Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


První pomoc doma i na cestách

15.08.2012
Kempování
Zranění nebo náhlá zdravotní nepříjemnost nás může zastihnout doma, při práci na zahradě, chatě, ale i při cestování a na dovolené v zahraničí. Proto bychom měli mít vždy po ruce vhodně sestavenou lékárničku.
V domácnostech nejčastěji dochází ke zranění při práci s ostrými předměty, manipulaci s horkými nápoji a jídlem, při pádech a drobných pracích všeho druhu. Při pobytu mimo dosah lékařského ošetření je komplikací i náhlá nevolnost či infekční onemocnění. Dovolená s sebou přináší změnu podnebí, počasí, stravování, klimatizované prostředí, dlouhé cestování a nezvyklou tělesnou aktivitu. Zvyšuje se počet sportovních úrazů, zažívacích potíží a problémů spojených se slunečním zářením a teplem obecně, stoupá riziko banálních i těžkých infekcí.

 

Pro všechny tyto případy vám bude užitečná Energy lékárnička. Je navržena zkušenými lékaři a terapeuty s ohledem na nejběžnější úrazy a zdravotní obtíže, potřebu vnějšího i vnitřního použití a se zřetelem na vhodnou kombinovatelnost přípravků.

 

DRAGS IMUN

Nejpoužívanější přípravek nepostradatelný na cestách. Představuje univerzální přírodní prostředek – působí jako antibiotikum, antivirotikum a antimykotikum.

 

Infekce

Využití u všech respiračních, chřipkových a horečnatých onemocnění (včetně hepatitid, malárie apod.). Ředěný jej lze použít jako kloktadlo. Díky jeho účinkům na patogenní mikroorganismy je ideální podávat Drags Imun při průjmu jakéhokoliv infekčního původu (viry, salmonela, kampylobakter apod.). Zamezí také rozvoji vaginálních obtíží.

 

Poranění

  • Odřeniny, rány – Drags Imun je velmi vhodný k dezinfekci povrchových i hlubších ran – vytváří ochranný film, urychluje hojení a zastavuje krvácení. Lze jej použít přímo do rány, nepálí.
  • Bodnutí hmyzem – při bodnutí včelou, vosou nebo jiným hmyzem či při popálení medúzou dezinfikuje Drags Imun ránu, eliminuje účinek jedu a přináší úlevu od bolesti a svědění. Při kousnutí klíštětem brání průniku mikrobů (encefalitida, borelióza) do organismu, je důležité podat jej zároveň i vnitřně.
  • Popálení – lze jej použít jako naředěný roztok pro aplikaci na kůži spálenou nebo podrážděnou sluncem.

 

Použití

Vnitřně: až 10 kapek 3x denně, do nápoje po jídle.

Zevně: koncentrovaný nebo v naředěném roztoku.

 

CYTOSAN

Trávicí obtíže

Cytosan dezinfikuje a čistí střeva, upravuje stolici, působí proti plynatosti a podporuje peristaltiku. Upravuje pH lidského organismu, je vhodný při překyselení žaludku, pálení žáhy. Podává se u žaludečních a střevních obtíží, při náročnější stravě, zácpě i průjmech.

 

Detoxikace – humát chrání proti jedům, těžkým kovům a volným radikálům, má maximální účinek v tlustém střevě, čistí krev.

 

Kůže – ošetříme s ním odřeniny, různé druhy poranění či popálení kůže (obsah kapsle nasypat na ránu nebo jej naředit vodou na kašičku a poraněné místo potřít). Dezinfikuje a podporuje hojení.

 

Následky pobytu na slunci – Cytosan chrání tělo proti nežádoucím účinkům volných radikálů a UV záření, preventivně se doporučuje užívat při alergii na slunce. Po nepřiměřeném vystavení slunci z něj lze vyrobit koupel s ochlazujícím účinkem. Podává se při úpalu a úžehu.

 

Použití

Vnitřně: 1–3 kapsle denně po jídle zapijeme dostatečným množstvím vody.

Zevně: použijeme obsah kapsle samotný nebo naředěný vodou na kašičku.

 

REGALEN

Trávicí obtíže

Bylinný koncentrát Regalen upravuje zažívací proces, trávení a zaručuje správné vstřebávání živin. Uplatní se při všech potížích se žaludkem, střevy, játry a žlučníkem. Je účinný při dietních chybách, nechutenství, žaludeční nevolnosti, pocitech plnosti, nadýmání, průjmech a alergických reakcích.

 

Detoxikace, únava – celkově podporuje imunitu a odstraňuje z těla odpadní látky, parazity, plísně a toxiny, které mohou být příčinou dlouhodobého pocitu vyčerpanosti. Osvědčil se při psychickém a fyzickém vyčerpání, při nespavosti a bolestech hlavy.

 

Použití

Při akutních zažívacích problémech 1 kapku Regalenu každých 15 minut, preventivně 3–5 kapek 1/2 hodiny před jídlem.

 

ARTRIN

Pohybový aparát, bolest – krém Artrin je ideální prostředek při bolestech nejrůznějšího typu. Dobře účinkuje na bolesti svalů, kloubů, kostí, páteře či šlach. Je vhodný i při bolestech hlavy, zubů, na unavené a namožené nohy. Lze jej použít při stavech po otřesu mozku, úpalu a úžehu.

 

Poranění – omezuje krvácení a tlumí poúrazový šok.

 

Zánět – účinně pomáhá při ošetření všech zánětlivých stavů (žlučníku, slinivky, svalů, šlach žil, plic, ledvin, středního ucha, střev, dutin a zubů, gynekologického původu). Při horečce se jím potírají chodidla. Velmi uleví při akutních hemoroidech.

 

Psychika – Artrin odstraňuje psychické napětí, působí při celkové únavě a vyčerpání.

 

Použití

Několikrát denně potírat postižené místo nebo oblast nad zánětem orgánu.

 

RUTICELIT

Cévy – potírání a masáž nohou krémem ve směru odtoku krve a lymfy ochrání cévy při dlouhém cestování, zamezí nepříjemným bolestem. Ruticelit působí preventivně proti stagnaci krve v cévách a riziku vzniku trombózy. Velmi uleví při cestování těhotným maminkám. Zabraňuje vzniku krevních sraženin a urychluje vstřebávání krevních podlitin. Je účinný u křečových žil, chronických hemoroidů a povrchových popraskaných žilek.

 

Kůže – zmírňuje následky přehnaného opalování až spálení, rychle regeneruje pokožku. Používá se u popálenin, odřenin, proleženin, opruzenin apod.

 

Použití

Několikrát denně potíráme postižené místo krémem.

 

AUDIRON

Problémy s ušima – koncentrát Audiron je určený pouze pro zevní užití. Používá se při zánětech středního ucha a zvukovodu, bolestech, svědění a výtocích z uší, které jsou časté při koupání a potápění. Pomůže při hučení a zaléhání v uších během cestování letadlem.

 

Nachlazení, rýma – nos i uši je možné vytírat tamponkem navlhčeným Audironem. Zevně potíráme krk, šíji, oblast podčelistních a krčních uzlin a za ušima. Lze jej nakapat do vroucí vody a použít k inhalaci. Zředěný se používá jako kloktadlo proti bolestem v krku.

 

Kůže, sliznice, zuby – Audiron lze aplikovat na hnisavé vřídky a vředy, afty, opary. Působí hojivě při zánětech zubů, kousnutí hmyzem, popálení. Jeho účinky využijeme i při plísňových onemocněních, včetně gynekologického kvasinkového zánětu.

 

Bolest hlavy – můžeme s ním potírat čelní dutiny a krční páteř.

 

Použití

Uši: několik kapek Audironu aplikovat přímo do ucha nebo nakapeme na vatovou tyčinku a zvukovod jí vytřeme.

 

Ostatní: několikrát denně potřít nebo opláchnout postižené místo, aplikace na tampon na noc do pochvy.

 

SPIRON

Prevence nákazy – sprej aplikujeme na oděv při pobytu v místech s vyšším rizikem nákazy, ve veřejné dopravě či obchodech. Spiron ničí choroboplodné zárodky, čistí vzduch. Při nedostatku vody pomůže s očistou špinavých a upocených rukou. Zbaví je bakterií, příjemně deodoruje. Pomáhá při dráždivém kašli. Poranění, hmyz, paraziti – je vhodný k dezinfekci. V nouzi jej lze použít u povrchových ran a hnisavých abscesů, působí proti zánětu a podporuje hojení. Komáry, klíšťata, pavouky a vši vůně Spironu odpuzuje. Zakousnuté klíště postříkané Spironem se snadněji pustí.

 

Psychika – Spiron má zklidňující účinky, zmírní “cestovní horečku”. Posiluje nervovou soustavu, zvyšuje bdělost, napomáhá soustředění. Ideální parfém do auta, autobusu a letadla jako prostředek k rychlému odstranění únavy. Uleví od bolesti hlavy, při migréně. Působí antidepresivně, zlepšuje náladu a navozuje klidný spánek. Je vhodný pro děti od nejútlejšího věku.

 

Použití

Jeden krátký střik do ovzduší, na oděv nebo poraněné místo.

 

Všechny produkty značky Energy naleznete v naší nabídce.


Související články:
Průjmová onemocnění: nejen letní problém
Co je autointoxikace?
Jak pomoci játrům
Také vás bolí záda?
Naše nohy a letní dovolená
Nad humáty není
PŘEHLEDNĚ: Virus zika v otázkách a odpovědích


15.08.2012
zdroj: magazín Vitae 2012/7-8
další články v rubrice: Prevence


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

231,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS