prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Rubrika: Psychologie

S Veronikou Jelínkovou o tom, jak zpomalit a užít si více jídlo i život: „SÍLA SEDĚT V KLIDU A JEN TAK ČUMĚT“
13.04.2018
Veronika Jelínková

Propagátorka Wim Hofovy metody, milovnice půstů, vědomého způsobu života a autorka knihy Hoř pomalu Veronika Jelínková poskytla Celostní medicíně rozhovor o schopnosti v dnešní době možná nejdůležitější – o umění zpomalit. Řeč bude i o její technice „Pomalé žrádlíčko“, z čehož si lze už teď odvodit, že to rozhodně nebude nuda :-)

Dělejte věci úplně jinak, než se očekává a jste zvyklí
06.04.2018
Dvě tváře

„A proč jako? “ nabízí se zákonitě otázka. Takže proč? Protože vám to v některých případech může i zachránit život. Protože se můžete zbavit závislostí. A protože se někdy může hodit i to, že se nezapomenutelným způsobem zapíšete do myslí i srdcí druhých lidí. Možná je pobavíte nebo jim zpříjemníte den. A hlavně: vás samotné to uvolní – vnese to do života více energie, nadšení, svobody…

„S Bohem nejsem na nemoc sám,“ říká na Velký pátek duchovní Miroslav Herold. Ježíšovo inspirativní podobenství O slepci
30.03.2018
Miroslav Herold

Na našich stránkách dáváme prostor mnoha odborníkům i různým terapeutickým i spirituálním směrům v jejich pohledu na nemoc a léčení. V době Velikonoc se přímo nabízí ukázat tentokráte křesťanský přístup ve vyrovnání se s nemocí, který může být též velmi inspirativní. Průvodcem dnešním článkem nám bude kněz a historik Miroslav Herold.

Kristina Baudyšová: „Naše vnitřní dítě potřebuje naši vlastní lásku“ - rozhovor nejen o tom, že v každé bolesti je dar
23.03.2018
Kristina Baudyšová

Kristina Baudyšová má za sebou více než dvacetiletou terapeutickou praxi. Mezi její specializaci patří například terapie vnitřního dítěte, prenatální terapie a terapie podosobností. V rozhovoru pro Celostní medicínu odpovídá, mimo jiné, na to, jak odpustit svým rodičům, vyléčit strach a vpustit do svého života lásku. „Každý z nás si lásku zaslouží,“ říká Kristina.

Které hlavní faktory osobnosti ovlivňují, zda máme v životě štěstí, nebo smůlu
16.03.2018
Čtyřlístek

V osobním rozvoji bývá zvykem jít štěstí naproti. Nicméně většina lidí vědomě žádné psychologické techniky nepoužívá – a navzdory tomu někteří z nich mají v životě obrovské štěstí a jiní až nehoráznou smůlu. Psycholog Richard Wiseman provedl rozsáhlý výzkum těchto šťastlivců a smolařů. Zjistil, že šťastní lidé mají zvýšený výskyt některých faktorů našich povah. Schválně: Jak jste na tom vy?

Klidové nastavení mozku – občas úplně vypnout je naprosto nezbytné
09.03.2018
Mozek

Většině lidí vyhovuje mít věci pod kontrolou – když jejich mysl pracuje na plné obrátky, když jsou produktivní. Naopak jsou znepokojení, když se nic neděje a nemohou plnit plánované úkoly. Nicméně bylo výzkumy prokázáno, že pro zdravé fungování a rozvoj osobnosti jsou chvíle, kdy úplně vypneme a nic neděláme – odborně nazývané jako tzv. „klidové nastavení mozku“ – naprosto nezbytné.

Tři kratičké inspirace, jak se zbavit strachu ze smrti
02.03.2018
Strach

Strach ze smrti je přirozený. Tady na Zemi obvykle nejvíce smrt prožíváme při odchodu našich blízkých. Třem osobnostem, jež si velmi vážím, jsem položil otázku Jak se zbavit strachu ze smrti? V článku naleznete jejich odpověď.

„Síla k vyléčení pramení z přítomnosti,“ říká Tereza Kramerová (3. část rozhovoru)
23.02.2018
Tereza Kramerová

Nejmocnějším momentem při léčení je plné přijetí a odevzdání se přítomnosti. Právě o léčivém bytí v přítomnosti je převážná část závěrečného dílu rozhovoru se spisovatelkou a duchovní učitelkou Terezou Kramerovou. „90% traumat se dá vyřešit skrze přítomnost,“ vysvětluje v něm Tereza.

Co pomáhá na vyčerpanost a jak pomoci sám sobě při chronické nemoci – 2. část rozhovoru s Terezou Kramerovou
16.02.2018
Tereza Kramerová

Existují nevyléčitelné nemoci? Kam až sahá naše vlastní léčitelská moc? A hlavně, co dělat, když jsme bez energie nebo nás bolest sužuje již hodně dlouho. Na tyto i další otázky odpovídá Tereza Kramerová, autorka knihy Dívka s havraními křídly a průvodkyně mentálními zákoutími naší duše.

Jak ulevit nemocným orgánům, rozpustit bolest a pochopit strach – 1. část rozhovoru s Terezou Kramerovou
09.02.2018
Tereza Kramerová

„Když víme, jak pracovat s vnitřními obrazy, mohou se dít zázraky,“ říká terapeutka a bestsellerová spisovatelka Tereza Kramerová. Její kniha Dívka s havraními křídly se před Vánocemi stala českou knižní senzací. Příběh pro děti i dospělé si dosud našel cestu k bezmála 7 000 čtenářům! Tereza Kramerová pro Celostní medicínu prakticky a podrobně popisuje, jak mentálně pracovat na vlastním sebeuzdravení.

Článků: 396   1 2 3 4 5 ... 40
Minerální látky - jejich zdroje a význam pro organismus
Perila křovitá (Perilla frutescens)
Lysin – životně důležitá aminokyselina
Proč je krevní skupina 0 více méně masožravá a proč A preferuje spíše vegetariánský způsob života?
Tipy, jak ulevit slinivce
Priessnitzův obklad
Dělejte věci úplně jinak, než se očekává a jste zvyklí
Co pomáhá na vyčerpanost a jak pomoci sám sobě při chronické nemoci – 2. část rozhovoru s Terezou Kramerovou
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Jak ulevit nemocným orgánům, rozpustit bolest a pochopit strach – 1. část rozhovoru s Terezou Kramerovou

179,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS