prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Rubrika: Psychologie

Plasty – katastrofa pro zdraví. Jak může každý přispět k jejich menší spotřebě.
17.08.2018
Planeta

Na Celostní medicíně začíná třídílný seriál o „zdravější planetě“. Máme znečištěnou vodu, jídlo obsahující nepřirozené látky, znečištěný vzduch. Jako lidstvo neuvěřitelně plýtváme energií. Produkujeme – často jen z pohodlnosti a zvyku – pro zdraví zhoubné plasty. Pokud nedojde ke změně, bude v mořích přibližně za 30 let více plastů než ryb. Každou minutu totiž v oceánech přibývá náklaďák plný plastů. Už dnes je skoro pozdě. Jak nepropadat beznaději a něco s tím začít dělat?

Když máte na někoho hněv, nereagujte hned
10.08.2018
Hněv

Emoce obecně není dobré potlačovat. Těm negativním je pro nás výhodné předcházet, protože jsou pro tělo zátěží a berou nám energii. Ale jsme lidé. Emoce jako vztek nebo hněv občas máme. I když se můžeme sebevíce snažit na sobě pracovat, čas od času nás někdo vytočí. A tady stojí za to se zamyslet, zda naše – často dosti primitivní a instinktivní reakce – nám stojí i za následky, které svým jednáním můžeme způsobit…

Jíst jedno jídlo denně - cesta k omlazení i dlouhověkosti, která není pro každého
03.08.2018
Jíst jedno jídlo denně
Čítával jsem mnohokrát o dlouhověkých lidech v Indii, Tibetu, Rusku i jinde, kteří jedli jen jednou denně. Často při tom i hodně fyzicky pracovali, což nám může znít naprosto neuvěřitelně. Řada lidí dnes praktikuje jezení dvou jídel (např. v rámci tzv. přerušovaného půstu), ale aby někdo jedl jen jedno jídlo denně, je opravdu velmi unikátní. Přitom, dle vědeckých studií, má tento způsob příjmu potravy pro lidský organismus naprosto fenomenální ozdravné účinky.
Dvě cesty aneb Jsou dvě cesty, jak se můžeme postavit ke konfliktu mezi zdravím a nemocí
01.08.2018
Dvě cesty aneb Jsou dvě cesty, jak se můžeme postavit ke konfliktu zdraví VS nemoc
V době, kdy nemoc nepociťujeme, nemyslíváme často ani na prevenci vůči ní. Když se však nemoc objeví, je na prevenci pozdě, a tak je zahájen boj s nemocí.
Řešit pořád někoho nebo něco, to z nás vysává energii. Co udělat jinak?
27.07.2018
Řešit pořád někoho nebo něco, to z nás vysává energii. Co udělat jinak?

Inspirací pro napsání tohoto článku bylo navýšení mé vlastní energie v den, kdy jsem zrovna něco sám řešil. V knize Vnitřní inženýrství jsem si přečetl myšlenku: „Planeta se otáčí, jak má, všechny galaxie fungují správně, celý vesmír si vede výborně. Jen vám se objeví v hlavě malá mrzutá myšlenka – a máte špatný den.“ Stres a napětí je totiž opravdu jen v naší hlavě! Vyčerpávají nás naše vlastní myšlenky. Lépe řečeno emoce, zatímco rozlehlý vesmír kolem nás překypuje energií a my máme přístup k bezbřehé radosti a lásce…

„Klíčem ke všemu je být na sebe hodný,“ říká Anie Songe. Bestsellerová autorka věří na víly, skřítky, duchy i anděly
20.07.2018
Anie Songe

Miluje vůni lesa a nohy by nejradši celý den máčela ve slaný vodě. Snílek. Volnomyšlenkář. Víla. Také cestovatelka a především tvořivec a milovník všeho živýho. Pozvání k rozhovoru Celostní medicíny tentokráte přijala blogerka a spisovatelka Anie Songe.

Jak a kudy do přítomného okamžiku?
13.07.2018
Jak a kudy do přítomného okamžiku
Přesněji řečeno, nejde o to, do přítomného okamžiku vstoupit, ale více a lépe si přítomnost uvědomovat. Vždy existujeme TEĎ – ve skutečnosti nelze mimo přítomný okamžik pobývat. Některé činnosti a aktivity vedou k prohloubení bdělosti více, než jiné. Co tedy můžeme udělat, abychom v sobě větší bdělost a živost probudili?
Vynálezce Ing. Ladislav Peš: „Elektrickým proudem se dá buňka vrátit do kmenového stavu. Jemnohmotnou energií můžeme ovlivňovat úplně všechno.“
29.06.2018
Ladislav Peš
Ladislav Peš, dlouhodobě zkoumá fungování lidského těla z pohledu fyzikálních energií. Získal s kolegou patent v oblasti studené jaderné fúze nebo například jako jediný v Evropě vyvinul technologii na výrobu vody sycené vodíkem bez použití elektrolýzy a změny pH. Samozřejmě za vydatné pomoci skvělých přátel.
Kate Rezková o tom, jak ovládnout strach a být svobodný: „Cokoliv si člověk přeje, může toho dosáhnout.“
22.06.2018
Kate Rezková

Na otázky pro Celostní medicínu dnes odpovídá zpěvačka, malířka a spisovatelka Kate Rezková (24). Katka po maturitě strávila rok a půl jako au-pair v Londýně. Po návratu do Prahy pracovala v kavárně, hotelovém obchůdku a velvyslanectví. Postupně začala realizovat svoje vlastní umělecké sny. Prošla si těžkými chvílemi, mnohdy byla na dně, ale vždy v sobě našla sílu jít dál. Má v sobě nevídanou schopnost neustálého sebe-posunování. Věří na Zákon přitažlivosti. Věří „těm nahoře“. A nám všem ukazuje, jak důležité je věřit také především sám sobě.

Jak najít rovnováhu v péči o nemocného člověka
15.06.2018
Rodina

Příběh Jindřišky (34), která dlouhé roky pečovala o maminku, jež prodělala nádorové onemocnění mozku. Příběh o dávání druhým, ale také o tom, jak dávat sám sobě. A hlavně, jak mezi tím najít rovnováhu.

Článků: 417   1 2 3 4 5 ... 42
Jíst jedno jídlo denně - cesta k omlazení i dlouhověkosti, která není pro každého
Zatočte s opary!
Dvě cesty aneb Jsou dvě cesty, jak se můžeme postavit ke konfliktu mezi zdravím a nemocí
Heřmánek pravý – léčí od hlavy až k patě
Mít kus vlastní půdy je velký dar
Kolagen a naše pokožka
Acetylcholin
Reishi je přírodní kouč, trenér a motivátor
Bříza bílá (Betula alba)
Priessnitzův obklad

759,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS