prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Rubrika: Psychologie

Kate Rezková o tom, jak ovládnout strach a být svobodný: „Cokoliv si člověk přeje, může toho dosáhnout.“
22.06.2018
Kate Rezková

Na otázky pro Celostní medicínu dnes odpovídá zpěvačka, malířka a spisovatelka Kate Rezková (24). Katka po maturitě strávila rok a půl jako au-pair v Londýně. Po návratu do Prahy pracovala v kavárně, hotelovém obchůdku a velvyslanectví. Postupně začala realizovat svoje vlastní umělecké sny. Prošla si těžkými chvílemi, mnohdy byla na dně, ale vždy v sobě našla sílu jít dál. Má v sobě nevídanou schopnost neustálého sebe-posunování. Věří na Zákon přitažlivosti. Věří „těm nahoře“. A nám všem ukazuje, jak důležité je věřit také především sám sobě.

Jak najít rovnováhu v péči o nemocného člověka
15.06.2018
Rodina

Příběh Jindřišky (34), která dlouhé roky pečovala o maminku, jež prodělala nádorové onemocnění mozku. Příběh o dávání druhým, ale také o tom, jak dávat sám sobě. A hlavně, jak mezi tím najít rovnováhu.

Dva hlavní způsoby, jak si zlepšit paměť a lépe se učit
08.06.2018
Mozek

Také si myslíte, že nejlepší způsob, jak si zapamatovat delší text, je několikrát si ho přečíst, jak to dělá velká většina studentů? Má větší smysl naučit se jednu věc rychle a pořádně a pak přejít k další, nebo je lepší se už od začátku učit více věcí najednou a střídat je? A proč je dobré pro paměť hodně si psát? Odpovědi naleznete v dnešním článku.

Co s pocity viny? Neschopnost odpustit je tvrdá obsese
01.06.2018
Pocit viny

Na jednu stranu si lidská společnost hodně ujíždí na sebedestrukci a prožívání viny, na druhou stranu tu máme jedince, kteří vinu necítí vůbec. Jak se vyrovnat s vinou, odpustit si, a jak používat vlastní svědomí jako transformační nástroj, bude obsahem tohoto článku.

Nepotřebujeme znát odpovědi. Důležité je věřit. Těm nahoře. Kate Rezková o tom, jak být sama sobě majákem
25.05.2018
Kate Rezková

„Vždycky, když se mě někdo zeptá, kdo jsem nebo jak bych se popsala, říkám, že je to nemožný.“ Tak začíná video zpěvačky a spisovatelky Kate Rezkové. Mně osobně zaujalo nejen tím, že v něm Kate v jedné větě popisuje duševní pochody znamení Blíženců (ke kterému také patřím), ale především svým poselstvím a hodnotami. Jestli mě jako psychologa a člověka něco charakterizuje, tak to, že nedávám lidem škatulky a miluji svobodu. Také bych nejraději chtěl mít hned ve všem jasno. Všechny tyto a mnohé další myšlenky dokázala Kate vtěsnat do čtyřminutového videa (součástí dnešního článku). Pro Celostní medicínu pak vysvětluje, proč je v pořádku nevědět, a jak být sama sobě majákem.

Mentální anorexie z pohledu psychosomatiky
23.05.2018
Anorexie
Poruchy příjmu potravy bývají strašákem v hlavách rodičů dospívajících dívek. Tlakem na dokonalost, ať už od svého okolí, společnosti, deformací estetického vnímání komerčními časopisy a médii se dostávají tato onemocnění čím dál silněji ke slovu.
Nic nepředpokládej. Domněnky tě zbytečně omezují
18.05.2018
Domněnky

Jednoduchá, ale výjimečně dobrá rada zní: „NEPŘEDPOKLÁDEJ!“ My, lidé, máme neuvěřitelnou schopnost vytvářet si o budoucností různé představy, které se nikdy nestanou. Podle výzkumů se až 95% našich obav neuskuteční. Jsou to jen domněnky v naší hlavě. Velmi často také chybujeme v odhadech druhých lidí. Co si druhý člověk asi myslí a jak na něho působíme, je opět jedna naše velká domněnka. Ochuzujeme se tím o neuvěřitelné množství příležitostí…

Začíná Týden pro rodinu. Ředitelka CPR Lucie Ambrozková: „Každé manželství může být šťastné“
11.05.2018
Lucie Ambrozková

Mezinárodní den rodin připadá na 15. květen. Již tuto sobotu začíná každoroční Týden pro rodinu, jehož letošním mottem je „Čas být spolu.“ S ředitelkou hodonínského Centra pro rodinu, paní Lucií Ambrozkovou, si u této příležitosti povídám o tom, proč je rodina v dnešní době v krizi a co dělat pro to, aby naše manželství byla zdravá a naplněná.

„Omezení si tvoříme sami,“ říká psycholog Patrik Procházka. Stěžovat si na bolest znamená podle něj znevažovat život
04.05.2018
Patrik Procházka

Díky nepředvídatelným komplikacím po porodu s sebou má všude vlastní židli. Ačkoli to řada lidí považuje za nevýhodu, on v tom shledává řadu výhod, která podle něj stojí za to. Je přesvědčený, že každý z nás je něčím výjimečný a že je potřeba výjimečnost v nás hledat a podporovat namísto toho, abychom řešili, co nám nejde a co neumíme. Sám má úžasný dar nacházet cesty k řešení složitých životních situací. Před lety přemýšlel, zda má vůbec cenu žít. Pak se dostal na pražské výběrové gymnázium a získal stipendium, aby mohl psychologii vystudovat v USA na Floridě. Nyní objíždí školy a firmy s hlavním poselstvím: „Vše v životě má svůj úžasný smysl, vše je možné, pokud vytrváme.“ Patrik Procházka vystupuje na konferencích, diváci ho mohli vidět také na DVTV a přijal pozvání k rozhovoru i pro Celostní medicínu.

Proč vznikne psychosomatické onemocnění?
03.05.2018
Tereza Hodycová
Každý jsme jiný a jinak reagujeme na větší či menší těžkosti ve svém životě. Záleží na mnoha faktorech, zda bude spíše náchylnější k onemocnění naše tělo nebo naše psychika – či v nejčastějším případě kombinace obojího.
Článků: 409   1 2 3 4 5 ... 41
Celer – léčivá potravina
Priessnitzův obklad
Melatonin - hormon tmy a spánku
Collesova zlomenina
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
„Hodný“ HDL cholesterol a „zlý“ LDL cholesterol
5 tipů, jak posilovat mozek!
Účinky alkoholu na lidské tělo z hlediska ajurvédy
Jak ulevit nemocným orgánům, rozpustit bolest a pochopit strach – 1. část rozhovoru s Terezou Kramerovou
Psychosomatika: zdánlivě triviální věda

387,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS