prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Rubrika: Psychologie

Nenechte se zmanipulovat
10.06.2010
Někdy se nám může stát, že narazíme na člověka nebo situaci, ve které je druhý jedinec mnohem dominantnější, kontroluje a řídí vzájemný rozhovor a stává se, že to vyústí až do manipulace. Může jít o nadřízeného, který nám vštěpuje svůj vlastní názor, o rodinného příslušníka, který od nás něco žádá, o partnera nebo přítele, který na nás vyvíjí nátlak a chce, aby určitá věc byla tak, jak chce on. Pozor však na slůvko „dominantní“. Mnohdy se necháme zmanipulovat tím, že ze sebe „protivník“ dělá oběť, a vlastně tím získává převahu a je dominantní v dané situaci, protože si nás obtočil kolem prstu. A to z nás dospělých umějí velice hezky udělat taky „dominantnější“ ratolesti.
Inteligence - aneb moudříme s věkem či naopak hloupneme?
02.06.2010
Mozek
Zatímco se mnoho lidí stěžuje na to, že s přibývajícím věkem se jejich inteligence zhoršuje, výzkumy ukazují, že tomu není tak zcela úplně. Podle amerického psychologa Raymonda Cattella máme totiž dva hlavní druhy inteligence, kterou člověk disponuje. Zatímco tzv. fluidní inteligence po adolescenci začíná postupně ubývat, krystalická inteligence naopak pokračuje ve svém růstu přes dospělost a nadále se rozvíjí. Můžeme tedy říct, že lidská inteligence je složena z množství rozličných schopností, které interagují a spolu vytváří spolu jakousi celkovou individuální inteligenci.
Je těžké být adolescentem
24.05.2010
Je těžké být adolescentem Jednou z hlavních vývojových úkolů adolescence je vytvoření stabilní identity na cestě k tomu stát se integrovanou osobností a produktivním dospělým. Myslíte si, že je to snadný úkol? V tomto období se mladý člověk potýká s mnoha životními změnami, které souvisí s jeho sebepojetím, vztahy a sociálními rolemi. Změny (tělesné, fyzické ale i ty psychické), kterými prošel v pubertě, přinášejí nové pocity uvědomění si sebe sama a reakcí druhých na něj. Velikou výzvou je tělesný vzor.
Lžeme, protože jsme slušní (?)
11.05.2010

Každý z nás se pravděpodobně ocitl v situaci, kdy lhal. Lhaní nás doprovází našim životem a mnohdy je pro nás těžké rozlišit, co je běžné, nezraňující a takřka potřebné lhaní, a co je naopak již lež se vším všudy – prolhaná, nepřiměřená, zraňující a patologická. Kdy je nutno rozlišit lež od sociální dovednosti přizpůsobit se podmínkám prostředí?
Koktání
03.05.2010
Koktavost neboli balbuties je v současnosti relativně častou řečovou poruchou a podle odhadů má menší či větší problémy v souvislosti s koktáním každý stý člověk. Obecně můžeme rozlišit několik hlavních typu koktání. Jedním z nich je koktání, při kterém dochází k opakování (zadrhávání) na začátku slova. Např. slovo "statečný" je pak vysloveno jako "s-s-s-statečný".
O líbání
23.04.2010
Když začneme přemýšlet o líbání jako takovém, dostáváme se k velice rozporuplným a kontroverzním otázkám. Na jedné straně líbání zapojuje činnost slinných a hlenových žláz, kdy se tyto sekrety mezi líbajícími se jedinci přenášejí; podle expertů při tomto úkonu putují z úst do úst stovky až miliony kolonií bakterií. Lékaři jej tak spojují s přenosem nejrůznějších nemocí jako např. meningitida, herpes či mononukleóza.
Jak zvládat svůj hněv
30.03.2010
Jak zvládat svůj hněv Hněv je jednou ze základních lidských emocí. V dřívějších dobách nám pomáhal vyrovnat se s potenciálně nebezpečnými situacemi, odolat útokům různých prehistorických šelem, nepřátelských bojových kmenů a jiných situací ohrožujících život. Nicméně od těch dob, kdy byli naši předci „uzlíkem“ bazálních emocí se mnohé změnilo. Dnes již nemůžeme vybít svůj hněv na mamutovi či šavlozubém tygru.
Noční můry
22.02.2010
Noční můry a noční děsy patří mezi poruchy spánku, tzv. parasomnie, které jsou charakterizované extrémními pocity hrůzy během spánkového cyklu. Noční můry a noční děsy jsou však samostatné spánkové poruchy a je potřebné je mezi sebou odlišovat – nejen z důvodu správné diagnostiky, ale zejména léčby.
Inteligence - genetická vloha nebo vliv prostředí 2. část
12.02.2010
Mozek Dnešní studium lidské inteligence

Jedním z průkopníků je dr. Robert Plomin, anglický behaviorální genetik, tedy badatel zabývající se chováním ve vztahu ke genetice. V rámci části svého výzkumu se věnoval dětem. Úplně jednoduše – kladl jim otázky, jako například: „Co má společného voda a mléko?“ nebo „Ve kterém směru zapadá slunce?“  Podstatné je, že se těchto testů účastnila také dvojčata, a vyhodnocení výsledků ukázalo, že identická, jednovaječná dvojčata mají výsledky velmi blízké až téměř totožné, zatímco dvojvaječná už ne tolik. A nejvíc se liší testy dětí, které nejsou příbuzné.

Inteligence - genetická vloha nebo vliv prostředí? 1. část
25.01.2010
Mozek „Zarážející je rozsah, v jakém toho známe tak málo,“ napsala dr. Wendy Johnsonová, psycholožka z americké University of Minnesota, když konstatovala současný stav bádání o lidské inteligenci. V titulku jsme záměrně uvedli dva extrémy, mezi nimiž se názory vědců pohybují, ovšem většinou zastávají střední cestu, totiž že ve hře jsou oba faktory. Otázkou však je, do jaké míry je inteligence podmíněna geneticky a jaký je příspěvek prostředí k ní. Odpověď nejen, že není snadná, ale zatím stále žádná není dostatečně uspokojivá. Skutečnost, že některý člověk se nám jeví inteligentnější než jiný, se přece jen obtížně převádí na jednoznačně a spolehlivě měřitelné parametry.
Článků: 376   1 ... 31 32 33 34 35 ... 38
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Mozkové vlny: Která hladina vědomí je pro zdraví nejlepší?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
5 tipů pro každodenní detoxikaci
Nízký krevní tlak
Hroznové víno – zásobárna přírodních látek
Očista tlustého střeva pomocí přírodních látek
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou

760,- Kč
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS