prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Rubrika: Psychologie

Jak se vybičovat ke změně (když je nevyhnutelná)
17.11.2017
Šťastný muž

Tento článek vznikl na přání jednoho čtenáře. Jako psycholog pracuji se spoustou lidí, kteří o změnu usilují, chtějí ji a zároveň se jí často bojí. Jen málokomu se do změn chce. Podvědomě se změnám vyhýbáme, raději máme jistotu. Jenže někdy je změna nevyhnutelná. Někde uvnitř to víme. Jak tedy ke změně sám sebe „dotlačit“?

Zuzana Švédová o mateřství: „Přichází hluboký řád a smysl v dobré a krásné věci.“
10.11.2017
Zuzana Švédová

Zuzanu Švédovou znáte jako naši výživovou poradkyni. V tomto rozhovoru však hovoří o své aktuální zkušenosti s mateřstvím a výchovou syna. „Tato cesta je smysluplná, plná dobrodružství a lásky. A také pampelišek, máte-li v oblibě si hrát,“ dělí se o své zkušenosti se svým typicky poetickým jazykem Zuzka.

Mozkové vlny: Která hladina vědomí je pro zdraví nejlepší?
03.11.2017
Myšlení

Ať už spíme, bdíme či hluboce relaxujeme, jsme vždy v určitém stavu vědomí. Každý stav je charakterizován specifickou mozkovou aktivitou, která je měřitelná (v Hz). Nejhlubší tělesná regenerace nastává ve spánku, v delta vlnách. Zajímavé je, že už i ve stavu relaxace a meditace (alfa a theta vlny), naše tělo produkuje zdraví prospěšné hormony. Právě kvalitní spánek a relaxace jsou pro naše zdraví základem. K čemu na jednotlivých hladinách vědomí dochází?

Nejste špatní, protože jste nemocní!
27.10.2017
Nemocná žena

„Nemoc je dluh lásky na sobě,“ vyjádřil se minulý rok v rozhovoru pro Celostní medicínu malíř a léčitel Vladimír Kafka. Ačkoliv i já věřím, že nemocí sami sobě něco odpíráme, nelze být fanatikem a myslet si, že jsme si každou nemoc způsobili svým nesprávným myšlením. Lidé zabývající se seberozvojem či alternativní medicínou jsou často náchylní k přehnanému sebe-analyzování a mnohem častěji než zbytek populace proto také propadají výčitkám a pocitům viny. Tím, že se sami obviní, si však pod sebou větev podřezávají ještě více.

Zodpovídáme za své myšlenky. Mají svou formu, tvar a jejich energie se nám vrací!
20.10.2017
Myšlení

Ačkoliv oficiální věda ještě k takovému poznání nedošla, zdá se, že náš mozek není tvůrcem myšlenek, ale spíše jejich přijímací stanicí. Neboli, jak říká Vadim Zeland, „nevyzařujeme myšlenky, ale napojujeme se na ně“. Většina z nás žije ve spánku, neuvědoměle – jsme předvídatelní a mentálně se neustále opakujeme. Za své myšlení však odpovídáme! Měli bychom proto usilovat, aby „naše“ myšlenky byly vznešené, čisté, krásné. Kdyby lidé mohli spatřit, jak kolikrát děsivé, jimi spoluvytvořené myšlenkové útvary je obklopují, zřejmě by si dávali mnohem větší pozor, na co zrovna myslí…

Vzpomínka na Květu Fialovou
13.10.2017
Květa Fialová

Každé setkání s paní Fialovou bylo pro mě jako pozvání do kouzelného světa. K naší konzumní uspěchané době se ostatně sama vyjádřila: „Já do ní vůbec nevstupuji.“ Květa Fialová měla dar, svými často odzbrojujícími výroky, donutit člověka o věcech přemýšlet novým způsobem – případné vlastní problémy vám ve světle její moudrosti přišly úplně nicotné. Dvakrát navštívila naše pacientky v opavské psychiatrické léčebně, dvakrát jsem s paní Květou vedl interview. Některé její inspirativní myšlenky si připomeneme v tomto článku, myšleném jako pocta naší velké herečce a mimořádnému člověku.

Vlastimil Vráblík: „V lásce musíme sloužit a darovat, ne brát.“
06.10.2017
Vlastimil Vráblík

Spisovatel a teoretický psychoanalytik Vlastimil Vráblík v rozhovoru pro Celostní medicínu sděluje svůj názor na to, jak vytvářet zdravé vztahy a co dělat, aby na světě bylo více lásky. Vyzdvihuje důležitost rodiny, manželství – a naopak varuje před sklonem k sobectví a příliš velkému liberalismu. „Láska celý svět změní,“ je však optimistou.

Jak překonat lenost a přinutit se dělat i to, co se nám nechce
29.09.2017
Lenost

Byli jsme stvořeni proto, abychom prožívali radost, řešili v životě výzvy a používali svou kreativitu – jednoduše řečeno, patrně každý z nás si přeje vést zajímavý a naplněný život. Někdy se však na nás nabaluje jedna povinnost za druhou, musíme dělat věci rutinní a nezajímavé. Vyhýbat se tomu, co je třeba učinit, není řešení. Lenost je výhodné „useknout“ hned v počátku. Otázka zní „jak“, když se nám zrovna nechce?

Nepříjemné situace jako zkoušky: radujte se z nich!
22.09.2017
Slunce na nebi

Mnohé racionální mysli se titulek tohoto článku může jevit jako pořádná „blbost“. Přesto se v praxi ukazuje, že naopak nekonečné rozebírání a analyzování problému či utápění se ve smutku, jsou ty nejméně účinné strategie řešení. Chceme-li, aby v našem životě po temné noci opět vyšlo slunce, musíme zvolit neobvyklý a poněkud paradoxní postup…

Pohled psychologa a pohled psychiatra: o výhodách i úskalích psychiatrických léků
15.09.2017
Léky

Kolem antidepresiv a dalších psychiatrických léků panuje řada mýtů. V praxi se tak můžeme u pacientů setkat na jedné straně s jejich zneužíváním a nadužíváním, na druhé straně se striktním odmítáním. I když lidé přijdou za psychologem (který s předepisováním léků nemá nic společného), tak s ním paradoxně užívání psychofarmak někdy řeší. V tomto článků najdete odpovědi a názory dvou psychologů a dvou psychiatrů: Brát psychiatrické léky – ano, nebo ne?

Článků: 376   1 2 3 4 5 ... 38
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Mozkové vlny: Která hladina vědomí je pro zdraví nejlepší?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
5 tipů pro každodenní detoxikaci
Nízký krevní tlak
Hroznové víno – zásobárna přírodních látek
Očista tlustého střeva pomocí přírodních látek
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS