat čas a rozvrhnout všechny pracovní a domácí povinnosti, avšak i oddech a volný čas tak, aby jste se nedostávali do stresu, zátěže či konfliktů. Plánujte si každý den.
Asertivita – aneb nenechte se zneužívat
25.07.2008
Schopnost zastávat se svých práv a nenechat se zneužívat je jednou z definic asertivního chování. Jde o vyjádření toho, co člověk skutečně cítí, chce nebo potřebuje bez toho, aby na druhé působil nezdvořile, útočně či až agresivně. Právě agresivní chování je to, s čím si asertivitu nesmíme plést. Když si agresivně stojíme za prosazením svých zájmů a potlačujeme zároveň práva druhých, jde o agresivní nikoli asertivní chování. A to si mnozí pletou.
Partnerství nevychází?
16.07.2008
To můžeme změnit! Článek vypovídá o souvislostech dané potíže se stavem tělesných orgánů, energiemi v bytě i s aktuální připraveností člověka na vyrovnaný vztah. Setkávám se ve své praxi často s potížemi lidí v oblasti partnerských vztahů. Bývají to dlouhodobě neřešené stavy, nepochopení, neschopnost podívat se na věc z nadhledu. Pokaždé má náš rozbor několik fází. Začíná volným pohovorem, kdy se pacient beze svědků svěří se svou těžkostí.
Vzpomínky v dětství
08.07.2008
Jenom málo z nás si pamatuje něco z raného dětství – první narozeniny, rodinný výlet, když nám byly dva roky, možná snad jenom mlhavě se nám vybaví něco z pokoje, ve kterém jsme bydleli, když nám byly tři nebo čtyři. Nepamatujeme si, když jsme si jako velmi malí narazili loket, až později se nám více vybavují zejména ty vzpomínky, které jsou spjaté s pocitem jako je strach, radost nebo smutek.
Sebejistota a asertivita
25.06.2008
Jsme dostatečně sebejistí na to, abychom dokázali zvládat zvyšující se nároky, které jsou na nás kladené? Jak důležité je sebevědomí v dnešním světe? Školské, pracovní či jiné výkonové nároky se na nás valí každý den. Každý den podáváme výkony, které jsou hodnocené. A co víc. Jsou taky porovnávané. Porovnávané s ostatními, kolegy, spolužáky, nebo standardy či normami.
Článků: 468   1 ... 43 44 45 46 47
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS