prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Rubrika: Psychologie

Patologický žárlivec - pohroma pro vztah!
03.01.2011
Je pravdou, že žárlivost patří ke vztahu a lásce, nicméně je třeba vycítit její správnou míru. Zdravá žárlivost vztah obzvláštňuje, udržuje v něm napětí. Psychologové takovéto žárlivosti říkají taky situační a jistě jste jí zažili i vy: když se váš partner za někým na ulici otočil, když hovořil o své kolegyni?
Podle nosa poznáš kosa… a podle písma dobrého pracovníka?
28.12.2010
V poslední době se velice módním stává posuzování kandidátů o nějakou, většinou už vyšší pozici (střední a top management) prostřednictvím rozboru písemného projevu. Vědným oborem, který se snaží vysuzovat povahové a osobnostní vlastnosti z písma se označuje jako grafologie. Co se však za kvalitním grafologickým posudkem skrývá? Určitě neplatí mýtus, že na základě napsání jedné věty Vám grafolog posoudí komplexně Vaše osobnostní rysy a vlastnosti a hned bude vědět, jaký typ osobnosti jste, např. podle toho, jak dlouhou nožičku jste napsali u písmene „y“ nebo jak okrouhlé je Vaše „o“, či zda je sklon písma víc vlevo.
Hněv a jeho smysl
13.12.2010
Hněv a jeho smysl
Člověk představuje biopsychosociální jednotu. Všechno, co prožíváme, působí na tělesné, psychické a sociální úrovni a také se na všech třech úrovních projevuje. Je to dobře vidět, když pohlížíme na emoce. Emoce vždy cítíme tělesně, radost například jinak než hněv. Emoce však vždy prožíváme také jako něco psychického a emoce přímo působí i v mezilidském soužití.
Mutismus - když dítě nechce mluvit
26.11.2010
Nastoupilo Vaše dítě do předškolního zařízení, školky nebo do první třídy základní školy a najednou nemluví? Nebo se Vám stalo, že při nějaké rodinné návštěvě nebo s kamarády v parku nemluví, i když ještě před hodinkou Vám sáhodlouze žvatlalo cosi o pohádkové postavičce, kterou vidělo v televizi, ale jakmile přišla návštěva, tak z Vaší ratolesti nevyjde ani hláska? Nic. Po odchodu návštěvy nebo z hřiště je však dítě opět mluvné, a jako by se nic nedělo, si s Vámi povídá.
Psychika ženy po porodu
19.11.2010
Klasický porod bez komplikací trvá obvykle několik hodin, operativní („císařský řez“) i mnohem méně, můžeme ho měřit v minutách. Psychické změny na nadcházející mateřství však nastupují mnohem dřív a trvají i po porodu. A jak se tyto změny projevují? Po porodu u žen obvykle dochází podle výzkumů k nárůstu impulzivity, což však nemusí znamenat automaticky přehnanou vznětlivost a agitaci.
Ovlivňuje nás pořadí sourozenců?
10.11.2010
Od psychologů a odborníků často slyšíme vyjádření, ve kterých se zvýrazňuje primární rodina jako základ, který si pak člověk s sebou odnáší do svého dalšího života. Na základě této „výbavy“ pak funguje ve světě, navazuje vztahy, hledá si partnery a zakládá svou vlastní rodinu. Sourozenecké konstelace, a tedy pořadí člověka, které zastává mezi sourozenci tak může ovlivnit pozici v partnerském vztahu a chování partnerů v dospělosti.
Obsedantně-kompulzivní porucha
03.11.2010
Každý z nás se někdy něčeho neopodstatněně obává (zamknul jsem dveře, když jsem odcházel? Vypnula jsem vodu v koupelně? apod.) a někdy se stane, že se nám tyto  myšlenky pořád vracejí a vracejí, až jim podlehneme a jdeme se vrátit domů, abychom zkontrolovali, zda jsme opravdu dveře zamkli, vypnuli vodu v umyvadle, plyn na sporáku, zavřeli okno atd.
Potřebují děti v rodiči autoritu?
29.10.2010
Pojem autorita je ve veřejnosti velice vágní. Často panuje mylná představa, že autoritu má ten jedinec (nadřízený, rodič apod.), který je přísný, dokáže křičet, ukázat svoji převahu, moc a sílu (fyzickou, formální, intelektuální apod.). Když je v rodině například otec přísný a dítěti je sděleno „Vždyť počkej, když se to dozví otec! Ten ti dá! Ten není jako máma. Nebude s tebou jednat v rukavičkách!“ Nikde není napsáno, že autoritou je pouze takovýto jedinec, ten, kdo je obávaný, kdo má moc, převahu, koho se podřízení nebo rodinní příslušníci bojí, mají před ním respekt až strach. Naopak, naše dítě z uvedeného příkladu si mnohem víc může vážit a cenit názoru své matky, ke které si přijde po radu.
Fobie
21.10.2010
Pocity, jako jsou úzkost a strach, prožil pravděpodobně každý z nás. Naše přirozená tendence je k těmto psychickým stavům přistupovat s negativními pocity. Vždyť už od mala nás učí, že se nesmíme bát tmy, strašáka pod postelí, že nesmíme dát najevo, že se bojíme, jinak se nám spolužáci a kamarádi ve školce nebo ve škole budou smát, že se bojí jenom holky apod. To všechno jsou předsudky a stereotypy, a navíc opravdu velice mylné.
Kapesné
13.10.2010
Děti Děti přicházejí do styku s penězi mnohem dříve, než si rodiče uvědomují. Není to ani přinejmenším první výplata z letní brigády a dokonce ani první kapesné. Ekonomická socializace se objevuje již v předškolním věku, kdy si děti postupně začínají uvědomovat hodnotu peněz a to tehdy, když jdou kupříkladu s rodiči na nákup a vidí, že za nákup rodiče musejí zaplatit. Abstraktním pojmům však děti v tomto věku ještě nerozumí.
Článků: 397   1 ... 31 32 33 34 35 ... 40
Minerální látky - jejich zdroje a význam pro organismus
Perila křovitá (Perilla frutescens)
Lysin – životně důležitá aminokyselina
Proč je krevní skupina 0 více méně masožravá a proč A preferuje spíše vegetariánský způsob života?
Tipy, jak ulevit slinivce
Priessnitzův obklad
Dělejte věci úplně jinak, než se očekává a jste zvyklí
Co pomáhá na vyčerpanost a jak pomoci sám sobě při chronické nemoci – 2. část rozhovoru s Terezou Kramerovou
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Jak ulevit nemocným orgánům, rozpustit bolest a pochopit strach – 1. část rozhovoru s Terezou Kramerovou

1094,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS