Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Psycholog Jiří Hamerský: Předvánoční inspirace – 10 mých nejoblíbenějších knih I.

12.12.2014
Čtenářka
V tomto článku vám představím mé nejoblíbenější knihy z oblasti osobního a duchovního rozvoje - knihy, které mají, dle mého názoru, potenciál rozšířit naše vědomí. Některé přináší nové, revoluční informace, jiné dokážou dodat energii a chuť do života a další se zase hodí jako vánoční dárek.

Všechny z uvedených děl jsou světovými bestsellery a mám k nim jistý osobní vztah. Snad vám přijdou v době předvánoční vhod nebo jimi uděláte radost někomu jinému. Má „TOP10“ je pochopitelně velmi subjektivním výběrem, který si nečiní právo na dokonalost.

 

Řada špičkových knih se do výběru nedostala – jistě, drazí čtenáři, znáte nebo máte oblíbeného např. Alchymistu od P. Coelha, trilogii Hovory s Bohem od N. D. Walshe; ve výběru nejsou dále megabestsellery Tajemství, Svět bez hranic, Čtyři dohody a Moc přítomného okamžiku, oblíbené romány Zasvěcení či Bůh chodí po světě vždycky inkognito, ani mezi esoterickou veřejností známí autoři jako Deepak Chopra, Pierre Frackh či David Deida. Zde je tedy slíbené pořadí knih, které jsem pro vás vybral:

 

10. místo: LÁSKA DUŠE (Sanaya Roman)

Autorčiny knihy Žít s radostí, Osobní síla, Duchovní růst nebo právě Láska duše, prosvětlují a pozvedají naše vědomí. Sanaya je přijala jako dar nefyzické bytosti Orin – z knih vyzařuje jemná energie vyšších sfér. V Lásce duše najdete nádherné texty, které aktivují srdeční centrum a pomáhají intenzivněji cítit a vyzařovat lásku. Pozitivní ladění knihy dotváří barevně skvěle udělaná obálka, která je sama o sobě „zářičem“.

 

9. místo:  CELESTINSKÉ PROROCTVÍ (James Redfield)

Hned čtyři knihy z této desítky byly zfilmovány. Celestinské proroctví je jednou z nich – je to román, který mezi řádky (a následně v samostatné „pracovní knize“) dává návod, jak pracovat s vlastní intuicí a energetickým polem, jak vnímat krásu, překonat svou minulost, zapojit se do proudu a spoustu dalšího. Představu si můžete udělat už jen z tohoto krátkého úryvku: „…Když jsem si sedla, uvědomila jsem si krásu květin kolem sebe. Jejich prostota a barvy na mě silně působily. Zavřela jsem oči a měla jsem pocit, jako by mě něco zaplavovalo – bylo to porozumění a klid. Cítila jsem neuvěřitelnou lehkost, která jakoby mě znovu povznášela do stavu extáze. Měla jsem pocit jednoty se vším ve svém životě.“


8. místo: DIAGNOSTIKA KARMY (S. N. Lazarev)

Základní poselství Diagnostika karmy S. N.  Lazareva (celkem 13 svazků) zní: Nejdůležitější je hromadit lásku v duši. Autor popisuje, co sám radí lidem, které zasáhla rakovina, neplodnost, autoimunitní a další choroby. Lazarev, mající blízko ke křesťanství seznamuje čtenáře s výsledky vlastních výzkumů (jak škodlivý pro duši může být např. v současné době tolik propagovaný nezávazný sex, věštění budoucnosti, eutanazie apod.). Lazarevovy knihy jsou z celého seznamu četbou nejobtížnější – říká se, že kdo si v životě neprošel těžkým traumatem, bude od jeho knih spíše odpuzován. Těm ostatním však jeho dílo může velmi pomoci.

 

7. místo: VELKÁ KNIHA MEDITAČNÍCH CVIČENÍ (Sri Chinmoy)

Pokud vás zajímá meditace, tohle je jedna z nejlepších knih k tématu – jak pro začátečníky, tak pokročilé. Netradiční kroužkovaná vazba v tvrdých deskách, křídový papír a 227 inspirativních cvičení předurčuje tuto knihu jako krásný dárek. Sri Chinmoy říká: „Ať už následujete jakoukoli cestu meditace, první a nejdůležitější úlohou je pokusit se utišit a zklidnit mysl. (…) Dokážete-li udržet mysl tichou a klidnou deset nebo patnáct minut, uvnitř vás vysvitne nový svět.“


6. místo: OVLIVŇOVÁNÍ REALITY (Vadim Zéland)

Jak říká můj oblíbený knihkupec Antonio: „Pokud vás oslovilo Tajemství (kniha o síle myšlenek a splnění vlastních snů – pozn. autora), ze Zélanda budete úplně nadšeni. Zéland jde totiž dál, do mnohem větší hloubky.“ Podobně jako u Lazareva, i zde na vás čeká celá série – tentokráte jedenácti knih. Doporučuji zejména první dvě a díl osmý, který v 78 kapitolách shrnuje podstatu jeho učení (transurfingu) o tom, jak tvořit věci, které nám z běžného úhlu pohledu připadají neuskutečnitelné…

 

BONUS:  VAŘÍM S LÁSKOU – BEZLEPKOVÁ KUCHAŘKA NEJEN PRO CELIAKY (Zuzana Kobíková a kol.) Kniha Vařím s láskou je pro mě výjimečná tím, že její autorku, Zuzanu Kobíkovou, znám osobně. Má sestra říká, že co by člověk ze života měl, kdyby se pořádně nenajedl – v této knize najdete nepřeberné množství receptů z nutričně velmi hodnotných potravin, navíc zdraví prospěšných a Zuzkou vybíraných tak, aby nám přinesly skvělý chuťový zážitek. Doporučuji vyzkoušet – já na jeden z moučníků, Zuzkou vlastnoručně vyrobených, do smrti nezapomenu… :-)

 

Pokračování příště: Do komentářů můžete psát už teď tipy na knihy, které máte rádi vy sami – za týden uvidíte, zda je některý z Vámi navrhovaných titulů i v mé „TOP 5“.


Související články a videa:
Pět Tibeťanů a rituál
Nejrychlejší cesta, jak něco změnit
VIDEO: Vařím s láskou
Psycholog Jiří Hamerský: Předvánoční inspirace – 10 mých nejoblíbenějších knih II.
Co přejí známé osobnosti čtenářům do roku 2015
„Nemoc nás vede, abychom udělali něco jinak,“ říká astrolog Antonín Baudyš
15 filmů pro vaši novou inspiraci, energii nebo osobní růst
„Vánoce jsou prostor stvořený k tomu říci lidem, že je mám rád,“ říká kněz a historik Miroslav Herold
Knihy, které otevírají srdce


12.12.2014
autor: Mgr. Jiří Hamerský
další články v rubrice: Psychologie


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

129,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS