prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Joalis


Rubrika: Psychologie

Deset pravidel pro "úžasné rodiče"
07.05.2009
Rodiče by se měli vždy radovat ze svých dětí, i když se často nechovají zrovna podle našich představ. Nenechejme se zlobením svých dětí okrást o radost ze společného soužití. Připravme si plán na změnu našich postojů a jejich chování a pak už si může jen užívat. Těchto deset zlatých pravidel by mělo pomoci problémům s výchovou předejít nebo je s větší lehkostí řešit.
Rodinné prostředí
23.04.2009
Rodina je základem všeho a každá má své vlastní „ovzduší“. Jedná se o souhrn pocitů a vztahů, které k sobě členové rodiny navzájem chovají. Harmonické prostředí má na všechny členy velmi pozitivní vliv. Všichni cítí, že jsou součástí celku a mají chuť spolupracovat. Děti v něm snadno vstřebávají rodičovské hodnoty a cíle. Jsou pak i ochotné přijmout pokáraní, poněvadž podvědomě vědí, že rodiče to činí z lásky a zájmu. Mají-li problémy, rychleji se vracejí do zdravých kolejí.
Paranoidní porucha osobnosti
17.04.2009
Paranoidní porucha osobnosti je typem psychické nemoci, která je charakterizovaná extrémní úrovní nedůvěry a podezírání druhých. Jedinci s tímto onemocněním mají především potíže se vztahy – nejen blízkými a partnerskými, ale taky i známými a bližším okolím, protože jejich bojovná a nedůvěřivá povaha v nich burcuje hostilitu až hněv k ostatním. Když předem od všech očekávají vždy pouze něco negativního (každý mě chce potupit, to udělal naschvál apod.), vyvolává to v nich právě pocity záště a hněvu. Toto jejich negativní nastavení, které vyplývá z jejich chování ještě víc posiluje jejich pesimistické očekávání. Dostávají se do jakéhosi bludného kruhu – Nevěří lidem, proto jsou k nim nevrlí – Jsou k lidem nevrlí, protože očekávají od druhých nějaký podraz, a proto jim nevěří.
Temperament
14.04.2009
Když se řekne „Ten má ale temperament“, obvykle máme na mysli člověka s „horkou krví“, výrazného, zapamatovatelného, projevujícího prudké emoce. Co ale ten, kdo je spíše tichý, uzavřený a málomluvný. Ten temperament nemá? Asi 500 let před Kristem se věda víc a víc začínala věnovat praktické medicíně, i když dnešním lékařům by se spíše na tvářích zjevoval úsměv, nebo tento úsměv spíše zamrzal.
Strach z veřejného vystupování
02.04.2009
Veřejný projev, prezentace a obecně mít řeč před relativně větší skupinou druhých lidí se počítá mezi nejčastější fobie u lidí. Tyto předčí i takové strachy jako je arachnofobie (strach z pavouků), ofidiofobie (strach z hadů), musofobie (strach z myší) apod. Sociální fobie, kam řadíme i strach z projevu na veřejnosti, mluvení ve skupině lidí a celkově, všechny situace, kdy jedinec je nucen interagovat s druhými lidmi (třeba i praobyčejná koupě jízdenky na MHD) způsobují, že se člověk těmto situacím snaží ze všech sil vyhýbat.
Když má dítě strach ze zkoušky
27.03.2009
V dnešní době se klade ohromný důraz na testování, zkoušení, dosahování výsledků a adekvátních studijních úspěších, díky kterým to pak dítě může v budoucnu daleko dosáhnout… avšak díky čemuž se taky může cítit pod tlakem, v úzkosti, strachu se selhání, před trestem ze strany rodičů, učitelů, nebo se může cítit méněcenné, když se srovnává s ostatními dětmi, co podkope jeho sebedůvěru a sebeúctu.
Buďte pro své dítě dobrým vzorem
13.03.2009
http://www.celostnimedicina.cz/obrazky/xbatole12.jpg?d=263 RODINA JE ZÁKLAD
Děti se učí napodobováním svého okolí. Dokáží skvěle pozorovat a imitovat. Například mateřský jazyk se učí pouze odposloucháváním, napodobováním a pozorováním. Takto podobně přejímají i zvyky, postoje, hodnoty. Díky tomu, jak děti odkoukávají chování od svých nejbližších, jsou to právě hlavně rodiče, kdo je zásadně ovlivňuje. Jsou jejich vzorem!
Sociální fobie
04.03.2009
Sociální úzkost nebo sociální fobie se považuje za třetí světově nejrozšířenější „onemocnění“ z okruhu psychických potíží, které můžeme zařadit mezi poruchy emocí, protože strach, jakož to jedna ze základních emocí, zde hraje značnou roli. Jde konkrétně o strach z různých sociálních situací, které zahrnují interakce s druhými lidmi, strach a úzkost z toho být jimi pozorován, nebo i hodnocen. Když tedy jedinec úzkostlivě preferuje samotu a v kontaktu s druhými se cítí úzkostný a v nepohodě, pak to může poukazovat právě na symptomy sociální fobie. Tato úzkost se může projevovat různě - ostýchavostí a nesmělostí, tichostí, odtažitostí, stáhnutím se do sebe a do samoty, nervozitou, rezervovaností, lhostejností až nepřátelstvím.
Jak na batole
25.02.2009
Batole Emocionální a sociální – tzv. psychosociální – vývoj v raném dětství zahrnuje jak učení se dítěte svým sociálním rolím, tak i dovednosti interakce s druhými prostřednictvím jazyka a řeči. Kolem věku 12 až 18 měsíců je většina batolat schopných porozumět, že jisté chování (např. kousání, bouchnutí či šťouchnutí, křik) jsou sociálně nežádoucí. Nicméně, v tomto věku ještě děti nejsou schopné plně kontrolovat své touhy, pohnutky a impulzy.
Specifické poruchy učení
09.02.2009
I když to na první pohled z názvu může tak vyznívat, tyto poruchy učení nemají nic společné s inteligencí. Mnoho rodičů, kterých děti se potýkají s těmito specifickými poruchami učení, mají inteligenci v pásmu průměru, nebo jsou dokonce nadprůměrné. Mnoho úspěšných lidí jako např. Walt Disney, Alexander Graham Bell či Winston Churchill měli potíže s učením, nebo-li tzv. specifické poruchy učení. Co to teda je?
Článků: 359   1 ... 32 33 34 35 36
Etikoterapie – 7 pocitů, které nám poškozují zdraví
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Priessnitzův obklad
Vytváření domněnek nás předurčuje k utrpení. Jak je nevytvářet?
5 prospěšných látek pro duši - kde je najít
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
Jak to udělat, abyste zvýšili pravděpodobnost, že druzí vyhoví vaší žádosti
Otoky nohou
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení

519,- Kč
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS