Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku


Pryč s hleny

03.09.2014
Ústa
Ráno bývá tělo a všechny jeho buňky podobny rybníku se stojatou vodou, dole s usazeným bahnem. Promiňte mi to připodobnění. A možná výstižnější bude přirovnání ke studánkám, jež byly zaneseny na podzim a v zimě listím a prachem a čekají, že je kdosi napřed pročistí, vynese bláto, aby se mohly zprůchodnit a zaplnit opět čistou vodou, která přináší užitek.

Všechny buňky očekávají, co se bude dít

  • Přijde nová dodávka vody?
  • Přinese hemoglobin vyšší přísun kyslíku?
  • Dostanou se svaly do pohybu a tzv. svalová pumpa rozpohybuje lymfu s odpadními látkami, aby se přesunuly do vylučovacího systému?
  • Kterým otvorem budou moci odcházet zplodiny, pokud jim to dovolíme?

 

Dovolíme tělu očistu?

Nejde mi, vážení čtenáři, o to, zda si dovolíte jít zrána před odchodem do práce ještě „naposledy“ na WC, i když třeba u dětí to může být velmi aktuální problém: Některé dítě se totiž nestačí vyprázdnit doma, třeba vlivem nedostatečného přísunu vodnatých nápojů nebo dietní chyby, a potom se obává přihlásit se ve škole, že musí jít na záchod, a tak to potlačuje celkem úspěšně průběhem dne – a jedovatiny metabolizmu zůstávají uvnitř, když měly odejít z těla ven… Nemluvím tu o patologickém stavu, kdy potom mohou pronikat i znovu do oběhu.

 

Mám teď na mysli i takové nenápadné odkašlání a vysmrkání se. Copak doma, to je snadné, jít znovu na záchod a vyplivnout to, co ústní sliznice a zadní stěna nosohltanu přes noc nahromadily. Ale co když se to stane ve škole nebo v práci? Ne vždy je hned po ruce kapesník… Jedinec se stydí a navykne si „nedělat rozruch“ s nějakým tím hlenem – a spolkne ho… A nyní se děje totéž, co jsem zmínila u střeva plného tuhého odpadu, od něhož si bříško mělo odlehčit již zrána. Znovu si musí se spolykaným hlenem nějak poradit, nechat ho nyní projít trávicím traktem, a kvůli němu se třeba nepodaří některým výživným složkám proniknout přes jemné kapiláry stěny tenkého střeva, když tomu brání zrovna ten hlen.

 

Odstranit zlozvyk

Smrkání a vykašlávání hlenu je užitečné, nemáme mu bránit, nemáme hlen polykat.

 

Nacvičte si to s dítětem, dokud je malé, protože s dospělým jedincem, třeba s manželem, už to nenacvičíte, nebo aspoň ne tak snadno… Bude si myslet, že se chcete hašteřit, když třeba často slyšíte, jak „zatáhne“ a spolkne… Kromě toho, že to není příjemné poslouchat, víte, že si momentálně ubližuje.

 

Tradiční prostředky

Něco se přece povede, když mu dáte přípravek ve spreji s obsahem mořské vody, aby se sliznice zvlhčila a pomocí minerálů vyživila, aby se změnilo povrchové napětí a přišla úleva pro nos i nosohltan.

 

Možná jste netušili, že také tradiční česká Vincentka obsahuje mořskou vodu. Lze ji z lahve napouštět do kapesního balení této vody, když jste původní a tentýž obsah už spotřebovali. A další výrobky.

 

Můžete si doma také čistit a zvlhčovat vzduch. Vím, je to běžná praxe u nemocných dětí, ale můžeme si prospět i v době, kdy nemocní nejsme, a tak provedeme občasnou prevenci, zvláště v době očekávaných teplotních přechodů.

 

Celková nabídka produktů pro zdravé dýchací cesty.


Související články:
Rýma přijde raz dva
Rýma
Děti a nachlazení
Lomikámen zrnatý
Domácí detoxikace plic


03.09.2014
autor: PhDr. Pavla ŠÁCHOVÁ
další články v rubrice: Nemoci


 
Priessnitzův obklad
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Gastritida
Jak podpořit vylučování toxinů?
Diosmin
Trávící problémy, bolest hlavy, nespavost a další potíže. Jakou mají podle psychoanalýzy příčinu?
Bylinná péče o zrak
Jak a kudy k nám pronikají toxiny?
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS