prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Rubrika: Psychologie

Můj krátký pohled na úzkostné poruchy
13.03.2019
deprese

Je to stále aktuální téma. Setkávám se s lidmi, kteří mají různé úzkostné poruchy, popisují, že se léčí u psychologa, účastní se různých sezení a užívají léky, které mají úzkosti zmírnit. Obracejí se na poradnu, protože nevidí uspokojivé léčebné výsledky dosavadního snažení. Někteří přicházejí s názorem, že jim léky nepomáhají.

Dr. Bruce Lipton, Nová věda – Tělo – Mysl – Duch
07.03.2019
Bruce Lipton DR. BRUCE LIPTON – mezinárodně uznávaný představitel propojení vědy a spirituality, autor bestselleru „Biologie Víry“ a dalších knih, buněčný biolog, průkopník epigenetiky - odhalí, že nejsme oběťmi našich genů, ale máme neomezenou schopnost žít život přeplněný zdravím a štěstím.
Známka kvality
06.03.2019

Víte o tom, že je vaše tělo dokonalé? Možná to jen tušíte... Jak si dovede samo vyrábět mnohé důležité látky pro svou potřebu a velmi účelně je zužitkovat, tak zase z těla odbourat. Není mu pak nutno dodávat ty látky, které si umí vyrobit samo.

BIOHACKING – Nedávejme odpovědnost lékařům, starejme se o své zdraví sami (Jan Hovad)
01.03.2019
Jan Hovad

Biohacking znamená aktivní a vědomý přístup k vlastnímu tělu i mysli. Výsledkem může být někdy až markantní zlepšení či vyladění vlastního zdraví. V dnešní době raketového šíření informací už nedává vždy smysl slepě věřit autoritám (lékařům), ale naopak se o svoje zdraví starat sami. Do zákulisí biohackingu nás postupně, v novém miniseriálu, zasvětí Jan Hovad, který po vlastním zdravotním kolapsu zažil tělesný restart. Za dva roky přečetl přes o zdraví a osobním rozvoji 700 knih – veřejnosti je známý především z YouTube kanálu Metalearnings.cz, kde se dělí o své poznatky.

 

Diagnóza: Probuď se!
28.02.2019
Cigareta Nemoc je možno brát jako dopravní prostředek k přesunutí se z místa kde jsem - sebedestrukce a strachu, do místa nového - sebehodnoty lásky. Často přemýšlím, proč je tedy kolem chronických nemocí takový závoj strachu, když je to pouhý dopravní prostředek. Když sedáme do auta, také ne ze strachem, že nedojedeme do místa určení, přestože to tiziko existuje. Odpověď je jednoduchá: EGO.
Poděkujme stresu a nechme ho jít svou cestou!
24.02.2019
Za svůj život jsem už o stresu načetla desítky, možná stovky článků, naučila se spousty protistresových technik, vyzkoušela množství zaručených postupů „jak na stres“ a hlavně jsem ještě více stresových situací prožila na vlastní kůži.
S Janem Mendělem o meditaci, hubnutí a šíleném světě: „Díky hysterii kolem výkonu jsme přišli o zdravý rozum“
22.02.2019
Jan Menděl

Více jak 20 let se zabývá duchovními naukami. Do Čech přivedl slavnou andělskou spisovatelku Lornu Byrne. Sám je autorem bestselleru Cesta ven ze šíleného světa, který jednu dobu ovládl žebříčky prodejnosti a stal se nesmírně populárním. S Janem Mendělem si povídám nejen o tom, jak se tolik nestresovat a být v dnešním světě v pohodě.

Nejúčinnější protistresové techniky pracují s dechem a pohybem (rozhovor s Liborem Mattušem)
15.02.2019
Libor Matuš

O léčivých účincích záměrně vyvolaného stresu (např. vystavení se chladu) jsme si s Liborem Mattušem už na Celostní medicíně povídali. Většina z nás se ale potýká se stresem, který zdravý není, přerůstá nám přes hlavu a ničí nás. Snižuje imunitu, kvalitu spánku a dobrou náladu. Zhoršuje trávící procesy, rozmnožovací funkce a paměť. Kde je ale ona hranice mezi „dobrým a „špatným“ stresem? A jak se tomu „špatnému“ stresu bránit? Libor, mající velmi hluboké znalosti o stres managementu, o kterém sám přednáší, říká: „Vtip je v tom, že stres je dnes psychologický, ale jeho podstata zůstala fyziologická.“

Krása se tvoří zevnitř – jak být šťastný na úplně každém místě
08.02.2019
Krása

Krása se tvoří zevnitř. Srdcem. Nezáleží ani tak na tom, kde se právě nacházíme, ale jak dané místo vnímáme. Jsou lidé, kteří skoro kamkoliv přijdou, mají problémy a jsou nespokojení. Naproti tomu znám jedince, kteří si to zamilují takřka všude, kam je osud zavane. Objektivně vzato, každičký okamžik doslova pulsuje krásou – jen my ji často nevidíme…

Je to lhostejnost?
06.02.2019

Určitě není, ale vypadá to tak. Co si jinak lze myslet o člověku, který má ohromné potíže s páteří, degenerativními procesy v různých částech těla, stěžuje si na bolesti kloubů, říká doslova, že trpí… Má opakované záněty v těle, infekce, léta bojuje s rezistentním stafylokokem. K tomu má cukrovku 2. typu a silnou obezitu.

Článků: 471   1 2 3 4 5 ... 48
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

299,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS