Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Propolis – tradiční síla v novém světle (komerční sdělení)

13.11.2017
Imunita Prevapis Položili jste si někdy otázku, jak je možné, že v tak biologicky „rušném“ místě, jako je včelí úl, je z mikrobiologického hlediska čisto jako v pokojíčku a nedochází zde k rychlému množení patogenů? Optimální vlhkost a teplota, dostatek potravních zdrojů a neustálé přelety včel ven a dovnitř přece pro množení choroboplodných bakterií vytvářejí optimální prostředí...

Už po staletí je známo, že včely kromě medu produkují také propolis. Je to obvykle hustá lepkavá hmota žlutohnědé barvy, tvořená směsí pryskyřic, vosků, balzámů a éterických olejů, kterou včely připravují sběrem výměšků z pupenů dřevin. Poznatky o funkcích propolisu u včelstev jsou prakticky stejně staré jako chov včel. Už původ slova „propolis“ odkazuje na jeho hlavní využití – toto slovo vzniklo z řeckých slov „pro“ – „před“ a „polis“ – „město“. Jde tedy o látku určenou k ochraně „včelího města“, tedy úlu. Je to jakýsi vysoce funkční tmel, jenž včely využívají na všechny potřebné opravy úlu a ochranu před patogeny. Tenkou vrstvou propolisu bývají potaženy také vnitřní stěny úlu. Při vyšší teplotě se z takového „nátěru“ uvolňují těkavé látky, které prosycují atmosféru úlu a působí proti mikrobům.

 

Zkušenosti tradiční medicíny ukazují, že ochranné účinky propolisu se uplatňují jak ve včelím úle, tak v případě lidského zdraví. Historické prameny uvádějí, že k podobným účelům začali propolis využívat i lidé už před stovkami let. K tradičně známým antimikrobiálním a protizánětlivým vlastnostem propolisu moderní medicína přiřazuje také významné účinky imunostimulační. Právě kombinace těchto tří účinků dělá z propolisu ideální podpůrný prostředek pro běžné sezónní infekty.

 

E.P.I.D. – skutečně čistý propolis pro všechny

Přírodní původ propolisu však skrývá jedno úskalí – protože jde o velmi pestrou směs látek z rostlinných zdrojů (včetně určitého podílu pylů), může být potenciálně alergenní u osob s přecitlivělým imunitním systémem. A skutečně, průzkumy ukazují, že na přírodní propolis je v Evropě alergických 2–6 % populace, přičemž se předpokládá, že při rostoucí náchylnosti k alergickým onemocněním bude tento podíl dále růst. To by v moderní společnosti používání tohoto tradičního prostředku výrazně handicapovalo.

 

Do řešení tohoto problému se proto pustili výzkumní pracovníci italské společnosti Specchiasol a vyvinuli speciální technologii čištění propolisu, která z něj odstraňuje většinu alergenních složek, přičemž účinné složky zachovává. Vyčištěný a upravený propolis je navíc dobře rozpustný (dispergovatelný) ve vodě, takže odpadá nutnost používat jako rozpouštědla alkohol, což je velmi výhodné u dětí. Výsledný nealergenní produkt je označován zkratkou E.P.I.D. (Extrakt Propolisu Izolovaný Disperzní).

 

Propolis je často označován za „přírodní antibiotikum“, jehož využití po vyčištění od alergenních složek už nic nestojí v cestě. S jeho pomocí je dokonce možné omezovat odolnost (rezistenci) patogenních bakterií na klasická antibiotika, která dnes vzniká kvůli jejich mnohdy zbytečnému užívání.

 

PREVAPIS – jedinečná řada s nealergenním propolisem E.P.I.D.

Propolis E.P.I.D. je u nás dostupný v řadě přípravků PREVAPIS. Ta kombinuje tuto jedinečnou látku spolu s dalšími složkami, aby vhodně zacílila a podpořila jeho účinek u nejčastějších sezónních onemocnění. Základní přípravek pro dospělé PREVAPIS Adult má formu šumivých tablet, v nichž antimikrobní a imunostimulační účinky propolisu E.P.I.D.  doplňuje N-acetylcystein, který ředí hleny v dýchacích cestách a ulehčuje tak odkašlávání. N-acetylcystein má dále i roli antioxidační – slouží především jako prekurzor pro tvorbu významného antioxidantu glutathionu i jako stimulátor enzymů vedoucích k regeneraci glutathionu. To má význam při neutralizaci oxidačního stresu, jenž doprovází zánětlivá onemocnění, a N-acetylcystein tím přispívá i ke zlepšení funkce imunity.

 

Podobné účinky má i v tabletách obsažený enzym serapeptáza, který také zřeďuje hlen a usnadňuje tak jeho vykašlávání. Dále má tento enzym protizánětlivé, analgetické a antiedematózní účinky, usnadňuje regeneraci sliznic postižených zánětem. Při souběžném podávání antibiotik serapeptáza zvyšuje účinnost léčby tím, že působí proti mikrobiálnímu biofilmu a ulehčuje tak průnik antibiotika k mikrobům.

 

Další složkou Prevapisu Adult je extrakt z kořene harpagovníku ležatého (Harpagophytum procumbens), mající protizánětlivý a analgetický účinek. Typicky své uplatnění nachází hlavně u zánětlivých onemocnění kloubů a parainfekčních artralgií (bolestí kloubů), které právě často doprovázejí chřipku a nemoci z nachlazení. Celkový účinek pak doplňuje extrakt plodů šípku, s vysokým obsahem vitaminu C a dalších přírodních flavonoidů zlepšujících působení tohoto vitaminu.

 

Mnohem širší uplatnění však nachází propolis E.P.I.D. u dětí. Speciální řada PREVAPIS Junior obsahuje celkem 5 přípravků zaměřených na jednotlivé aspekty časté dětské nemocnosti. Základní produkt je dostupný ve dvou formách, pokrývajících různé preferované způsoby užívání u dětí: sáčky určené k přípravě nápoje (jahodovo-malinovou příchutí) nebo medový sirup. Kromě propolisu obsahují extrakty z aceroly, černého rybízu a echinaceu. Díky vysokému obsahu přírodního vitaminu C, získávaného z aceroly, rakytníku řešetlákového a zinku, podporuje řádné fungování imunitního systému a má antioxidační účinek (zvyšuje ochranu buněk před volnými radikály).

 

Balzamický účinek na dýchací cesty má přípravek PREVAPIS Junior sirup TUS. Vedle propolisu E.P.I.D. obsahuje rostlinné extrakty z myrty a eukalyptový med, jež mají ochranný vliv na horní cesty dýchací u dětí, a dále esenciální oleje z citronovníku a pomerančovníku.

 

Lokální účinek u onemocnění dýchacích cest přináší PREVAPIS Junior ústní sprej a  PREVAPIS Junior tablety, které přinášejí antimikrobní sílu propolisu přímo do postižených oblastí hrdla. Ústní sprej kromě propolisu E.P.I.D. obsahuje extrakt z řepíku, šťávu z aceroly a esenciální olej z kůry citronu. Praktický rozprašovač umožňuje snadnou a cílenou aplikaci do krku. Neobsahuje alkohol a jeho lahodnou jahodovou příchuť ocení hlavně děti. V ústech rozpustné pastilky s malinovou příchutí obsahují patentovaný extrakt propolisu E.P.I.D., řepíku, aceroly a šípkové růže s vysokým obsahem vitaminu C a jsou opět chuťově velmi oblíbené u dětí.

 

Prevapis na nachlazení

 

Kdy užívat PREVAPIS

Jedinečné komplexní složení přípravků řady PREVAPIS je předurčuje jak k dlouhodobému, tak akutnímu užívání. Obsažená kombinace látek s antimikrobiálním a imunostimulačním účinkem nabízí synergické působení, zaměřené především na podporu normální imunity, která je pro správné fungování organismu obrovsky důležitá. Například v době zvýšeného výskytu chřipky a onemocnění z nachlazení dokáže významně pomoci.

 

Opakované infekce dýchacích cest, představují velmi častý zdravotní problém, zvláště v dětském věku. Ve velké většině případů onemocnění začíná jako virová infekce, která kromě jiného oslabí přirozenou ochranu sliznic dýchacích cest, a tak pootevře dveře následné bakteriální infekci. Je paradoxní, že moderní medicína zatím na běžné virové infekce nedokázala najít uspokojivý lék. Proto v těchto případech potřebujeme především podpořit přirozenou imunitu.

 

U bakteriálních infekcí je zase známo, že příliš časté a ne vždy opodstatněné užívání antibiotik významně zvyšuje rezistenci mikroorganismů a ve svém důsledku vede k neúspěchu léčby závažných mikrobiálních infekcí. Naproti tomu – ačkoliv je propolis v přírodě „používán“ tisíce let – nebyla dosud pozorována rezistence na jeho účinek. Když si tedy pomůžeme propolisem v prevenci lehkých infekcí, udrží si klasická antibiotika účinnost na skutečně závažné infekce, kdy se bez nich neobejdeme.

 

Přípravky Prevapis naleznete v naší nabídce.


13.11.2017
komerční sdělení
autor: PharmDr. Vladimír Végh
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Čím víc léků, tím víc nemocí... aneb porozumění místo boje
Jíst jedno jídlo denně - cesta k omlazení i dlouhověkosti, která není pro každého
Priessnitzův obklad
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Sušení ovoce a zeleniny
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Červená fermentovaná rýže
Jaké největší stravovací chyby děláme
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Nemoc není zlo, umožňuje člověku zlepšit charakter

255,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS