prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Rubrika: Psychologie

Fobie
21.10.2010
Pocity, jako jsou úzkost a strach, prožil pravděpodobně každý z nás. Naše přirozená tendence je k těmto psychickým stavům přistupovat s negativními pocity. Vždyť už od mala nás učí, že se nesmíme bát tmy, strašáka pod postelí, že nesmíme dát najevo, že se bojíme, jinak se nám spolužáci a kamarádi ve školce nebo ve škole budou smát, že se bojí jenom holky apod. To všechno jsou předsudky a stereotypy, a navíc opravdu velice mylné.
Kapesné
13.10.2010
Děti Děti přicházejí do styku s penězi mnohem dříve, než si rodiče uvědomují. Není to ani přinejmenším první výplata z letní brigády a dokonce ani první kapesné. Ekonomická socializace se objevuje již v předškolním věku, kdy si děti postupně začínají uvědomovat hodnotu peněz a to tehdy, když jdou kupříkladu s rodiči na nákup a vidí, že za nákup rodiče musejí zaplatit. Abstraktním pojmům však děti v tomto věku ještě nerozumí.
Proč mladí zůstávají žít s rodiči i po třicítce?
06.10.2010
V současné době není žádnou výjimkou, když mladí lidé, kterým již bylo třicet, dokončili studium na vysoké škole, nebo po střední škole začali sami vydělávat… ale z rodného hnízda se jim ještě vyletět nechce. V porovnání se Spojenými státy jsou Evropané na osamostatňování se od rodičů hůř. Ne vždy se však za tím skrývá pohodlnost dětí.
Je vaše dítě přetížené?
21.09.2010
Je vaše dítě přetížené? V poslední době se víc a víc setkáváme s tím, že jsou děti přetížené, přičemž tímto přetížením se myslí nejrůznější mimoškolní aktivity typu různých kroužků, zájmových aktivit, koníčků, kurzů apod. Co to však doopravdy pro dítě znamená v praxi? Co je to ve vlastním slova smyslu pro dítě přetížení?
Rozdíly mezi muži a ženami
08.09.2010
O rozdílech mezi muži a ženami se toho už hodně popsalo a staly se podnětem k různým vtipům, anekdotám a žertům, ať už z pohledu jednoho nebo druhého pohlaví. Co však stojí za těmito rozdíly? Výzkumníci a lékaři již dávno objevili spojitost se strukturou mozku u obou pohlaví do určité míry rozdílnou a tedy odpovědnou za odlišné způsoby reakcí na podněty či situace.
Samota a osamění, v čem je rozdíl?
13.08.2010

Svět kolem nás se jeví víc a víc hektičtější, pořád dál nás zahlcuje svými požadavky a my se mu chtě-nechtě musíme přizpůsobovat. Nabalující se povinnosti a nároky každodenního života je však potřebné zdravým způsobem ventilovat a umět si zařídit potřebnou dávku psychohygieny. Na vypořádání se s různými vnitřními i vnějšími presy, zátěžovými situacemi a stresem používáme různé metody a techniky zvládání.
Proč je důležité dětem číst
06.08.2010

Číst dětem pohádky nebo různé jiné dětské knížky, příběhy či leporela je bezpochyby velice prospěšné a i když to většina z nás dospělých ví, ne vždy je k tomu čas a prostor. Čtení knížek našim ratolestem často nahradí sledování televize nebo jednoduše si nenajdeme čas, protože je potřeba ještě uklidit, vyprat, navařit večeři a připravit se do práce na následující den.
Proč mladí lidé kouří cigarety?
30.07.2010
Mezi kuřáky je mnoho těch, kteří začali holdovat tomuto návyku ještě před dovršením osmnáctého roku věku. Ve skutečnosti převážná většina z nich začala kouřit ještě jako teenager. Na co mladí lidé myslí, jako na poslední jsou zdravotní rizika kouření a už vůbec se netrápí výraznou adiktivní silou tabáku, tzn. silný rozvoj závislosti. Naopak, teenageři se domnívají, že to „jen chtějí zkusit“ a kdykoli toho mohou nechat.
Láska a její nevlastní sestry
21.07.2010
Navzdory tomu, že je láska jednou ze základních lidských emocí (podle některých tou nejzákladnější), stala se předmětem vědeckého zkoumání teprve v relativně nedávné době. Předtím se na téma lásky nahlíželo jako na zcela nevhodné pro vědu a první pokusy zkoumat fenomén lásky narážel na výsměch, nevůli a odpor ze strany vědecké obce. Nebylo to zkrátka téma hodné pánů vědců.
Kyber-šikana - novodobý fenomén
08.07.2010
Doba a životní tempo jde pořád vpřed. A netýká se to jen pokroku a životní úrovně, ale s rozvíjejícími se technologiemi se zdokonalují kromě vědy, techniky a lidského poznání také způsoby pro člověka bohužel taky typické. A to jsou různé způsoby nevhodného, nehumánního, neetického či až nebezpečného chování. Stinná stránka lidské povahy je obvykle společenskými pravidly a normami potlačena a upravena, takže jsme více-méně schopni vtěsnat své „temné já“ do relativně ukázněných kolejí.
Článků: 389   1 ... 31 32 33 34 35 ... 39
Drtič kamenů… Chanca Piedra
Jak se rychle zbavit hněvu – extrémně jednoduchá japonská technika
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejste špatní, protože jste nemocní!
Priessnitzův obklad
Alfa-lipoová kyselina
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Stresové zatěžování (Tarlovova cysta)
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS